Survival Race

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Survival Race (dawniej Men Expert Survival Race)[1] – jeden z największych biegów z przeszkodami organizowanych w Polsce. Organizowany przez firmę Brento sp. z o.o. sp. k. od 2014 roku w Poznaniu oraz Wrocławiu (w poprzednich latach pojawiał się również w Warszawie, Katowicach, Gdyni i Krakowie) przybiera formułę dwudniowego festiwalu sportowego pełnego atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Festiwal sportowy[edytuj]

Survival Race to nie tylko bieg z przeszkodami, ale i towarzyszący mu festiwal sportowy z wieloma atrakcjami. Na terenie festiwalowego miasteczka można znaleźć strefę chill out’u z zacienionym miejscem i leżakami, strefę gastro zaopatrzoną w liczne food trucki oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów i partnerów wydarzenia (w 2017 roku było to m.in. skok z 4m na dmuchaną poduszkę Fly Bag czy namiot Microsoft z możliwością grania na PlayStation oraz wypróbowania sprzętu Surface Pro 4)[2].

Dostępne trasy[3][edytuj]

 • STARTER - 3 km trasy oraz 15 przeszkód.
 • WARRIOR - 6 km trasy i 30 przeszkód.
 • MACHINE - 12 km trasy z 50 przeszkodami.
 • ANIMAL - podwójna pętla MACHINE, czyli 24 km trasy i aż 100 przeszkód.


Przykładowe przeszkody[4][edytuj]

 • Quarter Pipe - rampa. Przeszkoda polega na wspięciu się na 4 m rampę przez odpowiedni podbieg i wyskok. Często wymaga pomocy innych uczestników, którzy czekają na szczycie i wciągają zawodników nie potrafiących samemu.
 • King Kong. Konstrukcja, którą pokonuje się w powietrzu i przechodząc, dzięki potrzymywaniu się jedynie dłońmi na zawieszonych u góry kółkach gimnastycznych.
 • Kontenery z lodem. Przejście przez kontener wypełniony wodą i bryłami lodu.
 • Slip&Slide. Wielka zjeżdżalnia z wodą i pianą, po której trzeba się ześlizgnąć.Uczestnicy Survival Race
  Uczestnicy Survival Race

Charakterystyka uczestników[edytuj]

Survival Race jest imprezą dla każdego, bez względu na predyspozycje. Cztery różne poziomy trudności umożliwiają start w wydarzeniu osobom dopiero rozpoczynającym przygodę ze sportem, jak i zaawansowanym sportowcom. Również płeć nie jest wyznacznikiem - udział w wydarzeniu biorą zarówno kobiety i mężczyźni. Survival Race jest także przyjazny osobom niepełnosprawnym. Wszystkie zapisane na bieg osoby otrzymują pakiety startowe, a po przekroczeniu mety pamiątkowy medal.

Survival Race KIDS - bieg dla dzieci[edytuj]

Survival Race KIDS to dziecięca wersja biegu z przeszkodami towarzysząca festiwalowi sportowemu podczas Survival Race[5]. Długość trasy oraz ilość i stopień trudności przeszkód jest dostosowany do dzieci będących pomiędzy 3 a 13 rokiem życia. Dzieci otrzymują pakiet startowy, a na każdego, kto przekroczy metę, czeka pamiątkowy medal[6].

Historia[edytuj]

Survival Race działa od 2014 roku. Pierwsza impreza odbyła się we Wrocławiu, było to wtedy jednodniowe wydarzenie z dwoma dystansami: 5 oraz 10 km[7]. W 2015 roku działalność rozpowszechniła się z Wrocławia, Poznania i Warszawy również na Katowice, Kraków oraz Gdynię. Do 2016 roku funkcjonował jako Men Expert Survival Race, a od 2017 roku działa jako samodzielne wydarzenie Survival Race. W 2018 roku organizatorzy realizują dwa wydarzenia, we Wrocławiu oraz Poznaniu. Będą to dwudniowe wydarzenia z czterema dystansami i towarzyszącym festiwalem sportowym.

Przypisy

 1. Survival Race Miejski Bieg Z Przeszkodami, Survival Race [dostęp 2017-11-08] (pol.).
 2. Wymagana kontrola bezpieczeństwa, www.facebook.com [dostęp 2017-11-10] (pol.).
 3. Survival Race Miejski Bieg Z Przeszkodami, Survival Race [dostęp 2017-11-10] (pol.).
 4. Survival Race Miejski Bieg Z Przeszkodami, Survival Race [dostęp 2017-11-10] (pol.).
 5. ZAPISY NA SURVIVAL RACE KIDS RUSZYŁY!, „Survival Race” [dostęp 2017-11-10] (pol.).
 6. Survival Race Miejski Bieg Z Przeszkodami, Survival Race [dostęp 2017-11-10] (pol.).
 7. Men Expert Survival Race 2014, www.12tri.pl [dostęp 2017-11-10].