Superliga rosyjska w hokeju na lodzie (2007/2008)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Superliga rosyjska w hokeju na lodzie sezon 2007/2008

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Sezon zasadniczy[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

L = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane (ogółem), P = Porażki (ogółem), R = Remisy, WpD = Wygrane po dogrywce, PpD = Porażki po dogrywce, G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, Pkt = Liczba zdobytych punktów +/- Róźnica bramek

L Drużyna M Pkt W R P WpD PpD G+ G- +/-
  1. Saławat Jułajew Ufa 57 125 42 0 15 5 4 183 119 +64
  2. Mietałłurg Magnitogorsk 57 115 39 0 18 8 6 175 113 +62
  3. CSKA Moskwa 57 108 36 0 21 6 6 190 139 +51
  4. Chimik Obwód moskiewski 57 105 36 0 21 7 4 189 135 +54
  5. Łokomotiw Jarosław 57 101 34 0 23 5 4 167 148 +19
  6. SKA Sankt Petersburg 57 100 34 0 23 5 3 143 130 +13
  7. Ak Bars Kazań 57 99 33 0 24 5 5 182 142 +40
  8. Awangard Omsk 57 90 31 0 26 7 4 172 154 +18
  9. Dynamo Moskwa 57 82 27 0 30 8 9 138 148 -10
10. MWD Obwód moskiewski 57 81 28 0 29 8 5 148 155 -7
11. Spartak Moskwa 57 78 24 0 33 3 9 129 151 -22
12. Łada Togliatti 57 77 25 0 32 4 6 140 156 -16
13. Siewierstal Czerepowiec 57 77 26 0 31 8 7 148 158 -10
14. Traktor Czelabińsk 57 76 25 0 32 5 6 162 186 -24
15. Nieftiechimik Niżniekamsk 57 72 24 0 33 8 8 125 144 -19
16. Amur Chabarowsk 57 71 24 0 33 7 6 122 160 -38
17. Mietałłurg Nowokuźnieck 57 69 23 0 34 7 7 131 174 -43
18. Witjaź Czechow 57 67 22 0 35 6 7 151 181 -30
19. Sibir Nowosybirsk 57 62 18 0 39 1 9 121 182 -61
20. Torpedo Niżny Nowogród 57 55 19 0 38 6 4 125 166 -41

Play off[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Saławat Jułajew UfaAmur Chabarowsk 3 – 1

4 marca 2008 Saławat Jułajew Ufa 2:1 Amur Chabarowsk Ufa Arena
5 marca 2008 Saławat Jułajew Ufa 2:0 Amur Chabarowsk Ufa Arena
7 marca 2008 Amur Chabarowsk 3:2 Saławat Jułajew Ufa Platinum Arena
8 marca 2008 Amur Chabarowsk 2:7 Saławat Jułajew Ufa Platinum Arena

Mietałłurg MagnitogorskNieftiechimik Niżniekamsk 3 – 2

4 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 4:1 Nieftiechimik Niżniekamsk Arena-Metallurg
5 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 3:4 Nieftiechimik Niżniekamsk Arena-Metallurg
7 marca 2008 Nieftiechimik Niżniekamsk 2:4 Mietałłurg Magnitogorsk Nieftiechimik
8 marca 2008 Nieftiechimik Niżniekamsk 3:2 Mietałłurg Magnitogorsk Nieftiechimik
10 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 4:1 Nieftiechimik Niżniekamsk Arena-Metallurg

CSKA MoskwaTraktor Czelabińsk 3 – 0

4 marca 2008 CSKA Moskwa 6:0 Traktor Czelabińsk Hala Sportowa CSKA
5 marca 2008 CSKA Moskwa 6:1 Traktor Czelabińsk Hala Sportowa CSKA
7 marca 2008 Traktor Czelabińsk 2:3 CSKA Moskwa Junost

Chimik Obwód moskiewskiSiewierstal Czerepowiec 2 – 3

4 marca 2008 Chimik Obwód moskiewski 3:4 D Siewierstal Czerepowiec Mytiszczi Arena
5 marca 2008 Chimik Obwód moskiewski 3:2 K Siewierstal Czerepowiec Mytiszczi Arena
7 marca 2008 Siewierstal Czerepowiec 2:1 D Chimik Obwód moskiewski Pałac Lodowy
8 marca 2008 Siewierstal Czerepowiec 1:2 D Chimik Obwód moskiewski Pałac Lodowy
10 marca 2008 Chimik Obwód moskiewski 2:3 Siewierstal Czerepowiec Mytiszczi Arena

Łokomotiw JarosławŁada Togliatti 3 – 1

4 marca 2008 Łokomotiw Jarosław 4:1 Łada Togliatti Arena 2000
5 marca 2008 Łokomotiw Jarosław 3:0 Łada Togliatti Arena 2000
7 marca 2008 Łada Togliatti 3:1 Łokomotiw Jarosław Wołgar
8 marca 2008 Łada Togliatti 4:6 Łokomotiw Jarosław Wołgar

SKA Sankt PetersburgSpartak Moskwa 3 – 2

4 marca 2008 SKA Sankt Petersburg 3:0 Spartak Moskwa Pałac Lodowy
5 marca 2008 SKA Sankt Petersburg 6:1 Spartak Moskwa Pałac Lodowy
7 marca 2008 Spartak Moskwa 7:1 SKA Sankt Petersburg Sokolniki Arena
8 marca 2008 Spartak Moskwa 5:3 SKA Sankt Petersburg Sokolniki Arena
10 marca 2008 SKA Sankt Petersburg 4:0 Spartak Moskwa Pałac Lodowy

Ak Bars KazańMWD Obwód moskiewski 3 – 0

4 marca 2008 Ak Bars Kazań 6:2 MWD Obwód moskiewski Tatneft Arena
5 marca 2008 Ak Bars Kazań 4:3 K MWD Obwód moskiewski Tatneft Arena
7 marca 2008 MWD Obwód moskiewski 1:4 Ak Bars Kazań Arena Bałaszycha

Awangard OmskDynamo Moskwa 1 – 3

4 marca 2008 Awangard Omsk 3:4 pd. Dynamo Moskwa Arena Omsk
5 marca 2008 Awangard Omsk 3:2 pd. Dynamo Moskwa Arena Omsk
7 marca 2008 Dynamo Moskwa 3:2 Awangard Omsk Łużniki
8 marca 2008 Dynamo Moskwa 3:2 Awangard Omsk Łużniki

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Saławat Jułajew UfaSiewierstal Czerepowiec 3 – 0

13 marca 2008 Saławat Jułajew Ufa 3:1 Siewierstal Czerepowiec Ufa Arena
14 marca 2008 Saławat Jułajew Ufa 2:1 Siewierstal Czerepowiec Ufa Arena
16 marca 2008 Siewierstal Czerepowiec 0:3 Saławat Jułajew Ufa Pałac Lodowy

Mietałłurg MagnitogorskDynamo Moskwa 3 – 2

13 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 4:3 K Dynamo Moskwa Arena-Metallurg
14 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 2:4 Dynamo Moskwa Arena-Metallurg
16 marca 2008 Dynamo Moskwa 3:2 Mietałłurg Magnitogorsk Łużniki
17 marca 2008 Dynamo Moskwa 0:1 K Mietałłurg Magnitogorsk Łużniki
19 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 5:0 Dynamo Moskwa Arena-Metallurg

CSKA MoskwaAk Bars Kazań 0 – 3

13 marca 2008 CSKA Moskwa 0:6 Ak Bars Kazań Hala Sportowa CSKA
14 marca 2008 CSKA Moskwa 5:6 Ak Bars Kazań Hala Sportowa CSKA
16 marca 2008 Ak Bars Kazań 3:2 CSKA Moskwa Tatneft Arena

Łokomotiw JarosławSKA Sankt Petersburg 3 – 1

13 marca 2008 Łokomotiw Jarosław 0:4 SKA Sankt Petersburg Arena 2000
14 marca 2008 Łokomotiw Jarosław 5:1 SKA Sankt Petersburg Arena 2000
16 marca 2008 SKA Sankt Petersburg 0:2 Łokomotiw Jarosław Pałac Lodowy
17 marca 2008 SKA Sankt Petersburg 1:2 Łokomotiw Jarosław Pałac Lodowy

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Saławat Jułajew UfaAk Bars Kazań 3 – 1

22 marca 2008 Saławat Jułajew Ufa 3:0 Ak Bars Kazań Ufa Arena
24 marca 2008 Saławat Jułajew Ufa 1:2 Ak Bars Kazań Ufa Arena
26 marca 2008 Ak Bars Kazań 3:4 Saławat Jułajew Ufa Tatneft Arena
28 marca 2008 Ak Bars Kazań 3:4 D Saławat Jułajew Ufa Tatneft Arena

Mietałłurg MagnitogorskŁokomotiw Jarosław 0 – 3

23 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 0:2 Łokomotiw Jarosław Arena-Metallurg
25 marca 2008 Mietałłurg Magnitogorsk 2:3 Łokomotiw Jarosław Arena-Metallurg
27 marca 2008 Łokomotiw Jarosław 2:1 K Mietałłurg Magnitogorsk Arena 2000

Finał[edytuj | edytuj kod]

Saławat Jułajew UfaŁokomotiw Jarosław 3 – 2

3 kwietnia 2008 Saławat Jułajew Ufa 0:3 Łokomotiw Jarosław Ufa Arena
5 kwietnia 2008 Saławat Jułajew Ufa 2:0 Łokomotiw Jarosław Ufa Arena
7 kwietnia 2008 Łokomotiw Jarosław 1:4 Saławat Jułajew Ufa Arena 2000
9 kwietnia 2008 Łokomotiw Jarosław 1:0 Saławat Jułajew Ufa Arena 2000
11 kwietnia 2008 Saławat Jułajew Ufa 4:1 Łokomotiw Jarosław Ufa Arena

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]