Superfrog

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Superfrog
Producent Team17
Wydawca Team17
Data wydania 1993
Gatunek platformówka
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, DOS

Superfrogkomputerowa gra platformowa wyprodukowana w roku 1993 przez firmę Team17[1]. Początkowo został stworzona dla komputerów Amiga, doczekała się też konwersji na PC i wydania CD na Amigę CD32.

Biorąc pod uwagę rok wydania, gra posiada bardzo kolorową, bajkową grafikę, a etapy umieszczone w różnych krainach są bardzo rozbudowane. Pomimo swojego wieku, gra jest nadal popularna wśród starszych graczy[2].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Bohaterem gry jest Książę, którego ukochana została uprowadzona przez złą wiedźmę, zaś on sam – zamieniony w żabę. Wszystko wydawało się stracone, do czasu, gdy Książę siedząc nad potokiem i rozpaczając nad swoim beznadziejnym położeniem, wyławia z nurtu butelkę lemoniady Lucozade (sponsora gry), po której wypiciu staje się Super Żabą (ang. Superfrog)[3]. Obdarzony niezwykłą mocą wyrusza, aby pokonać wiedźmę i ocalić ukochaną.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Superfrog potrafi rozpędzić się do dużych prędkości, a także wysoko skakać i hamować tempo upadku swoją peleryną. Gdy rozpoczynamy rozgrywkę, SuperFrog nie posiada żadnej broni, znaleźć ją jednak można bardzo szybko już na początku pierwszego poziomu. Bronią SuperFroga jest zielona kulka z oczami zwana DESTRUCTO-SPUD, widoczna już na ekranie tytułowym u boku naszego bohatera, którą można rzucać przed siebie lub w górę. Broń ta nie działa jednak na wszystkich przeciwników, niektórych trzeba po prostu zdeptać.[3].

Na gracza czekają 24 poziomy podzielone na 6 krain: Zaczarowany las, Straszliwe zamczysko, Cyrk, Pustynne piramidy, Lodowe góry, Kosmos oraz Księżyc, na którym znajduje się siedziba złej wiedźmy. Na każdym poziomie należy uzbierać w określonym czasie odpowiednią ilość monet i dotrzeć do wyjścia. Zdobyte monety można na koniec etapu zamienić w punkt lub użyć ich do gry w jednorękiego bandytę, co umożliwia zdobycie różnych bonusów. Można także trafić do mini-gry[4], która jest parodią klasycznej strzelanki horyzontalnej Project X.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Opis gry

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Superfrog (1993) (ang.). Team17 Developers and Digital Publishers. [dostęp 29 stycznia 2010].
  2. Ranking gier amigowych
  3. a b Superfrog. Gaminator. [dostęp 29 stycznia 2010].
  4. Superfrog - Project F