Atak: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 763 bajty ,  15 lat temu
→‎Rodzaje ataku: + merytoryczne
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(→‎Rodzaje ataku: drobne redakcyjne)
(→‎Rodzaje ataku: + merytoryczne)
* '''''atak wyprzedzający''''' ''(ang.spoiling attack)'' - [[manewr taktyczny]] prowadzony w celu poważnego osłabienia [[działania bojowe|działań bojowych]] [[przeciwnik]]a, w czasie, gdy jest on w trakcie formowania lub zbierania sił do ataku.
* '''''atak zaplanowany''''' ''(ang.deliberate attack)'' - rodzaj akcji ofensywnej charakteryzującej się wcześniej zaplanowanym i skoordynowanym użyciem sił ogniowych oraz manewrów mających na celu zbliżenie się do przeciwnika i zniszczenia lub pojmania go.
* '''''atak powietrzny''''' ''(ang. air attack)''
** skoordynowany - połączenie dwóch lub więcej typów ataku powietrznego ''(nurkowanie, szybowanie, lot na małej wysokości)'' w jednym uderzeniu, przy wykorzystaniu jednego lub więcej typów [[samolot]]ów.
** opóźniony w czasie - [[procedura]], przy której atakujące grupy spotykają się jako jeden zespół. Stosowany jest, gdy grupy atakujące starują z więcej niż jednego miejsca, a ich start do wykonania zadania jest opóźniony w oczekiwaniu na dalsze [[rozkaz]]y.
** podzielony - metoda prowadzenia skoordynowanego ataku powietrznego, który polega na tym że utrzymuje się samoloty w ścisłym szyku taktycznym, a następnie rozdziela się je aby zaatakować cel z różnych kierunków.
 
==Zobacz też==
241 914

edycji

Menu nawigacyjne