Star Wars: Battlefront II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Star Wars: Battlefront II
Producent Pandemic Studios
Wydawca LucasArts
Dystrybutor Licomp Empik Multimedia
Silnik Zero
Aktualna wersja 1.1
Data wydania Świat: 31 października 2005
POL: 18 listopada 2005
Gatunek first-person shooter/third-person shooter
Tryby gry Gra jednoosobowa, Gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (T) PEGI:12+ CERO:12
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 2, PSP, Xbox, Windows
Nośniki 1 DVD / 4 CD
Wymagania

Windows 2000/XP, 1.4 GHz CPU, 256 MB RAM, 64 MB karta graficzna obsługująca vertex shader i pixel shader, DirectX 9.0c, 4.3 GB HDD

Kontrolery Klawiatura i mysz

Star Wars: Battlefront II – gra komputerowa (first-person shooter/third-person shooter) wydana 31 października 2005 przez LucasArts. Gra jest dostępna w wersjach na PlayStation 2, PSP, Xbox, Windows.

Pośród zmian wprowadzonych w stosunku do części pierwszej Star Wars: Battlefront w Battlefront II dodano grywalne postacie Jedi i Sithów, tryb walki w kosmosie, oraz tryb fabularny, a Żołnierzom-klonom zmieniono pancerze na takie jak widzimy w Zemście Sithów, stare są używane przez nich jedynie na pierwszej mapie – Geonosis. Data wydania była powiązana z wydaniem Zemsty Sithów na DVD.

Battlefront II uzupełniono o tryb fabularny bazujący na wydarzeniach wojny klonów i późniejszych. Głównym bohaterem są klony Legionu 501 jednostki ewoluującej podczas kampanii w Imperialnych szturmowców. Historia obejmuje ponad 16 nowych lokacji, wiele z nich pochodzi Zemsty Sithów, wliczając w to wulkaniczną planetę Mustafar, czy też bitwę kosmiczną nad Coruscant. Wiele map pochodzących z oryginalnego Battlefronta zostało przerobionych jak bitwa w Theed na Naboo, lecz z niektórych zrezygnowano, wprowadzając zasadę jednej mapy dla planety. Kilka nowych plansz pochodzi również z oryginalnej trylogii np. abordaż Tantive IV statku Leii, będący jedną z pierwszych scen Nowej nadziei.

Podbój galaktyki[edytuj]

Jedną z różnic pomiędzy drugim Battlefrontem a częścią pierwszą jest tryb Galactic Conquest (pol. Podbój galaktyki), polegający na zajęciu wszystkich planet znajdujących się na strategicznej mapie galaktyki. W tym trybie dostępne są bonusy do wykupu za kredyty uzyskane podczas toczonych potyczek. Grę rozpoczynamy jedynie z podstawową jednostką piechoty oraz pilotem dla potyczek w kosmosie, pozostałe klasy jednostek możemy wykupić za kredyty. Ciężka piechota, snajper, oraz inżynier kosztują 1000 kredytów, Dowódca oraz jednostka specjalna 1800 kredytów, a Marines 800 kredytów. Możemy również dokupić dodatkową flotę, lub nową w miejsce zniszczonej przez przeciwnika, jej koszt to 1000 kredytów razy ilość obecnie posiadanych flot.

Tryb walki w kosmosie[edytuj]

Gra posiada rozbudowany tryb walki w kosmosie. Można tu wybrać walkę między imperium i rebeliantami lub między republiką i droidami. Można walczyć nad takimi planetami jak: Tatooine, Felucia, Yavin 4, Mygeeto. Jest wiele możliwości walki takich jak: niszczenie wrogich myśliwców i fregat, bombardowanie różnych urządzeń na niszczycielach a, nawet można wlecieć na statek wroga, wysiąść i niszczyć go od wewnątrz.