Strzelanina w hrabstwie Geneva (2009)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Strzelanina w hrabstwie Geneva (2009)
Państwo  Stany Zjednoczone
Miejsce Hrabstwo Geneva
Data 10 marca 2009
Godzina ok. 3:30 - 4:17
Liczba zabitych 11 osób
Liczba rannych 6 osób
Typ ataku Strzelanina
Sprawca Michael McLendon
Położenie na mapie Alabamy
Mapa lokalizacyjna Alabamy
miejsce strzelaniny
miejsce strzelaniny
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
miejsce strzelaniny
miejsce strzelaniny
Ziemia31°02′17″N 85°52′36″W/31,038056 -85,876667

Masakra w hrabstwie Geneva miała miejsce 10 marca 2009 roku w amerykańskich miejscowościach Geneva oraz Samson, położonych w hrabstwie Geneva w stanie Alabama. W wyniku masakry zginęło 11 osób, w tym jej sprawca. Wśród ofiar była także jego rodzina sprawcy, który wcześniej spalił dom swojej matki w mieście Kinston. Początkowo sądzono, że sprawca strzelaniny został zabity w trakcie obławy przeciwko niemu, jednakże późniejsze raporty potwierdziły, że sam targnął się na swoje życie.

Funkcjonariusze policji podali, że sprawca masakry, Michael McLendon zabił co najmniej dziewięć osób, członków rodziny, a także przypadkowych ludzi oraz podpalił domu swojej matki. Rozpoczęta w mieście Samson masakra zakończyła się po tym jak sprawca popełnił samobójstwo.[1][2][3]

Masakra rozpoczęła się na stacji w Samson, a następnie przeniosła się do parku dla karawanów i przyczep kempingowych, gdzie zginęło pięć osób. Reszta ofiar została zastrzelona w sklepie w mieście Geneva. Sprawca ostrzelał także samochody podczas swojego rajdu po autostradzie. Podczas obławy policyjnej sprawca został ranny w ramię. W trakcie strzelaniny odniósł śmiertelne obrażenia lub sam popełnił samobójstwo, jednakże oficjalne informacje na temat śmierci sprawcy nie zostały potwierdzone.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 1st funeral held for south Ala. shooting victim, news.yahoo.com/s/ap/south_alabama_shootings [dostęp 2017-11-26] [zarchiwizowane z [news.yahoo.com/s/ap/south_alabama_shootings adresu] 2009-03-15] (ang.).
  2. Up to nine killed in Alabama shooting | The Australian
  3. Gunman in Alabama Massacre Had Hit List | Fox News, www.foxnews.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).