Star Wars: Empire at War

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Star Wars: Empire at War
Logo gry
Logo gry
Producent Petroglyph
Wydawca LucasArts
Dystrybutor Licomp Empik Multimedia
Seria gier Star Wars
Silnik Alamo
Aktualna wersja 1.05
Data wydania Am.Płn.: 16 lutego 2006
PL: 26 lutego 2006
Gatunek strategiczna gra czasu rzeczywistego
Tryby gry gra jednoosobowa i gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (13+)
PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, macOS
Nośniki CD (2), DVD (1), dystrybucja cyfrowa
Wymagania

procesor Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 64 MB (GeForce 4 lub lepsza), 2,5 GB HDD, Windows 2000/XP.

Star Wars: Empire at Wargra komputerowa typu RTS osadzona w realiach świata Gwiezdnych wojen. Wydana została przez LucasArts w 2006 roku, polskim dystrybutorem jest Licomp Empik Multimedia.

Gra pozwala na toczenie walk w przestrzeni kosmicznej i na powierzchni planet. Gracz może kontrolować siły Rebelii lub Imperium Galaktycznego. Trzecią frakcją są kontrolowani przez komputer piraci. W grze pojawiają się jednostki wojskowe oraz bohaterowie znani z filmów i innych materiałów związanych ze światem Star Wars. Część jednostek wymyślono na potrzeby gry.

Empire at War to pierwsza w pełni spolonizowana gra komputerowa ze świata Gwiezdnych wojen – przetłumaczono nie tylko elementy pisane, ale i ścieżkę dialogową.

Gra doczekała się dodatku o nazwie Star Wars: Empire at War: Forces of Corruption.

Tryby gry[edytuj | edytuj kod]

Gra Star Wars: Empire at War oferuje trzy główne tryby rozgrywki dla pojedynczego gracza: kampania, potyczka oraz podbój galaktyki. Możliwa jest także gra wieloosobowa przez internet lub w sieci lokalnej.

Planety[edytuj | edytuj kod]

W grze Empire at War występują 44 różne planety. Większość z nich posiada własną mapę taktyczną lądową, zaś wszystkie kosmiczną. Na mapach taktycznych toczone są poszczególne bitwy. Frakcje kontrolujące dane planety otrzymują pewne premie (przykładowo Imperium kontrolujące Kuat może budować Gwiezdne Niszczyciele klasy Imperial z 20% redukcją kosztów). Na większości planet występują rodowici mieszkańcy, którzy mogą w czasie bitwy naziemnej wspierać zbrojnie jedną z frakcji. Dodatkowo oddziały mogą być atakowane przez okazy miejscowej fauny.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]