Superman/Batman: Wrogowie publiczni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Superman/Batman: Wrogowie publiczni
Superman/Batman: Public Enemies
Gatunek animowany
Rok produkcji 2009
Data premiery 29 września 2009
Polska 22 stycznia 2010
(premiera DVD)
Polska 23 kwietnia 2011
(premiera TV)
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
polski (lektor)
Czas trwania 67 min
Reżyseria Sam Liu
Scenariusz Stan Berkowitz
Główne role Tim Daly
Muzyka Christopher Drake
Strona internetowa

Superman/Batman: Wrogowie publiczni (ang. Superman/Batman: Public Enemies) – amerykański film animowany z 2009 roku, wyreżyserowany przez Sama Liu na podstawie pierwszego tomu serii Superman/Batman, zatytułowanego Wrogowie publiczni.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Lex Luthor zostaje prezydentem USA i gromadzi wokół siebie grupę superbohaterów, wierzących w jego przemianę i dobre intencje.

Rząd Stanów Zjednoczonych informuje społeczeństwo, że w kierunku Ziemi zbliża się meteoroid, będący niegdyś fragmentem Kryptona - ojczystej planety Supermana. Luthor postanawia upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: z jednej strony pragnie osobiście (bez pomocy superbohaterów) zniszczyć meteoroid z pomocą głowic nuklearnych, a jednocześnie wrabia Supermana w morderstwo, sugerując następnie, że jego niecodzienne postępowanie jest rezultatem promieniowania pochodzącego z nadlatującego kryptonitu. W związku z nadzwyczajną sytuacją wyznacza 1 miliard dolarów nagrody za głowę Człowieka ze Stali.

Superman, usiłując pozbyć się meteoroidu zarówno dla dobra ludzkości, jak i własnego, decyduje się sprzymierzyć z Batmanem.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]