Przejdź do zawartości

Społeczne Towarzystwo Oświatowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Państwo

 Polska

Siedziba

Warszawa

Rodzaj stowarzyszenia

Stowarzyszenie

Status

OPP

Prezes

Zygmunt Puchalski

Nr KRS

0000012189

Data rejestracji

2001

brak współrzędnych
Strona internetowa

Społeczne Towarzystwo Oświatowe, STO – ogólnopolska organizacja pozarządowa o statusie pożytku publicznego, działająca od 1987 roku, której statutowym celem jest wyzwalanie i wspieranie inicjatyw społecznych zmierzających do wzbogacania możliwości edukacji i wychowania dzieci, młodzieży i dorosłych. Towarzystwo jest założycielem niepublicznych: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

Organizacja zrzeszająca wszystkich zainteresowanych kondycją polskiej oświaty i tworzeniem jej nowych lub alternatywnych form. Należą do niego przede wszystkim rodzice i nauczyciele. Naczelnym zadaniem Towarzystwa jest prowadzenie wszechstronnych działań na rzecz poprawy możliwości edukacji dzieci i młodzieży, na rzecz uspołecznienia polskiego systemu oświatowego oraz stworzenia możliwości wyboru różnych dróg kształcenia i wychowywania.

Towarzystwo skupia w ok. 70 kołach terenowych ponad 4000 członków. Prowadzi blisko 100 szkół i placówek oświatowych, w których uczy się ok. 15 tysięcy uczniów i studentów. Obecnym prezesem STO jest Zygmunt Puchalski.

Od 1985 roku STO wydawało miesięcznik Edukacja i Dialog. Pierwszym redaktorem naczelnym był profesor Julian Radziewicz, który pełnił tę funkcję do czerwca 2007 roku. Do 2016 roku pismem kierował Witold Kołodziejczyk.

Siedziba Towarzystwa[edytuj | edytuj kod]

ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
NIP 525-16-42-603
REGON 001391359

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]