Stan Miłości i Zaufania

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stan Miłości i Zaufania
Rok założenia 2000
Pochodzenie  Polska (Warszawa)
Gatunek rock, rock alternatywny
Wydawnictwo muzyczne Mystic Production
Obecni członkowie
Marek "cichy" Świrkowicz,
Piotr "piter" Rogowski,
Karol "niebek" Strzemieczny,
Dawid Artyszuk
Byli członkowie
Jordan Babula, Michał Gronek, Janusz Malanowski
Współpracownicy
Paweł "hares" Hordejuk – menadżer
Michał "coor" Niezbecki – realizator dźwięku
Strona internetowa

Stan Miłości i Zaufania - polska grupa muzyczna wykonująca rock. Powstała w 2000 roku w Warszawie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Zespół powstał w lipcu 2000 roku w Warszawie, początkowo pod nazwą Cat Food. Jego założycielami byli: śpiewający gitarzysta Karol "niebek" Strzemieczny i perkusista Jordan "mały" Babula, którzy wcześniej współtworzyli hardcore’owy Wertep. Skład uzupełnił basista/gitarzysta Michał Gronek, przez pewien czas na gitarze prowadzącej grał także Janusz Malanowski. Ich nazwa, wzięta jest z tłumaczenia tytułu piosenki grunge'owego zespołu Pearl Jam, "State of Love and Trust".

Zespół w domowych warunkach, w składzie trzyosobowym (już bez Malanowskiego), zarejestrował w 2001 roku pierwsze demo. W kwietniu tego roku zagrał też pierwszy koncert z obecnym gitarzystą, Markiem Świrkowiczem.

Od tego czasu Stan Miłości działał mniej lub bardziej aktywnie: tworzył podstawy swego repertuaru, występował, grając około pięćdziesięciu koncertów (m.in. przed Pidżamą Porno i T.Love). Muzycy nagrywali także nowe utwory. Dwa z nich trafiły w 2003 na składankę “Rock Po 89”, gdzie pojawiły się także takie zespoły jak Naiv oraz happysad (który wkrótce potem zadebiutował w S.P. Records).

Drugie demo SMZ pojawiło się na początku 2006 r. W wakacje 2006 do składu dołączył Piotr Rogowski (kiedyś w Namaste), zastępując na stanowisku basisty Michała Gronka, który przez chwilę był trzecim gitarzystą SMZ. Wkrótce potem Gronek zrezygnował z grania i Stan wrócił do składu czteroosobowego.

Przełomowy dla grupy okazał się rok 2007, kiedy muzycy zdecydowali się na intensywną pracę nad piosenkami, które ostatecznie miały w 2008 trafić na ich pierwszy album. Dzięki udanemu występowi na przeglądzie Młode Wilki 2007 grupa została zaproszona na trasę koncertową z happysad, a dzięki wsparciu menadżera tego zespołu podpisała kontrakt z firmą Mystic.

Swoją twórczość członkowie zespołu określają mianem “lamer rocka”. Chodzi o pozytywny i szczery przekaz oraz odrzucenie nadęcia i pozy. Muzycznie jest to melodyjny rock, czerpiący zarówno z amerykańskiej alternatywy, jak i brit popu. Pojawiają się w nim także elementy reggae i innych gatunków muzycznych.

Debiut SMZ, zatytułowany po prostu “Stan Miłości i Zaufania” trafił na rynek 28 lutego.

Z początkiem roku 2009 zespół opuścił dotychczasowy perkusista Jordan Babula. Przyczynę swojego odejścia z zespołu muzyk tłumaczy następująco: "Po pierwsze, nie czuję się na siłach grać trasy. Wygląda na to, że cygańskie życie mnie przeraża. Nie czuję się w nim dobrze, to dla mnie zbyt duży wysiłek. (...)Po drugie, wygląda na to że rozmijam się z energią zespołu i chciałbym robić coś innego, z tego powodu nie umiem się zaangażować tak, jak by było trzeba - jak Wy byście oczekiwali, ale też jak ja sam bym po sobie oczekiwał. Nie czuję się więc w porządku wobec Was, ani uczciwy wobec siebie.”[1] Miejsce Jordana Babuli zajął Dawid Artyszuk.

Obecnie zespół przygotowuje się do wiosennej trasy koncertowej i równolegle pracuje nad materiałem na nową płytę.

Skład zespołu[edytuj | edytuj kod]

Obecni członkowie[edytuj | edytuj kod]

Byli członkowie[edytuj | edytuj kod]

Ekipa[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oficjalna strona zespołu - www.smz.art.pl, news "Rozstania i powroty..." z dnia 11 stycznia 2009