Przygody Animków: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
→‎Ponowna emisja: drobne redakcyjne
m →‎Postacie: drobne redakcyjne
Linia 149: Linia 149:
|[[Barbara Bursztynowicz]]
|[[Barbara Bursztynowicz]]
|---
|---
|[[Kichaś]] (Lil' Sneezer)
|[[Kichaś]] (Lil’ Sneezer)
|Jasnopurpurowa myszka.
|Jasnopurpurowa myszka.
|[[Smarkaś]]
|[[Smarkaś]]

Wersja z 12:30, 4 lut 2016

Przygody Animków
Tiny Toon Adventures
Gatunek

serial animowany

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Liczba odcinków

98 + 1 film + 2 odcinki specjalne

Produkcja
Czas trwania odcinka

21 minut

Pierwsza emisja
Data premiery

14 września 1990
11 września 1994

Stacja telewizyjna

TVP2, TVN, Polsat, Boomerang
CBS, Fox

Lata emisji

1990-1995
1994-2000

Przygody Animków – bardziej znane jako Animki (ang. Tiny Toon Adventures lub Steven Spielberg Presents Tiny Toon Adventures) – amerykański serial animowany, zrealizowany przy współpracy z Warner Bros. Inc. Bohaterami serialu są królik Kinio i jego najlepsza przyjaciółka Kinia. W tym serialu czasami pojawiają się bohaterowie serii filmów Zwariowane melodie.

Serial ten był emitowany w Polsce na kanale TVP2, a później w Bajkowym kinie TVN. Od 5 marca 2011 serial jest emitowany w wersji lektorskiej w telewizji Polsat. Serial znów pojawił się w wersji dubbingowej na Boomerangu 10 grudnia 2012 r.

Geneza serialu

Zdaniem scenarzysty Paula Diniego Przygody Animków były pomysłem Terry’ego Semela, prezesa zarządu Warner Bros., który chciał „wprowadzić nowe życie w dziale Warner Bros. Animation” i jednocześnie stworzyć serial z dziecięcymi wersjami bohaterów Zwariowanych melodii. Semel proponował, aby nowy serial powstał na podstawie animacji Zwariowanych melodii, w którym bohaterowie byliby młodszymi wersjami postaci z owych kreskówek lub zupełnie nowymi bohaterami, będącymi potomstwem oryginalnych postaci[1]. Pomysł tworzenia seriali bazujących na młodszych odpowiednikach popularnych postaci był wówczas często spotykany. W okresie, w którym wyprodukowano Przygody Animków, powstawały także inne tego typu produkcje, jak Mapeciątka, Szczeniak zwany Scooby Doo, Szczenięce lata Toma i Jerry’ego czy Dzieciństwo Flintstonów. Warner Bros. postanowiło postąpić tak samo, ponieważ Steven Spielberg chciał zrobić serial podobny do Zwariowanych melodii. Producent serialu, oraz główna osoba odpowiedzialna za powstawanie produkcji, Tom Ruegger wyjaśniał: „Myślę, że w przypadku Warner Bros., oni chcieli współpracować ze Stevenem Spielbergiem nad projektem. (...) Ale on nie chciał wykorzystywać do pracy postaci stworzonych i rozsławionych przez Chucka Jonesa, Friza Frelenga, Boba McKimsona i Boba Clampetta. Chciał być zaangażowany w tworzenie kilku nowych bohaterów”. W rezultacie Przygody Animków przypominały Zwariowane melodie bez użycia tych samych postaci w rolach głównych[1].

W 1987 roku[2] studio Warner Bros. Animation namówiło Stevena Spielberga do współpracy z Terrym Semelem oraz kierownikiem ds. licencji Warner Bros. Danem Romanellim nad pomysłem Semela[1]. W trakcie prac podjęto decyzję, iż nowi bohaterowie będą przypominać oryginalne postacie Zwariowanych melodii, ale nie będą z nimi w żaden sposób spokrewnieni. Początkowo nie było w planach tworzenia serialu telewizyjnego. Przygody Animków miały być pełnometrażowym filmem animowanym wyświetlanym w kinach[1][2].

W grudniu 1988 roku podjęto decyzję o zmianie Przygód Animków z filmu kinowego na serial telewizyjny, zaś Jean MacCurdy została wybrana do nadzorowania produkcji pierwszych 65 odcinków[1]. MacCurdy stwierdziła, że Przygody Animków zostały zmienione w serial, żeby „dotrzeć do większej publiczności[2]. Do roli producenta zatrudniony został Tom Ruegger, który poprzednio był scenarzystą kreskówek dla Filmation i Hanna-Barbera[1]. W styczniu 1989 roku Ruegger oraz scenarzysta Wayne Kaatz rozpoczęli pracę nad rozwojem postaci i wraz ze Stevenem Spielbergiem umiejscowili akcję serialu w Krainie Acme (ang.: Acme Acres)[1].

W styczniu 1989 roku Warner Bros. Animation wybrało aktorów, spośród 1200 przesłuchanych osób, mających użyczyć swój głos postaciom oraz zgromadziło ponad stuosobowy zespół produkcyjny[2]. W kwietniu 1989 roku Warner Bros. rozpoczęło produkcję odcinków Przygód Animków wspólnie z pięcioma zagranicznymi studiami animacji. Łączny budżet produkcji wyniósł 25 milionów USD[2]. Emisja pierwszych 65 odcinków serialu w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się we wrześniu 1990 roku. Przygody Animków były emitowane na zasadzie syndykacji na 135 stacjach telewizyjnych w całym kraju[3]. Przygody Animków okazały się ogromnym sukcesem, zaś serial otrzymywał wyższe oceny od produkcji emitowanych w konkurencyjnym paśmie The Disney Afternoon. Po sukcesie serialu, telewizja Fox zakupiła prawa do emisji trzeciego sezonu kreskówki. Produkcja Przygód Animków została zakończona pod koniec 1992 roku, aby zrobić miejsce dla kolejnej produkcji, Animaniaków, która zadebiutowała w 1993 roku.

W latach 1994-1995 wyprodukowane zostały dwa specjalne odcinki Przygód Animków: Wiosenne ferie i Nocne straszenie. Wraz z nimi, serial liczy łącznie 100 odcinków.

W Polsce serial zadebiutował 18 września 1994 roku na antenie TVP2. Pierwszy sezon, zawierający 65 odcinków, był emitowany do 31 grudnia 1995 roku. Premierowa emisja drugiego i trzeciego sezonu miała miejsce w okresie od 20 czerwca 1997 do 3 lutego 1998 na antenie TVP2, która też w międzyczasie wyemitowała dwugodzinny film pt. "Wakacyjne szaleństwo". Ta sama stacja, wiosną 2000 roku, jako pierwsza w Polsce wyemitowała także dwa odcinki specjalne Przygód Animków.

Ponowna emisja

W Stanach Zjednoczonych Przygody Animków zostały ponownie wyemitowane przez Nickelodeon (1995-1999 oraz 2002-2004), Kids’ WB (1997-2000), Cartoon Network (1999-2001), Nicktoons (2002-2005) oraz Boomerang (2005-2006). Od 1 lipca 2013 roku serial jest ponownie emitowany przez Hub Network.

W Polsce kreskówka została ponownie wyemitowana przez TVN w latach 1999-2000 w ramach bloku Bajkowe kino. Stacja wyemitowała wszystkie 100 odcinków serialu (także specjalne). TVN ponownie wyemitował Przygody Animków w 2003 roku. W marcu 2011 roku serial powrócił na antenie Polsatu. Nie była to jednak wersja z dubbingiem wykonanym przez Master Film, który był wykorzystywany przez TVP2 i TVN, ale wersja z lektorem, wykonana na potrzeby stacji. Od 10 grudnia 2012 do 31 marca 2014 roku Przygody Animków były emitowane w wersji dubbingowej na antenie Boomerangu. Stacja wyemitowała większość odcinków pierwszego sezonu serialu.

Opis fabuły

Akcja Przygód Animków rozgrywa się w fikcyjnej Krainie Acme (Acme Acres) w której mieszka większość bohaterów kreskówki oraz Zwariowanych melodii. Główne postaci serialu są uczniami Bzikowersytetu (Acme Looniversity), szkoły w której profesorami są bohaterowie klasycznych animacji Warner Bros., tacy jak Królik Bugs, Kaczor Daffy, Prosiak Porky, Kot Sylwester, Wiluś E. Kojot czy Elmer Fudd. Rolą Bzikowersytetu jest nauczenie Animków, jak mają być śmieszne. Szkoła nie pojawia się we wszystkich odcinkach i nie wszystkie wydarzenia dziejące się w niej w serialu są bezpośrednio związane z uczelnią.

Głównymi bohaterami serialu jest grupa młodych postaci kreskówkowych (tzw. Animków), którzy uczęszczają do Bzikowersytetu, by stać się następnym pokoleniem Zwariowanych melodii. Większość Animków została zaprojektowana tak, aby przypominać dziecięce wersje najpopularniejszych bohaterów Zwariowanych melodii poprzez swój wygląd i cechy charakteru.

Dwoma głównymi bohaterami są króliki: Kinio i Kinia. Oprócz nich w Przygodach Animków jednymi z głównych postaci są także: kaczor Tasior, prosiaczek Pucuś, skunksica Fifi la Fume, kaczka Shirlejka, diabeł Karuzel, kot Sylwek Junior, kanarek Ptasia, kojot Lewusek, struś Pędzik oraz Gogo Dodo. Oprócz zwierzęcych bohaterów, w Przygodach Animków występują także dwie postacie ludzkie, Elmirka Duff oraz Montana Max, będący głównymi czarnymi charakterami serialu i również uczący się w Bzikowersytecie.

Podobnie jak Zwariowane melodie, serial wykorzystuje tzw. przemoc kreskówkową (np. spadające na kogoś kowadło, użycie materiałów wybuchowych) oraz slapstick. Przygody Animków także parodiują i zawierają odniesienia do bieżących wydarzeń z wczesnych lat 90. XX wieku oraz kultury Hollywood. Część odcinków zawiera również przesłania etyczne i moralne oraz poruszają tematy takie jak ekologia, poczucie własnej wartości czy przestępczość.

Postacie

Postać (imię oryginalne) Opis Odpowiednik w Zwariowanych Melodiach/Mentor Polski dubbing
Królik Kinio (Buster Bunny) Jest niebieskim królikiem i głównym bohaterem serialu. Ma trzech przyjaciół – Kinię, Tasiora i Pucusia. Królik Bugs (Bugs Bunny) Maciej Robakiewicz
Króliczka Kinia (Babs Bunny, właśc. Barbara Ann Bunny) Jest najlepszą przyjaciółką Kinia, w którym jest bardzo zakochana. Różowa króliczka, z charakterystycznymi, fioletowymi kokardkami na uszach. Honey (ze starych kreskówek z Bosko)
Króliczka Lola (Lola Bunny)
Króliczka Honey (dziewczyna Królika Bugsa ze starych komiksów Looney Tunes)
Ewa Serwa
Kaczor Tasior (Plucky Duck) Najlepszy kolega Kinia. Zielony kaczor, który często dostaje słabe oceny z testów. Kaczor Daffy (Daffy Duck) Zbigniew Suszyński
Prosiaczek Pucuś (Hamton J. Pig) Kolega Kinia, jest różowym prosiaczkiem, mieszkającym w jednej z dzielnic miasta. Prosiak Porky (Porky Pig) Aleksander Mikołajczak
Montana Maks (Montana Max) Chłopiec o złośliwym charakterze. Milioner. Nie lubi Kinia i jego kolegów. Yosemite Sam Cezary Kwieciński
Elmirka Duff (Elmyra Duff) Rudowłosa dziewczyna kochająca zwierzaki. Elmer Fudd Lucyna Malec
Diabeł Karuzel (Dizzy Devil) Wygłodniały diabeł tasmański, którego ulubionym daniem może być dosłownie wszystko. Diabeł Tasmański (Tasmanian Devil) Wojciech Szymański
Kot Sylwek Junior (Furrball) Małomówny, bezdomny kot. Często ma pecha. Sylwester Robert Tondera
Kojot Lewusek (Calamity Coyote) Naukowy geniusz. Porozumiewa się wyłącznie za pomocą tabliczek. Wiluś E. Kojot (Wile E. Coyote)
Pędzik (Little Beeper) Struś wygrywający z Lewuskiem. Struś Pędziwiatr (Road Runner) Dorota Dobrowolska-Ferenc
Gogo Dodo Zwariowany ptak, mieszkaniec Bzikolandu. Dodo z jednej z kreskówek Zwariowanych melodii pt. Miliony za do-do Stefan Knothe
Ptasia (Sweetie Pie) Różowy kanarek będący przysmakiem Sylwka. Kanarek Tweety (Tweety Bird) (odpowiednik chłopięcy) Małgorzata Duda
Shirlejka (Shirley the Loon) Dziewczyna Tasiora. Kaczka ucząca się medytacji. Kaczka Melissa (Melissa Duck) Jolanta Wilk
Fifi La Fume Fioletowo-biała skunksica. Z jej ogona wydobywa się brzydki zapach. Pepé Le Swąd (Pepé Le Pew) (odpowiednik chłopięcy) Barbara Bursztynowicz
Kichaś (Lil’ Sneezer) Jasnopurpurowa myszka. Smarkaś Aleksandra Rojewska
  • Arnold – ochroniarz Maksa Montany, jest muskularnym pitbullem.
  • Robak książkowy (ang. Bookworm) – robak, który wyszukuje wszystkie informacje, gdy ktoś ma problemy.
  • Kondor Konkord (ang. Concord Condor) – kondor, który mieszka na szczycie gór. Odpowiednik Sępa Szponka.
  • Kogut Fumek (ang. Fowlmouth) – kurak, który jest zakochany w Shirlejce. Odpowiednik Kuraka Leghorna. Słynie z niewyparzonej gęby. Jego kwestie często są cenzurowane z powodu dużej ilości przekleństw. W wersji z polskim lektorem Kogut Fumek nie pojawia się.
  • Żółw Tyrone (ang. Tyrone Turtle) – żółw, który uciekł Elmirze w poszukiwaniu domu.
  • Byron Basset – leniwy pies, który pilnuje wszystkiego.
  • Pikuś Szczekuś (ang. Barky Marky) – pies buldog, uwielbia się bawić.
  • Rodzina Pcheł (ang. The Fleas Family) – są to: Ojciec, Matka i dwójka dzieci. Mieszkają w futrze Sylwka.
  • Marsjanka Marcia (ang. Marcia the Martian) – Marsjanka, jest córką Marsjanina Marvina.
  • Czarownica Sandy (ang. Witch Sandy) – czarownica (odpowiednik Wiedżmy Hazel), która w jednym z odcinków zamieniła Kinię w białego królika.

Produkcja serialu

Scenariusz

Serial oraz jego główni bohaterowie zostali opracowani przez producenta serialu, głównego scenarzystę i rysownika Toma Rueggera, kierowniczkę produkcji Jean MacCurdy, producenta pomocniczego i artystę Alfreda Gimeno oraz scenarzystę Wayne'a Kaatza. W gronie pierwszych scenarzystów Przygód Animków znaleźli się także Jim Reardon, Tom Minton i Eddie Fitzgerald. Projekt plastyczny postaci i scenerii opracowali Alfred Gimeno, Ken Boyer, Dan Haskett, Karen Haskett oraz wielu innych artystów i reżyserów.

Scenariusz do odcinka Kinia i Kinio jadą na Hawaje został napisany przez trzy nastoletnie fanki serialu[4].

Animacja

W celu ukończenia produkcji 65 odcinków pierwszego sezonu Przygód Animków, Warner Bros. i Amblin Entertainment zatrudniły do pomocy kilka różnych studiów animacji. Były to studia Tokyo Movie Shinsha (znane obecnie jako TMS Entertainment), Wang Film Productions, AKOM, Freelance Animators New Zealand, Encore Cartoons, StarToons[5] oraz Kennedy Cartoons. Tokyo Movie Shinsha stworzyło również animację do czołówki serialu. Pracownicy Warner Bros. nie lubili współpracować z Kennedy Cartoons z powodu niespójnej jakości studia, zaś odcinki, które były przez nich zanimowane, były często poddawane ponownemu wykonaniu. W innych przypadkach, takich jak przy odcinku Narodziny Animków, część odcinka zanimowana przez Kennedy Cartoons musiała być wykonana ponownie przez inne studio[6]. Kennedy Cartoons zostało usunięte z grona studiów produkujących Przygody Animków po zakończeniu prac nad pierwszym sezonem serialu.

Przygody Animków powstawały w wyższej jakości produkcji, w porównaniu z ówczesnymi standardami animacji telewizyjnej. Liczba celuloidów wykorzystanych do produkcji serialu była dwukrotnie wyższa niż w innych tego typu konkurencyjnych produkcjach[1]. Do jednego odcinka kreskówki wykorzystywano około 25 tysięcy celuloidów, podczas gdy ówczesne standardy wynosiły 10 tysięcy celuloidów, w wyniku czego ruch animowanych postaci był bardziej płynny[1]. Pierre DeCelles, producent animacji, opisywał tworzenie scenorysów do serialu jako „zabawne, ale duże wyzwanie, ponieważ zawsze miałem krótkie terminy, a to nie zawsze jest proste przy pracowaniu pełną parą bez przerwy”.

Muzyka

W trakcie rozwoju prac nad serialem, Steven Spielberg powiedział, iż Warner Bros. powinno wykorzystać do produkcji muzyki do serialu kompletną orkiestrę, co niektórzy uważali za zbyt drogie i niemożliwe przedsięwzięcie, ale ostatecznie uzyskano na to zgodę. Warner Bros. wybrało Bruce’a Broughtona do skomponowania muzyki do piosenki czołówkowej (za którą otrzymał Nagrodę Emmy Daytime wraz Tomem Rueggerem i Wayne'em Kaatzem, którzy pracowali z Broughtonem nad tekstem piosenki) i zatrudniło go na stanowisku kierownika muzycznego. Bruce Broughton skomponował muzykę do 11 odcinków Przygód Animków, a także zatrudnił 26 kompozytorów, którzy byli odpowiedzialni za pozostałe odcinki. Spośród nich, do największej liczby odcinków muzykę skomponowali Richard Stone (17 odcinków), Albert Lloyd Olson (13 odcinków) oraz William Ross (9 odcinków).

Przez trzy lata premierowej emisji Przygód Animków, serial zawsze wygrywał Nagrodę Emmy Daytime w kategorii najlepsza muzyka i kompozycja – w 1991 roku za muzykę z odcinka Honey to nie tylko miód (kompozytorem był William Ross), w 1992 roku za Randkę bez sensu (Mark Watters) oraz w 1993 roku za Horror podczas piżamowej prywatki w górach (Steven Bramson).

Wersja polska

Serial TV i film Wakacyjne szaleństwo

Wersja polska: Master Film
Reżyseria:

Dialogi:

Fragment przemówienia Lincolna w przekładzie: Michała Ronikiera (odc. 95)
Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji:

Wystąpili:

  • Maciej Robakiewicz
    • Kinio,
    • Bzyczek (odc. 86)
  • Ewa Serwa
    • Kinia,
    • Swędziulka (odc. 86)
  • Zbigniew Suszyński
    • Tasior,
    • Kaczor Daffy (odc. 29)
  • Aleksander MikołajczakPucuś
  • Lucyna MalecElmirka
  • Cezary Kwieciński
    • Montana Max,
    • Tata Pedra (odc. 50),
    • Wanilia Budyń (odc. 63)
  • Wojciech Szymański
    • Karuzel,
    • Lloyd (odc. 5),
    • Narrator (odc. 20),
    • Pan Bóg (odc. 35),
    • Steven Spielberg (odc. 73),
    • George Bush (odc. 95)
  • Barbara BursztynowiczFifi La Fume
  • Jolanta Wilk
    • Shirlejka,
    • Kanarek Tweety (odc. 45),
    • Marsjanka Marcia (odc. 59),
    • Jedna ze scenarzystek (odc. 73),
    • Sekretarka Spielberga (odc. 73),
    • Roxy (odc. 94)
  • Stefan Knothe
    • Gogo Dodo,
    • Spiker (odc. 46, 53, 65),
    • Dyrektor centrum handlowego (odc. 53),
    • Tasior (odc. 64),
    • Królik Roger (odc. 73),
    • Robin Killems (odc. 74)
  • Robert Tondera
    • Sylwek Junior,
    • Dostawca pizzy (odc. 5),
    • Remi (odc. 5),
    • Sir Izaak Kowadło (odc. 31),
    • Kandydat do roli Hamleta (odc. 57),
    • Bocian (odc. 58),
    • Dustin Hoffman (Kapitan Hak) (odc. 73),
    • Karaluch (odc. 74),
    • Jeden z porywaczy (odc. 77),
    • Spiker teleturnieju (odc. 79),
    • Spiker Weekendowego popołudnia Animków (odc. 88)
  • Małgorzata Duda
    • Ptasia,
    • Tweety (odc. 48)
  • Aleksandra Rojewska
    • Kichaś,
    • Mały Rover (odc. 9),
    • Pedro (odc. 50),
    • Mitzi (odc. 72)
  • Dorota Dobrowolska-Ferenc
    • Struś Pędzik,
    • Hostessa sieci sklepów gospodarstwa domowego (odc. 11)
  • January Brunov
    • Kondor Konkord,
    • Szkolna szafka Pucusia (odc. 34),
    • Narrator #2 (odc. 79)
  • Jacek Sołtysiak
    • Fumek,
    • Facet, który wygląda jak mysz (odc. 7),
    • Groszki (odc. 8),
    • Mugsy (odc. 12),
    • Pracownik fabryki okularów 3D #2 (odc. 13),
    • Wynajęty przyjaciel Maksa (odc. 15),
    • Bosko (odc. 16),
    • Gremlin (odc. 38),
    • Frank (odc. 40),
    • Pracownik fast foodu (odc. 72),
    • Foxy (odc. 94)
  • Paweł Galia
    • Roderick,
    • Rocky (odc. 12),
    • Sprzedawca Remi (odc. 12),
    • Pirat (odc. 13),
    • Lokaj Maksa (odc. 33),
    • Kaczor Vader (odc. 40)
  • Małgorzata Drozd
    • Rhubella,
    • Mama Elmirki (odc. 53),
    • Mama Kinii (odc. 66, 68)

oraz:

  • Tomasz Marzecki
    • Żaba (odc. 1),
    • Eddy Puma (odc. 18)
  • Jacek Wolszczak
    • Żółw Tyrone,
    • Mały Tasior,
    • Flio (odc. 32),
    • Duncan Potter (odc. 61),
    • Duncan, brat Elmirki (odc. 77, 87)
  • Mariusz Leszczyński
    • Pepe Le Swąd (seria I),
    • Narrator (odc. 2),
    • Sędzia Krętacz (odc. 12),
    • Tort (odc. 23),
    • Prezydent Stanów Zjednoczonych (odc. 24),
    • żółwik (odc. 39),
    • Ronald Gmur (odc. 39),
    • reporter (odc. 39),
    • krowa (odc. 46)
  • Tomasz Kozłowicz
    • Łex Łurtor (odc. 2)
    • Speedy Gonzales (odc. 56),
  • Krystyna MiecikównaBabcia (odc. 3-34)
  • Wojciech Machnicki
    • Yosemite Sam,
    • Naukowiec (odc. 3),
    • Niebieski kot uliczny (odc. 5),
    • Faks (odc. 8),
    • Kucharz łyżka (odc. 8)
    • Rover (odc. 9),
    • Bob Przymrużony (odc. 13),
    • Sappy Stanley (odc. 44),
    • Flakey Flakems (odc. 46),
    • duch pirata (odc. 47),
    • szef Warner Bros. (odc. 48),
    • Marsjanin Marvin (odc. 59)
  • Jerzy Złotnicki
    • Arnold (odc. 3-36, 68),
    • Presto (odc. 4),
    • Walizka (odc. 8),
    • Yosemite Sam (odc. 10, 12, 20),
    • Kierownik baru szybkiej obsługi (odc. 11),
    • Policjant (odc. 12),
    • Pracownik fabryki okularów 3D #1 (odc. 13),
    • Potwór Melvin (odc. 17),
    • Diabeł Tasmański (odc. 24)
  • Jacek Czyż
    • Diabeł Tasmański (odc. 4, serie II i III),
    • Żółty kot uliczny (odc. 5),
    • Arnold (odc. 53, 60),
    • Orzeł (odc. 58),
    • Dr I.Q. Hi (odc. 59)
  • Sylwester Maciejewski
    • Żołnierz (odc. 4),
    • Pete Puma (odc. 10),
    • Kurak (odc. 69, 73)
  • Teresa Lipowska
    • Bernice (odc. 5),
    • Nauczycielka (odc. 67),
    • Babcia Kinii (odc. 68),
    • Pani Conduct (odc. 75),
    • Pokójówka (odc. 77),
    • Babcia Elmirki (odc. 87),
    • Pani cenzorka (odc. 95)
  • Iwona Rulewicz
    • Marysia Melodia (odc. 5),
    • Bridey McConnell/Leprehanin (odc. 62),
    • Partnerka Ćwika (odc. 86)
  • Ryszard Nawrocki
    • Porky,
    • Prezes wytwórni zabawek (odc. 43),
    • Pchlarz Ćwik (odc. 86),
    • Asystent Kinia (odc. 92),
    • Spiker (odc. 94),
    • Komornik (odc. 94)
  • Henryk Łapiński
    • Elmer Fudd (odc. 8-30),
    • Cooper DeVille (odc. 25)
    • Pracownik restauracji (odc. 26),
    • Grovely (odc. 26, 75)
  • Emilian KamińskiKrólik Bugs (Dyrektor Bzikowersytetu) (odc. 8-17)
  • Irena KownasMama Kinii (odc. 8, 15)
  • Włodzimierz Bednarski
    • Kurak (I sezon),
    • Słoń (odc. 69),
    • Henny Youngman (odc. 74)
  • Andrzej Tomecki
    • Kierownik Centrum Handlowego Acme (odc. 11),
    • Strażnik (odc. 12)
  • Jacek Bursztynowicz
    • Magazynier (odc. 11),
    • Kucharz w pizzerii (odc. 11),
    • Drużynowy (odc. 70),
    • Strażnik Ralph (odc. 73),
    • Pies Arnold (odc. 73)
  • Leopold Matuszczak
    • Naczelnik więzienia (odc. 12),
    • taksówkarz (odc. 41),
    • kucharz (odc. 42)
  • Jacek Bończyk
    • Hubie (odc. 13, 53),
    • Świerszcz (odc. 70)
  • Krystyna Królówna
    • Gizela Gabor (odc. 15),
    • Mama Miś (odc. 43, 61)
  • Krystyna Kozanecka
    • Honey (odc. 16),
    • Marysia Melodia (odc. 24, 41),
    • Przewodnicząca stowarzyszenia Dorośli przeciw Bezmyślnym Kreskówkom (odc. 31),
    • jedna z dziewczyn Karuzela (odc. 41),
    • słodki króliczek (odc. 48)
  • Włodzimierz Press
    • Kot Sylwester,
    • Narrator filmu o Honey (odc. 16),
    • Doktor Krzyżówko (odc. 17),
    • Narrator (odc. 21)
  • Jacek Jarosz
  • Robert CzebotarProwadzący rozdanie nagród Emmy (odc. 17)
  • Piotr ZeltBaton „Gryź i Żuj” (odc. 18)
  • Ryszard Olesiński
    • Królik Bugs (odc. 19-29),
    • Narrator (odc. 23, 29),
    • Znak Zapytania (odc. 29),
    • Pluskwiak (odc. 32),
    • pingwin (odc. 39),
    • Diabeł Tasmański (odc. 40-41, 45),
    • Ted (odc. 41),
    • przewodnik (odc. 42),
    • reżyser (odc. 44),
    • Pan Duff, tata Elmirki (odc. 77, 87),
    • Jeden z członków Klubu Podróżników (odc. 84),
    • Komandor (odc. 84)
  • Ewa SmolińskaMama Montany Maksa (odc. 21)
  • Aleksandra KoncewiczArnolda (odc. 24)
  • Dorota KawęckaPrezenterka (odc. 25)
  • Andrzej Arciszewski
    • Przewodnik w autobusie (odc. 25)
    • Batman (odc. 25),
    • Mike Tyson (odc. 25),
    • Strażnik Ralph (odc. 25),
    • Pies (odc. 27),
    • Wampir (odc. 27),
    • Silas Ciekawy (odc. 37),
    • Tata Miś (odc. 61)
  • Jan Kulczycki
    • Dostawca zwierząt (odc. 27),
    • Przewodnik po włościach Acme (odc. 28),
    • Przestępca (odc. 29),
    • Jakster (odc. 29),
    • Głowa rodziny pcheł (odc. 32, 86),
    • Sprzedawca orzeszków (odc. 36),
    • Lord Sebastian (odc. 73),
    • Mors (odc. 74),
    • Tata Tasiora (odc. 74),
    • Milioner (odc. 76),
    • Ojciec synka, na którego Ruffee nakrzyczał (odc. 91),
  • Mirosława Nyckowska
    • Mama pchła (odc. 32),
    • porywaczka (odc. 42),
    • sekretarka (odc. 43),
    • Mały Miś (odc. 43),
    • Babcia (odc. 46-52),
    • Tweety (odc. 58),
    • Junior Miś (odc. 61),
    • Mama Montany Maxa (odc. 72),
    • Pielęgniarka (odc. 87),
    • Mama Tasiora (odc. 89),
    • Wiedźma Hazel (odc. 89)
  • Andrzej PrecigsElmer Fudd (odc. 35-63)
  • Jacek KałuckiChris (odc. 35)
  • Anna MajcherOllie (odc. 40)
  • Ewa Kaniajedna z dziewczyn Karuzela (odc. 41)
  • Włodzimierz Nowakowskiporywacz (odc. 42)
  • Bogusz Bilewski
  • Lech Ordon
  • Krzysztof Tyniec
    • Królik Bugs (odc. 44-52),
    • Królik Roger (odc. 64)
  • Mieczysław GajdaKaczor Daffy (odc. 44-64)
  • Jerzy Dominik
    • Pete Puma (odc. 44),
    • narrator w filmie (odc. 44)
  • Józef Mika
    • langusta (odc. 46),
    • Transfotron (odc. 66),
    • Spiker (odc. 69, 72),
    • Skoczek (odc. 74),
    • Głos przewodnika wycieczek (odc. 84),
    • Jeden z marynarzy (odc. 84)
  • Mirosław Guzowski
    • Rysownik, który stworzył Kinia i Kinię (odc. 48),
    • Tata bobasa (odc. 49),
    • William Szekspir (odc. 57)
  • Mirosława Krajewska
    • Mama bobasa (odc. 49),
    • Matka Pucusia (odc. 81)
  • Robert Rozmus
    • Żaba Michigan (odc. 49, 52),
    • Królik Bugs (II i III sezon)
  • Andrzej Gawroński
    • Wiluś E. Kojot,
    • Krab (odc. 54),
    • Orson Waleń (odc. 70),
    • Spiker (odc. 74)
  • Elżbieta BednarekMama Pedra (odc. 50)
  • Krzysztof Zakrzewski
    • Mieszkaniec Stacji Preria (odc. 50)
    • Arnold (odc. 51),
    • Król (odc. 51),
    • Reżyser (odc. 69),
    • Ojciec Pucusia (odc. 81),
    • Jeden z członków Klubu Podróżników (odc. 84),
    • Sąsiad (odc. 87)
  • Rafał Sisicki
    • Pies Charlie (odc. 53),
    • Pirat-ośmiornica (odc. 54),
    • Smok (odc. 58)
  • Agata Gawrońska
    • Kapitanica (odc. 54),
    • Jedna ze scenarzystek (odc. 73),
    • Córka bogaczy (odc. 76)
    • Amanda, starsza siostra Elmirki (odc. 77, 87),
    • Bettina (odc. 77),
    • Jedna z dziewczyn Karuzela (odc. 89),
  • Krzysztof KołbasiukRowerowy Bob (odc. 56)
  • Adam BaumanEdgar Allen Poe (Narrator) (odc. 58)
  • Piotr Borowiec
    • Spiker (odc. 60),
    • Pete Puma (odc. 62)
  • Anna Apostolakis
    • Mama Duncana (odc. 61),
    • Kizia Mizia (odc. 63),
    • Maggie (odc. 64),
    • Jeden z obozowiczów (odc. 70),
    • Jedna ze scenarzystek (odc. 73),
    • Mama Tasiora (odc. 74),
    • Żona milionera (odc. 76),
    • Flassie (odc. 79),
    • Jedna z sióstr Heberly (odc. 87)
  • Monika Wierzbicka
    • Terre (odc. 64),
    • Głos jednej z dziewczynek (odc. 69),
    • Marysia Melodia (odc. 72),
    • Taffy (odc. 72)
  • Olga Bończyk
    • Suzzy (odc. 64),
    • Scenarzystka (odc. 73),
    • Jedna z dziewczyn Karuzela (odc. 89)
  • Piotr Dobrowolski
    • Szef Karuzela (odc. 65),
    • Narrator (odc. 72)
  • Marek ObertynSpiker reklamy perfum Depresja (odc. 65)
  • Dariusz Odija
    • Głos gry wideo (odc. 66),
    • Pete Puma (odc. 67)
  • Małgorzata Puzio
    • Marysia Melodia (odc. 68),
    • Brat Swędziulki - Flio (odc. 86),
    • Rhoda Queen (odc. 90),
    • Czarownica Sandy (odc. 92)
  • Wojciech Paszkowski
    • C.L.I.D.E. (odc. 69),
    • Opos-śpiewak (odc. 79),
    • Kaczor Daffy (odc. 94),
    • Goofisiek (odc. 94)
  • Elżbieta Jędrzejewska
    • Barbette (odc. 70),
    • Lady May (odc. 73)
  • Jolanta Wołłejko
    • Żona Grovely'a (odc. 75),
    • Pani Duff, matka Elmirki (odc. 77, 87),
    • Matka Swędziulki (odc. 86)
  • Agnieszka MaliszewskaPrezenterka (odc. 77)
  • Radosław Pazura
    • Jeden z porywaczy (odc. 77),
    • Antypatyczny śniegun (odc. 89)
  • Piotr Bąk
    • Narrator #1 (odc. 79),
    • Jeden z braci Konkorda (odc. 81)
  • Cezary MorawskiChet Mrugała (odc. 79)
  • Edward DargiewiczNosorożec-pustelnik (odc. 81)
  • Jan AleksandrowiczBlard Simpleton (odc. 88)
  • Mieczysław Morański
    • Ruffee (odc. 91),
    • Dan Quayle (odc. 95)
  • Miriam Aleksandrowicz

i inni

Teksty piosenek:

Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak

Śpiewali:

Lektor: Maciej Gudowski

Odcinki "Wiosenne ferie" i "Straszne opowieści"

Wersja polska: Telewizyjne Studia Dźwięku w Warszawie
Reżyseria: Andrzej Bogusz
Tłumaczenie: Anna Gwarek
Dialogi: Dorota Dziadkiewicz
Dźwięk: Jakub Milencki
Montaż: Zofia Dmoch
Kierownik produkcji: Monika Wojtysiak
Teksty piosenek: Krzysztof Rześniowiecki
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak
Wystąpili:

i inni

Wersja lektorska Polsatu

Tekst polski: Agata Walusiak
Czytał: Jacek Brzostyński

Odcinki

Premiery w Polsce:

  • TVP2
    • I sezon – 11 września 1994 r.[7],
    • III sezon (odc. 98) – 24 grudnia 1995 r.[8]
    • II i III sezon (poza odc. 98) – 20 czerwca 1997 r.
    • Film Przygody Animków: Wakacyjne szaleństwo – 10 listopada 1997 r.
    • Odcinek wielkanocny Wiosenne ferie – 25 kwietnia 2000 r.
    • Odcinek halloweenowy Nocne straszenie – 3 maja 2000 r.
  • TVN
    • I-III sezon – 7 grudnia 1999 r.,
    • Film Przygody Animków: Wakacyjne szaleństwo – 22 czerwca 2000 r.
  • RTL 7/TVN 7
    • Film Przygody Animków: Wakacyjne szaleństwo – 2000 r.
  • Polsat (lektor)
    • I-III sezon – 5 marca 2011 r.,
    • Film Animki – Ferie wiosenne – 7 kwietnia 2012 r.
  • Boomerang
    • I sezon (odc. 1-13) – 10 grudnia 2012 r.
    • I sezon (odc. 14-25) – 15 kwietnia 2013 r.
    • I sezon (odc. 27-50, 52) – 14 października 2013 r.
    • I (odc. 26, 51, 53-65), II i III sezon – jeszcze nieemitowane

Spis odcinków

Data premiery Nr Polski tytuł (dubbing) Polski tytuł (lektor Polsatu) Angielski tytuł
SEZON PIERWSZY
11.09.1994 01 Zabili go i uciekł Królik w krzyk, a on znikł Hare Today, Gone Tomorrow
18.09.1994 02 Kinomaniacy!
SuperKinia / Kaczy Trek / Pasadena Jones
Kinomaniacy!
SuperKinia / Kacz Trek / Pasadena Jones
Cinemaniacs!
SuperBabs / Duck Trek / Pasadena Jones
25.09.1994 03 Dziwne opowieści o szalonych naukowcach
Sentymentalne prosię / Apetyt na Pit Bulla / Kaczka w mazi
Opowieści dziwnej treści
Aromatyczna świńka / Spitbullowany / Kaczoro bajoro
Strange Tales of Weird Science
Scentimental Pig / Pit Bullied / Duck in the Muck
02.10.1994 04 Dzień spełniania życzeń telewidzów
Diabeł debiutant / Zręczny królik / Kaczka, którą opuściło szczęście
Koncert życzeń You Asked For It!
Debutante Devil / Sleight of Hare / Duck Out of Luck
09.10.1994 05 Szaleństwa Sylwka Juniora
(Kot przewodnik) / Perfumy miłości / Kot przełajowy
Przygody Sylwka Juniora
Kicia K-9 / Aromatyczne amory / Kot obieżyświat
Furrball Follies
K-9 Kitty / Aroma Amore / Cross Country Kitty
16.10.1994 06 Bohaterski Pucuś Pucuś bohater Hero Hamton
23.10.1994 07 Kinio i rosomak Kinio i rosomak Buster and the Wolverine
30.10.1994 08 Jej zbzikowana wysokość Świrandia Her Wacky Highness
06.11.1994 09 Rock i ryk Rock 'n' Ryk Rock 'n' Roar
13.11.1994 10 ––– brak tytułu –––
Nauczka / Jedzenie między wierszami / Co jest siostro?
Looniversity Daze
The Learning Principal / Eating Between the Lines / What’s Up, Nurse?
20.11.1994 11 ––– brak tytułu –––
Przewodnik Kinia po półetatach / Pracujący prosiak / Cząstkowy rozpad pizzy
Career Oppor-Toon-ities
Buster’s Guide to Part-Time Jobs / Working Pig / Falling to Pizzas
27.11.1994 12 Tańczący z gangami Pogromca gangów Gang Busters
04.12.1994 13 Koło komedii Koło komedii The Wheel o' Comedy
11.12.1994 14 Randki w stylu Krainy Acme
Przewodnik Kinia po randkach / Miłość z zapaszkiem / Wymarzona randka
Randki w stylu Acmowych Pól Dating, Acme Acres Style
Buster’s Guide to Dating / Love Stinks / Dream Date Game
18.12.1994 15 Deszczowe dni
Wynajem przyjaciół / Królicze oszołomienie / Futrzany wniosek
Rainy Daze
Rent A Friend / Bunny Daze / Fur-Gone Conclusion
25.12.1994 16 Honey to nie tylko miód Gdzie jest Lola? Fields of Honey
15.01.1995 17 Nie ma sprawiedliwości Noc strachów Hare-Raising Night
01.01.1995 18 Dzień najlepszych filmów Tasiora
Za minutę trzecia / Kaczor o lepkich łapach / Zmora kaczora
Festiwal Kaczora Tasiora Best o’ Plucky Duck Day
One Minute Till Three / Sticky Feathers Duck / Duck in the Dark
22.01.1995 19 Banda Królika Kinia
Królik entuzjasta / Plask / Urodzony, by się złościć
Banda Królika Kinia
Kinomaniak / Plask / Wytry i Kinia
The Buster Bunny Bunch
Buffed Bunny / Squish / Born to be Riled
29.01.1995 20 Puchar Acme Puchar Acme The Acme Bowl
05.02.1995 21 Obywatel Max Obywatel Max Citizen Max
12.02.1995 22 ––– brak tytułu –––
Na szaleństwa nigdy nie jest za późno / Kichaś / Bip czy nie bip
Test Stressed
Never Too Late to Loon / Lil Sneezer / To Bleep or Not to Bleep
19.02.1995 23 Dzień spełniania życzeń widzów
Dziwna para / Powrót Ekologicznego Mściciela / Makabryczny kawałek
Koncert życzeń, część II You Asked For It, Part II
The Weird Couple / The Return of the Toxic Revenger / Little Cake of Horrors
26.02.1995 24 Obiecaj jej cokolwiek Obiecanki cacanki Prom-ise Her Anything
05.03.1995 25 Tasior w Hollywood Tasior w Hollywood Hollywood Plucky
12.03.1995 26 Życie w latach 90.
Wielkie małe żarcie / Dobra lekcja / Rzuć to
Życie w latach 90. Life in the 1990s
Whining Out / Paper Trained / Butt Out
19.03.1995 27 Potwory, które tłuką się po nocy
Burzyciel / Bardzo ci dziękujemy / Natrętny komar
Mieszkańcy nocy Stuff that Goes Bump in the Night
Home Wrecker / Fang You Very Much / Easy Biter
26.03.1995 28 Okolice osady Acme
(Po drugiej stronie Włości Acme) / Pucuś w opałach / Z poważaniem, Kinia
Strefa Acmowych Pól The Acme Acres Zone
A Walk on the Flip Side / A Bacon Strip / Senserely Yours, Babs
02.04.1995 29 Wnętrze Kaczora Tasiora
I to by było na nietoperzotyle / Na wariata
Inside Plucky Duck
Bat's All Folks / Wild Takes Class
09.04.1995 30 Zew krwi
(Kaczor Migrant) / Kocia katastrofa / Tam jest dżungla
Zew natury Wake Up Call of the Wild
Migrant Mallard / Kitty Cat-astrophy / It's a Jungle Out There
16.04.1995 31 Pora na Królika Kinia
Złapcie tego królika / Styl życia bogatych i zepsutych / Chór kowadeł
Pora na Kinia It's Buster Bunny Time
Bag That Bunny / Lifestyles of the Rich and Rotten / Anvil Chorus
23.04.1995 32 Na początku było swędzenie Co cię gryzie? Starting from Scratch
30.04.1995 33 Opiekować się maleństwem
Straszna sierotka / Drugi powrót Ekologicznego Mściciela / Ptasio-psie popołudnie
Troszczyć się o słabszych Looking Out for the Little Guy
Awful Orphan / The Re-Return of the Toxic Revenger / Bird-Dog Afternoon
07.05.1995 34 ––– brak tytułu –––
Tchórzowski uczynek Tasiora / Jasna sprawa / B mol czy krzyżyk?
Son of Looniversity Daze
Plucky's Dastardly Deed / Open and Shut Case / C Flat or B Sharp?
14.05.1995 35 Wiosna w krainie Acme
Miłość wśród Animków / Wiosenne porządki Elmirki / To niewiarygodnie głupie
Wiosna na Acmowych Polach Spring in Acme Acres
Love Among the Toons / Elmyra's Spring Cleaning / That's Incredibly Stupid
21.05.1995 36 Świat sportu
Tenis zawadiaka / Wybielony włóczęga / Mini-golf
Pokręcony świat sportu The Wacko World of Sports
Tennis the Menace / Bleacher Bummer / Miniature Goof
28.05.1995 37 Powrót do Bzikolandu Powrót do Bzikolandu Sawdust and Toonsil
04.06.1995 38 Podróż do środka Krainy Acme Wyprawa do wnętrza Acmowych Pól Journey to the Center of Acme Acres
11.06.1995 39 Sposoby na trucicieli
Nie dasz kaucji, nie dostaniesz torby na śmieci / W gąszczu ciemnych interesów / Odpadki precz z Bzikolandu
Pollution Solution
No Deposit, No Return of the Trash Bag Dispenser / Jungle Bungle / Waste Deep in Wackyland
18.06.1995 40 Kwak w Kwarksach Kwarkowy Kwaczor A Quack in the Quarks
25.06.1995 41 Pan Popularny
Wytworny Karuzel / Pigment jego wyobraźni
Ask Mr. Popular
Dapper Diz / A Pigment of His Imagination
02.07.1995 42 Europa w trzydzieści minut Europa w trzydzieści minut Europe in 30 Minutes
09.07.1995 43 Bajeczki lat dziewięćdziesiątych
Kiniokio / Misiowe potrzeby
Bajki lat dziewięćdziesiątych Fairy Tales for the 90's
Bunnochio / Bear Necessities
16.07.1995 44 Kto porwał Królika Bugsa? Kto porwał Królika Bugsa? Who Bopped Bugs Bunny?
23.07.1995 45 Animaniacy! Animaniacy! Animaniacs!
30.07.1995 46 Cały Pucuś
Mleko sprawia, że ciało rozkwita / Najmniej poszukiwany w Ameryce / Złowiona i udręczona
Here's Hamton
Milk, It Makes a Body Spout / America's Least Wanted / Drawn and Buttered
06.08.1995 47 Zielonooki potwór Skarb Animków No Toon Is an Island
13.08.1995 48 Narodziny Animków Początki The Looney Beginning
20.08.1995 49 Dziki świat Elmyrki
W żółwim tempie / Słodki Davey / Aportowanie
The Wide World of Elmyra
Turtle Hurdle / Drooley Davey / Go Fetch
27.08.1995 50 Kojot Kid W samo Animko High Toon
10.09.1995 51 Wytworne opowieści o prawdziwych królikach
Te wszystkie brudy / Dzień dla rycerza
Opowieści o prawdziwych królikach Brave Tales of Real Rabbits
And All That Rot / Day For Knight
17.09.1995 52 Dzień psychozabawy
Składanka / Pokazowa sekcja / Zgubne skutki podglądania
Dzień zjawisk para-nie-normalnych Psychic Fun-Omenon Day
Piece of Mind / Class Cut Up / Rear Window Pain
24.09.1995 53 Na życzenie
Przewodnik Kinia po wygłupach / Elmirka w supermarkecie / Gorzki cukier
You Asked For It Again
Buster's Guide To Goofing Off / Elmyra at the Mall / Hold the Sugar
08.10.1995 54 Wielorybiątko w opałach Wielorybie opowieści Whale's Tales
15.10.1995 55 Wehikuł czasu Podróż w czasie A Ditch in Time
22.10.1995 56 Powrót do Szalonego Świata Sportu
Mocne uderzenie / Nowy rower Kinia / Letnia olimpiada we Włościach Acme
Powrót Pokręconego Świata Sportu Son of the Wacko World of Sports
Buster at the Bat / Buster's New Bike / Acme Acres Summer Olympics
29.10.1995 57 Najdziwniejsze opowieści, jakie kiedykolwiek opowiedziano
Robin Królik / Być Kinią albo nie być Kinią / Okrągły świat Elmirki
Weirdest Story Ever Told
Robin Hare / To Babs or Not to Babs / Elmyra's Round the World!
05.11.1995 58 Jaka ta Ptasia jest
Jajo orła / Zjedzmy coś / Kruk
Dzień Ptasi How Sweetie It Is
Egged on Eagle / Let's Do Lunch / The Raven
12.11.1995 59 Powrót w okolice Włości Acme
Dzieci nie lubią brokułów / Czy tutaj straszy? / Kaczor Dodgers Młodszy
Powrót do Strefy Acme The Return to the Acme Acres Zone
Real Kids Don't Like Broccoli / Boo-Ha-Ha / Duck Dodgers Jr.
19.11.1995 60 Zasady popularności
Zasady popularności / Próżniacy / Komu dziczyznę?
Zasady fajności Pana Ulubieńca Mr. Popular's Rules of Cool
Mr. Popular's Rules of Cool / Slugfest / Venison Anyone?
26.11.1995 61 Telewizyjna sprzedaż wysyłkowa
Dla dobra sztuki / Piknik pluszowych misiów / Byłam nianią króliczków
Acmowe telezakupy The Acme Home Shopping Show
Oh, For Art's Sake / Teddy Bears Picnic / I Was a Teenage Bunnysitter
03.12.1995 62 Dzień pisania listów
Tasior w Irlandii / Co za smród / Smakosze
Viewer Mail Day
Pluck o' the Irish / Out of Odor / Buttering Up the Buttfields
10.12.1995 63 Lista przebojów Animkowizji Tiny Toons Music Television
17.12.1995 64 Konkurs Nowych Talentów
Siostry Karaluszki / Detektyw Tasior na tropie
New Character Day
The Roches / The Return of Pluck Twacy
31.12.1995 65 Telewizja K-Acme Tele-Acmewizja K-ACME TV
SEZON DRUGI
20.06.1997 66 W świecie zabawek
Prezenty urodzinowe Pucusia / Zasłużyć na zabawki / Wstążka i kociak
Playtime Toons
Happy Birthday Hamton / Fit To Be Toyed / Strung Out Kitty
27.06.1997 67 Szkolna wycieczka
Pali się, Pucusiu / Bracie, to jest sztuka! / Mięsko blues
Going Places
When You're Hot... / That's Art, Folks! / Slaughterhouse Jive
04.07.1997 68 Dzień dobroczyńcy
Nie ma jak rodzina / Szalony ratownik / Latawiec
Pledge Week
It's All Relatives / Lifeguard Lunacy / The Kite
11.07.1997 69 Problemy wielkie jak słoń
Dlaczego Karuzel nie umie czytać / Clide, czyli C.L.I.D.E. / Jedno piwko
Sprawy wagi słoniowej Elephant Issues
Why Dizzy Can't Read / C.L.I.D.E. and Prejudice / One Beer
18.07.1997 70 Fizyka Animków
Gwiazdka z nieba / Apetyczny skaut / Książka roku
Ani Fizyka Toon Physics
Once Upon a Star / A Cub For Grub / The Year Book Star
01.08.1997 71 Balanga u Pucusia Szaleństwa Pucusia Hog-Wild Hamton
25.07.1997 72 Randka bez sensu
Moja randka z Elmirką / Trzy ślicznotki
Miłosny chaos Love Disconnection
08.08.1997 73 Kinia i Kinio jadą na Hawaje Kinio i Kinia na Hawajach Buster and Babs Go Hawaiian
22.08.1997 74 Co nieco o humorze Henny Youngman Day
15.08.1997 75 Dzień najlepszych filmów Kinia Best of Buster Day
29.08.1997 76 A Cat's Eye View
02.09.1997 77 Błagam, zabierzcie Elmirkę Zabierzcie Elmirkę Take Elmyra, Please
09.09.1997 78 Gdzieś pod trzynastym Trzynaście z hakiem Thirteensomething
SEZON TRZECI
16.09.1997 79 Telewizja kablowa Animków Acmowa kablówka Acme Cable TV
14.10.1997 80 Animkowizja AniMTV Toon TV
30.09.1997 81 Animki z krypty
Strzeż się, gdy tata wróci do domu / Konkord, przyjazny kondor / Noc żywych pieszczoszków
Animacje z krypty Toons from the Crypt
Wait Till Your Father Gets Even / Concord the Kindly Condor / Night of the Living Pets
23.09.1997 82 Dzień nowych wykładów Początek roku akademickiego New Class Day
07.10.1997 83 Sportowe życie Sportowe kreskówki Sports Shorts
21.10.1997 84 Kon-kaczor Kon Kwaki Kon Ducki
28.10.1997 85 Bulwar zachodzącej gwiazdy Bulwar Sepulveda Sepulveda Boulevard
04.11.1997 86 Awantura o pchłę Awantura o pchłę Flea for Your Life
18.11.1997 87 Babcia nie zyje Babcia nie żyje Grandma's Dead
25.11.1997 88 Weekendowe popołudnie Animków Powszednie popołudnie Weekday Afternoon Live
02.12.1997 89 Co napędza Animki What Makes Toons Tick
09.12.1997 90 Lisek gończy
Zemsta jest rozkoszą kaczorów / Nie można kupić miłości / Rozmowa telefoniczna z autostrady 405
Fox Trot
My Brilliant Revenge / Can't Buy Me Love / Phone Call from the 405
16.12.1997 91 Dzień muzyczny Czas muzyki Music Day
30.12.1997 92 Reżyserski debiut Kinia Reżyserski debiut Kinia Buster's Directorial Debut
06.01.1998 93 Animki przejmują ster Animki u władzy Toons Take Over
13.01.1998 94 Czarno-białe miasto W czerni i bieli Two-Tone Town
20.01.1998 95 Waszyngtonki Animkton Washingtoon
27.01.1998 96 Horror podczas piżamowej prywatki w górach Koszmar babskiego wieczoru w górach The Horror of Slumber Party Mountain
03.02.1998 97 Powrót Batkacza The Return of Batduck
24.12.1995 98 Świąteczne szaleństwo It's a Wonderful Tiny Toon Christmas Special
FILM
10.11.1997 F1 Przygody Animków: Wakacyjne szaleństwo Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation
ODCINKI SPECJALNE
25.04.2000 S1 Wiosenne ferie Animki – Ferie wiosenne Tiny Toons Spring Break
03.05.2000 S2 Nocne straszenie Tiny Toons Night Ghoulery

Nagrody i rankingi

Nagroda Emmy Daytime
Nagroda w kategorii najlepszy program animowany (1991)
Nagroda w kategorii najlepsza muzyka i kompozycja (za odcinek Honey to nie tylko miód, 1991)
Nagroda w kategorii najlepsza piosenka (za piosenkę z czołówki serialu, 1991)
Nagroda w kategorii najlepsza muzyka i kompozycja (za odcinek Randka bez sensu, 1992)
Nagroda w kategorii najlepszy scenariusz w programie animowanym (1992)
Nagroda w kategorii najlepszy program animowany (1993)
Nagroda w kategorii najlepsza muzyka i kompozycja (za odcinek Horror podczas piżamowej prywatki w górach, 1993)
Nominacja w kategorii najlepszy program animowany (1992)
Nagroda Annie
Nominacja w kategorii najlepszy telewizyjny program animowany (1992)
Nominacja w kategorii najlepszy telewizyjny program animowany (1993)
Nagroda Emmy Primetime
Nominacja w kategorii najlepszy program animowany (1991)
Nagroda Młodych Artystów
Nagroda w kategorii najlepszy nowy serial kreskówkowy (1989-1990)
Nagroda EMA (Environmental Media Awards)
Nagroda za najlepszy serial animowany dla dzieci (za odcinek Wielorybiątko w opałach) (1991)

Rankingi

  • 41. miejsce w rankingu IGN na 100 najlepszych seriali animowanych wszech czasów[9].

Komiks

Komiks na podstawie serialu ukazywał się w czasopiśmie "Królik Bugs", wydawanym w Polsce w latach 1992-2001 przez wydawnictwo Egmont Polska. W tym czasie ukazały się następujące odcinki:

Numer wydania Tytuł komiksu Opis
2/93
Góra szmalu Maks zauważa ogłoszenie biura podróży dotyczące wakacji w Alpach. Przystaje na propozycje, jednak nie ma zamiaru wyjeżdżać, a sprowadzić górę lodową do Acme. Tak się składa, że góra stanęła na bagnach, na których mieszka Tasior.
3/93
Tasior się nie daje Tasior dostaje list od łobuza z czasów szkolnych, który zamierza go odwiedzić. Początkowo Tasior chce uciekać, jednak po rozmowie z przyjaciółmi postanawia stanąć z nim do walki.
6/93
Piątek trzynastego Wielkie pranie W piątek trzynastego Elmirka przypadkowo zbija lusterko, za co zgodnie z przesądem grozi siedem lat nieszczęścia. Jednak po chwili dowiaduje się od specjalistki od przesądów, że wszystko można odwrócić. W tym odcinku Pucuś, Tasior i Kinio mają wyjechać na wspólny obóz. Tuż przed wyjazdem do pracującego w pralni Pucusia przychodzi Tasior, z zamiarem wyprania śpiwora. Po raz kolejny pakuje siebie i Pucusia w tarapaty
7/93
Mrówkobójca W domu Pucusia zalęgły się mrówki, a ten robi wszystko aby je wytępić.
9/93
Walka o ogień Akcja rozgrywa się w czasach prehistorycznych. Kinio i Kinia za wszelką cenę chcą odkryć ogień
3/94
Kaczor obnośny Tasior wgniata Maksowi deskorolkę, za co ten każe mu zapłacić aż 237 dolarów. Tasior próbuje zdobyć te pieniądze.
4/94
Kaskaderzy Tasior ma dość zajęć z kaskaderki i pragnie żyć jak prawdziwa dzika kaczka. Pewnego dnia opuszcza przyjaciół i dołącza do kaczek odlatujących na zimę.
5/94
Uwięziony w komiksie Solowy występ Tasiora, w którym to stara się udowodnić czytelnikowi swoją świetność
6/94
Bileciki proszę Tasior i Pucuś wybierają się do kina. Po tym jak Pucuś idzie kupić coś do jedzenia, Tasior gubi bilety. Ponieważ nie mają już pieniędzy robią wszystko aby dostać się na sale kinową.
7/94
Porządny jak świnia Pucuś organizuje urodziny swojej babci, a przyjaciele pomagają mu w przygotowaniach
8/94
Elmirka na wsi Animki morskie Elmirka wyjeżdża na wieś, a jej rodzice nie pozwalają jej wziąć wszystkich zwierzaków. Jednak szybko znajduje zastępstwo dla nich, w postaci zwierząt znajdujących się na terenie gospodarstwa. Kinio, Kinia, Tasior i Pucuś reprezentują Bzikowerstytet w regatach, które bardzo chcą wygrać. Na drodze stoją im jednak reprezentanci szkoły Szczurołapa, którzy zawsze wygrywają.
9/94
Niesamowite Przygody Doktora Tasiorsteina W tym odcinku Tasior jest zwariowanym naukowcem, który zostaje poproszony przez resztę bohaterów, aby pomogli mu pozbyć się kłopotów, jakim dla nich są Maks i Elmirka.
12/94
Tragedia kulinarna Dziewczyna która ma wszystko Pucuś organizuje przyjęcie, na które Tasior przychodzi o kilka godzin za wcześnie. W wyniku czego postanawia pomóc Pucusiowi w przygotowaniach. Kinio po skończonych zakupach nagle orientuje się, że nie ma prezentu dla Kinii, a do zamknięcia sklepów zostaje zaledwie pół godziny.
2/95
Obóz pod trupią czachą Noworoczne obiecanki Pucuś i Tasior wybierają się na obóz zimowy, jednak wsiadają do złego autokaru. W wyniku czego trafiają na zupełnie inny obóz, w wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Akcja rozgrywa podczas imprezy sylwestrowej, na której to Kinio, Kinia, Tasior i Pucuś przyjmują noworoczne postanowienia. Już na następny dzień okazuje się, iż nie są w stanie ich dotrzymać.
6/97
Bałwańskie lato Kinia lepi bałwana, który nagle ożywia i zaprzyjaźnia się z nią. Problem pojawia się, gdy zaczyna się lato i bałwan zaczyna topnieć.
8/2000
Tasiorowisko Tasior zostaje porwany przez doktora Parszywego Gena, który następnie wykorzystuje jego klony do wykradania pieniędzy. Kinio, Kinia, Szirlejka i Pucuś postanawiają wyjaśnić sprawę.

Gry komputerowe na podstawie serialu

  • Tiny Toon Adventures

Gra wyprodukowana przez firmę Konami w 1991 roku na platformę NES. Króliczka Kinia zostaje porwana przez Montane Maxa, na ratunek swojej przyjaciółce wyrusza Kinio, który może liczyć na pomoc trzech partnerów: Tasiora, Karuzela i Sylwka, każdy z nich posiada dodatkowe umiejętności. Gracz musi przejść przez sześć poziomów, po trzy etapy każdy.

  • Tiny Toon Adventures 2: Trouble in Wackyland

Druga część gry, wyprodukowana przez firmę Konami w 1993 roku na platformę NES. W krainie Acme pojawiło się nowe wesołe miasteczko, do którego wszystkich zaprasza "Sekretny Wielbiciel", jak się później okazuje jest to Montana Max. Należy zarobić odpowiednią ilość biletów, aby można było wejść do "Funhouse" i pokonać Maxa. Bilety zdobywa się na poszczególnych atrakcjach: Kinia jest pasażerką kolejki górskiej, Pucuś musi dojść na początek pędzącego pociągu, Tasior bierze udział w "zderzankach" samochodowych, a Sylwek pływa na desce wodnej.

Linki zewnętrzne