Oscylator: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Kwiecień (dyskusja | edycje)
{{doPracowania}}
Julo (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Oscylator''' - urządzenie lub układ fizyczny wykonujący ruch drgający lub czasami w technice generujący mechanicznie, elektrycznie, elektronicznie lub w inny sposób oscylacje czyli [[drgania]]. Zwykle mówiąc oscylator mamy na myśli oscylator harmoniczny to znaczy drgający lub generujacy drgania harmoniczne, zaś w wypadku kiedy chodzi o inne rodzaje drgan dodajemy przymiotnik, np.: oscylator anharmoniczny.
'''Oscylator''' - urządzenie lub układ fizyczny wykonujący ruch drgający lub czasami w technice generujący mechanicznie, elektrycznie, elektronicznie lub w inny sposób oscylacje czyli [[drgania]]. Zwykle mówiąc oscylator mamy na myśli [[oscylator harmoniczny]], to znaczy drgający lub generujacy drgania harmoniczne, zaś w wypadku kiedy chodzi o inne rodzaje drgan dodajemy przymiotnik, np.: oscylator anharmoniczny.
----
'''[[Oscylator ekonomiczny]]''' - mechanizm ekonomiczny wymyślony i wykorzystany przez [[Bogusław Bagsik|B. Bagsika]] i [[Andrzej Gąsiorowski|A. Gąsiorowskiego]] do uzyskania w krótkim czasie w ciągu roku [[1990]], w wrunkach [[hiperinflacja|hiperinflacji]], ogromnej fortuny, opierający się o wielokrotne wykorzystanie tych samych [[czek|czeków]] w różnych [[bank]]ach.


{{doPracowania}}
{{doPracowania}}


[[Kategoria:Fizyka]]
[[Kategoria:Fizyka]]
[[Kategoria:Ekonomia]]

Wersja z 01:14, 19 maj 2005

Oscylator - urządzenie lub układ fizyczny wykonujący ruch drgający lub czasami w technice generujący mechanicznie, elektrycznie, elektronicznie lub w inny sposób oscylacje czyli drgania. Zwykle mówiąc oscylator mamy na myśli oscylator harmoniczny, to znaczy drgający lub generujacy drgania harmoniczne, zaś w wypadku kiedy chodzi o inne rodzaje drgan dodajemy przymiotnik, np.: oscylator anharmoniczny.


Oscylator ekonomiczny - mechanizm ekonomiczny wymyślony i wykorzystany przez B. Bagsika i A. Gąsiorowskiego do uzyskania w krótkim czasie w ciągu roku 1990, w wrunkach hiperinflacji, ogromnej fortuny, opierający się o wielokrotne wykorzystanie tych samych czeków w różnych bankach.

Szablon:DoPracowania