Natura ludzka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
malo tekstu na razie ale na pewno sie rozszerzy. chyba temat encyklopedyczny. dzieki uzytkownikowi ktory ten temat zauwazyl.
dodaj zdanie z en wikipedii i przemutuj troche reszte
Linia 1: Linia 1:
'''Natura człowieka''' to termin który odnosi się do cech wyróżniających człowieka, w tym sposobów myślenia, odczuwania i działania, jego naturalne tendencję niezależne od wpływu kultury. Pytania o to jakie to są cechy, co je powoduje i czy natura ludzka jest stała, to jedne z najstarszych i najważniejszych pytań w filozofii zachodniej.
'''Natura człowieka''' to pojęcie odnoszące się do dziedzin [[Psychologia|psychologii]] i [[Filozofia|filozofii]], właściwie tożsame z [[ego]]. Inne pokrewne pojęcia, to [[charakter]] i [[osobowość]].

Pojecie ''natura człowieka'' spotykane jest w rożnych dziedzinach [[Psychologia|psychologii]] i [[Filozofia|filozofii]]. Inne pokrewne pojęcia to [[ego]], [[charakter]] i [[osobowość]].


[[Kategoria:Filozofia analityczna]]
[[Kategoria:Filozofia analityczna]]

Wersja z 18:33, 17 lis 2013

Natura człowieka to termin który odnosi się do cech wyróżniających człowieka, w tym sposobów myślenia, odczuwania i działania, jego naturalne tendencję niezależne od wpływu kultury. Pytania o to jakie to są cechy, co je powoduje i czy natura ludzka jest stała, to jedne z najstarszych i najważniejszych pytań w filozofii zachodniej.

Pojecie natura człowieka spotykane jest w rożnych dziedzinach psychologii i filozofii. Inne pokrewne pojęcia to ego, charakter i osobowość.