Sunil Shetty

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sunil Shetty
Ilustracja
Sunil Shetty (2011)
Data i miejsce urodzenia

21 sierpnia 1961
Mulki, Indie

Zawód

aktor

Lata aktywności

od 1992

Sunil Shetty (kannada: ಸುನಿಲ್ ಶೆಟ್ಟಿ; ur. 11 sierpnia 1961) – indyjski aktor bollywoodzki producent filmowy. Urodził się w Mulki, koło Mangaluru, Karnataka, Indie. Występuje od 1992 roku, podobnie jak Shah Rukh Khan, u boku którego wystąpił w 2004 roku w znanej komedii akcji Jestem przy tobie. Nie jest spokrewniony z aktorką indyjską Shilpa Shetty, chociaż oboje pochodzą z Tamilnadu.

Z wyznania hinduista, żonaty z Manna, dwoje dzieci (Atiya i Aahan). Ma czarny pas w Kick-boxingu, jest także człowiekiem interesu, właścicielem cieszących się popularnością sieci hoteli. Ma własną wytwórnię filmową, która wyprodukowała Khel (2003) i Rakht.

Znanym uczynił go film Mohra, potem popularność przyniosły mu filmy akcji, w których często grał razem ze swoim przyjacielem Akshay Kumarem. Często gra też role patriotów (Qayamat, Border, LOC Kargil, Refugee). W Dhadkan po raz pierwszy zagrał rolę negatywną nagrodzoną Nagrodą Filmfare za Najlepszą Rolę Negatywną. Sukcesem cieszą się też jego role w komediach Hulchul, Hera Pheri i Phir Hera Pheri.

Ostatnie filmy, w których grał to Sekcja dziesiąta, Deewane Huye Pagal i Aap Ki Khatir.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]