Starszyzna Białej Rady

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Starszyzna Białej Rady – występujący w cyklu Akta Harry’ego Dresdena rządzący Białą Radą organ składających się z 7 czarodziejów. W skład Starszyzny Rady obecnie wchodzą:

Arthur Langtry (Merlin)[edytuj | edytuj kod]

Wysoki, potężny, o błękitnych oczach, jasnych, długich włosach i srebrnej brodzie. Potężny mag pochodzący z Wielkiej Brytanii. Pochodzi z czasów Imperium Brytyjskiego i pamięta czasy, gdy Stany Zjednoczone dopiero powstawały. Jest liderem Strażników, ponadto lata doświadczenia na arenie politycznej czynią z niego groźnego przeciwnika. Z założenia jest sprawiedliwym i kompetentnym przywódcą, ale nie lubi, gdy się mu sprzeciwia lub staje na drodze (szczególnie przez niższych od siebie - rangą i wiekiem). Na naradzie Białej Rady w Rycerzu Królowej opowiedział się przeciw Dresdenowi.

Pradawna Maja[edytuj | edytuj kod]

Starsza, drobna Azjatka, o jasnej cerze i granatowoczarnych włosach oraz nieprzejrzystych oczach. Odpowiadała prawdopodobnie za kontakty Rady z innym nadnaturalnymi mocami. W Rycerzu Królowej jej emisariusze odwiedzili oba dwory Sidhe. Na naradzie Białej Rady opowiedziała się przeciw Dresdenowi.

Aleron LaFortier[edytuj | edytuj kod]

Francuski mag, wychudły, średniego wzrostu, łysy, o wyłupiastych oczach i sterczących kościach policzkowych. Na naradzie Białej Rady w Rycerzu Królowej opowiedział się przeciw Dresdenowi.

Strażnik Wrót[edytuj | edytuj kod]

Chudy i wysoki. Tajemniczy członek Białej Rady, o twarzy prawie całkowicie zakrytej kapturem. Na naradzie Białej Rady w Rycerzu Królowej swój głos uzależnił od powodzenia misji dla Mab.

Martha Liberty[edytuj | edytuj kod]

Wysoka czarnoskóra kobieta, o siwych włosach. Na naradzie Białej Rady w Rycerzu Królowej opowiedziała się po stronie Dresdena.

Słuchający Wiatru (Indianin Joe)[edytuj | edytuj kod]

Jedyny prawdziwy Amerykanin w Białej Radzie. Niewysoki, przed sześćdziesiątką. Często towarzyszy mu szop Mały Brat. Na naradzie Białej Rady w Rycerzu Królowej opowiedział się po stronie Dresdena.

Ebenezar McCoy[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Ebenezar McCoy.