Kompatybilność w przód: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
m ort.
m drobne techniczne, int.
Linia 1: Linia 1:
'''Kompatybilność w przód''' - cecha standardu, urządzenia lub oprogramowania, dzięki której jego stara wersja umożliwia współpracę z całym otoczeniem nowej wersji i jej wszystkimi komponentami. Przykładem jest [[przeglądarka internetowa]], która ignoruje nowe, nierozpoznane kody HTML zamiast zawieszać się na nich. Kompatybilność w przód jest dużo trudniej osiągnąć niż [[Kompatybilność wsteczna|wstecz]] bo nieznane są jeszcze szczegóły nowych komponentów.
'''Kompatybilność w przód''' cecha standardu, urządzenia lub [[oprogramowanie|oprogramowania]], dzięki której jego stara wersja umożliwia współpracę z całym otoczeniem nowej wersji i jej wszystkimi komponentami. Przykładem jest [[przeglądarka internetowa]], która ignoruje nowe, nierozpoznane kody [[HTML]] zamiast zawieszać się na nich. Kompatybilność w przód jest dużo trudniej osiągnąć niż [[Kompatybilność wsteczna|wstecz]], bo nieznane są jeszcze szczegóły nowych komponentów.


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Kompatybilność wsteczna]]
* [[Kompatybilność wsteczna]]
* [[Kompatybilność komputerowa ]]
* [[Kompatybilność (informatyka)]]


[[Kategoria:Technika]]
[[Kategoria:Technika]]

Wersja z 03:38, 10 gru 2011

Kompatybilność w przód − cecha standardu, urządzenia lub oprogramowania, dzięki której jego stara wersja umożliwia współpracę z całym otoczeniem nowej wersji i jej wszystkimi komponentami. Przykładem jest przeglądarka internetowa, która ignoruje nowe, nierozpoznane kody HTML zamiast zawieszać się na nich. Kompatybilność w przód jest dużo trudniej osiągnąć niż wstecz, bo nieznane są jeszcze szczegóły nowych komponentów.

Zobacz też