Spotkania (tygodnik)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spotkania
Częstotliwość Tygodnik
Państwo  Polska
Wydawca Editions Spotkania
Pierwsze wydanie 1991
Ostatnie wydanie 1993
Redaktor naczelny Maciej Iłowiecki

Spotkania − tygodnik społeczno-polityczny ukazujący się w Polsce w latach 1991-1993 (numer "zerowy" ukazał się w grudniu 1990).

Tygodnik miał być "polskim" Newsweekiem - poważnym, kolorowym pismem opiniotwórczym, które stroniłoby od angażowania się w bieżącą politykę, stawiającym przede wszystkim na rzetelne informowanie.

Redaktorem naczelnym był Maciej Iłowiecki, zaś w zespole znajdowali się m.in. dziennikarze Jacek Maziarski, Anatol Arciuch, Bogumił Luft i Sławomir Mizerski oraz fotografowie Erazm Ciołek i Jarosław Maciej Goliszewski. Pod koniec istnienia pisma (od połowy 1992 r.) Iłowiecki został odsunięty od kierowania pismem, a jego następcą został Arciuch.

Pismo było wydawane przez "Editions Spotkania", firmę należącą do francuskiego konsorcjum. Jego planowany nakład wynosił około 150 tys. egzemplarzy, ale sprzedaż w początku istnienia pisma ukształtowała się na poziomie 20 tys. egzemplarzy. Dopiero później tygodnik zaczął zdobywać rynek, jednak w wyniku kłopotów finansowych wydawcy, został zamknięty.