Star-Typ Sport

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Star-Typ Sport Sp. z o.o.
Państwo  Polska
Siedziba Katowice
Adres 40-246 Katowice
ul. Porcelanowa 8
Data założenia 1997
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Nr KRS 0000080269
Zatrudnienie ok. 1100 (2015)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Star-Typ Sport Sp. z o.o. (STS) - spółka handlowa z siedzibą w Katowicach prowadząca działalność bukmacherską na terenie Polski. Założona w 1997 roku. Aktualnie zatrudnia ponad 1300 osób pracujących w blisko 420 punktach przyjmowania zakładów. STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce. Obecnie jej udział w rynku ocenia się na ok. 45 proc. Co roku firma przyjmuje kilkadziesiąt milionów zakładów, a liczbę jej stałych klientów szacuje się na ponad 200 tys. osób. Od 2017 roku sponsor Jagielloni Białystok, a od 2018 Oficjalny Sponsor Reprezentacji Polski w piłce nożnej[1].

Od 15 lutego 2018 roku STS jest oficjalnym sponsorem Polskiej Ligi Esportowej[2].

Działalność STS[edytuj | edytuj kod]

Przedmiotem działalności spółki stosownie do zezwolenia wydanego przez Ministra Finansów, regulaminu wzajemnych zakładów bukmacherskich i ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych jest zawieranie zakładów wzajemnych w formie umów cywilnych z osobami fizycznymi wyłącznie w punktach przyjmowania zakładów wzajemnych na terytorium Polski.

Przedmiotem bukmacherskiego zakładu wzajemnego jest prawidłowe odgadnięcie zaistnienia różnych zdarzeń, w których uczestnicy zakładu wpłacają stawki, a wysokość wygranych zależy od umówionego, pomiędzy przyjmującym zakład a wpłacającym stawkę, stosunku wpłaty do wygranej. Oprócz zakładów na wyniki imprez sportowych takich jak mecze piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i wielu innych dyscyplin STS oferuje również zakłady na wydarzenia społeczne, polityczne i kulturalne np. „Taniec z Gwiazdami”, prawybory, a także wybory prezydenckie.

STS jako marka posiada fundację o nazwie "Sport Twoją Szansą". Fundacja pomaga w realizowaniu sportowej pasji osobom niepełnosprawnym.[3]

Magazyn STS[edytuj | edytuj kod]

STS wydaje tygodnik „Magazyn STS” zawierający artykuły na tematy sportowe, obszerny zestaw tabel i danych statystycznych oraz ofertę kursów. W czasopiśmie znajduje się również program telewizyjny oraz wyniki większości wydarzeń sportowych z ubiegłego tygodnia. Nakład „Magazynu STS” wynosi około 15 tys. sztuk tygodniowo.Tygodnik można kupić w punktach przyjmowania zakładów STS na terenie całego kraju. Cena egzemplarza wynosi 2 zł.

Strona internetowa[edytuj | edytuj kod]

Strona internetowa spółki Star-Typ Sport prezentuje aktualną ofertę firmy, zawiera listę punktów przyjmowania zakładów, a także informacje o konkursach organizowanych przez STS. Średnia dzienna oglądalność wynosi ok. 50 000 wejść. W marcu 2010 r. witryna odnotowała 1,6 mln odwiedzin.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. STS nadal sponsorem głównym reprezentacji Polski, Polscy bukmacherzy [dostęp 2018-12-07] (pol.).
  2. STS wspiera Polską Ligę Esportową | Blog bukmacherski, blogbukmacherski.pl [dostęp 2018-02-16] (pol.).
  3. STS・Bonus 500 zł・Opinie・Recenzja・xwin.pl, „Bukmacherzy w Polsce” [dostęp 2018-10-12] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]