Przesyłanie strumieniowe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
KamikazeBot (dyskusja | edycje)
usunięcie resztek unistuba, + ew. elementy WP:SK
m drobne redakcyjne
 
Linia 1: Linia 1:
'''Przesyłanie strumieniowe''' to technologia przesyłania [[multimedia|multimediów]] umożliwiająca odtwarzanie danego [[plik]]u [[audio]]/[[wideo]] w tym samym momencie, w którym dane są wysyłane, lub tuż po ich otrzymaniu, by zapobiec przerwom w odtwarzaniu. Przesyłanie strumieniowe eliminuje konieczność pobierania pliku przed jego odtworzeniem. [[Plik]]i przesyłane strumieniowo nie są zapisywane na dysku i ich kolejne fragmenty znikają z pamięci tuż po ich odtworzeniu. Technologia ta jest wykorzystywana najpowszechniej w [[radio internetowe|radiu internetowym]] i [[telewizja internetowa|telewizji internetowej]].
'''Przesyłanie strumieniowe''' technologia przesyłania [[multimedia|multimediów]] umożliwiająca odtwarzanie danego [[plik]]u [[audio]]/[[wideo]] w tym samym momencie, w którym dane są wysyłane, lub tuż po ich otrzymaniu, by zapobiec przerwom w odtwarzaniu. Przesyłanie strumieniowe eliminuje konieczność pobierania pliku przed jego odtworzeniem. [[Plik]]i przesyłane strumieniowo nie są zapisywane na dysku i ich kolejne fragmenty znikają z pamięci tuż po ich odtworzeniu. Technologia ta jest wykorzystywana najpowszechniej w [[radio internetowe|radiu internetowym]] i [[telewizja internetowa|telewizji internetowej]].

Zobacz też: [[media strumieniowe]]


== Zobacz też ==
* [[media strumieniowe]]


[[Kategoria:Internet]]
[[Kategoria:Internet]]

Aktualna wersja na dzień 14:49, 1 kwi 2012

Przesyłanie strumieniowe − technologia przesyłania multimediów umożliwiająca odtwarzanie danego pliku audio/wideo w tym samym momencie, w którym dane są wysyłane, lub tuż po ich otrzymaniu, by zapobiec przerwom w odtwarzaniu. Przesyłanie strumieniowe eliminuje konieczność pobierania pliku przed jego odtworzeniem. Pliki przesyłane strumieniowo nie są zapisywane na dysku i ich kolejne fragmenty znikają z pamięci tuż po ich odtworzeniu. Technologia ta jest wykorzystywana najpowszechniej w radiu internetowym i telewizji internetowej.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]