Suspended Animation, Inc.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Suspended Animation, Inc. (SA) – założona w 2002 w Boynton Beach na Florydzie[1] firma zajmująca się badaniami i udoskonalaniem sprzętu potrzebnego do stabilizacji i transportu "pacjentów" krionicznych, oraz czuwaniem przy umierającym, stabilizacją ciała i transportem, na terenie Stanów Zjednoczonych[2].

Sprzęt[edytuj | edytuj kod]

Sprzęt wytwarzany przez SA z założenia ma nadawać się do transportu samolotem[3] i obejmuje np. przenośną kąpiel lodową, maskę twarzową, własnej produkcji zestawy do stabilizacji. Firma posiada dwie karetki pogotowia (na Florydzie i w Kalifornii). Używa urządzenia do prowadzenia reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym (RT-PCR) w celu badania ekspresji genu przy śmierci komórkowej. Przy opracowywaniu projektów współpracuje z 21st Century Medicine[4].

Szkolenia[edytuj | edytuj kod]

Suspended Animation, Inc. organizuje także szkolenia w stabilizacji pacjentów krionicznych dla zawodowego personelu medycznego z terenu Stanów Zjednoczonych. Ćwiczenia prowadzone są na dużych modelach zwierzęcych. Chirurdzy naczyniowi i perfuzjoniści są gotowi współpracować z SA przy stabilizacji pacjentów krionicznych[4].

Prezerwacja ciał[edytuj | edytuj kod]

Firma zajmuje się czuwaniem przy umierających, prezerwacją i ochładzaniem ciał jak najszybciej po stwierdzeniu zgonu, oraz podaniem odpowiednich leków. Czynności te określane są skrótem SST:

  • Standby: po otrzymaniu informacji, że osoba mająca umowę na krioprezerwację z CI lub Alcor, jest w stanie krytycznym, SA wysyła zespół specjalistów wraz ze sprzętem, którzy będą czekać przy pacjencie, gotowi do podjęcia działań zaraz po stwierdzeniu zgonu.
  • Stabilizacja: wstępne ochłodzenie (lodem, zimną wodą), zastąpienie krwi substancją zapobiegającą zamarznięciu, podanie leków.
  • Transport: przewiezienie ciała do organizacji krionicznej, gdzie będzie przechowane w temperaturze krionicznej[2].

SA nie oferuje ostatecznej krioprezerwacji, tylko współpracuje z Alcor Life Extension Foundation i Cryonics Institute, gdzie ciała są ostatecznie przechowywane. SA, w przeciwieństwie do Alcor i CI, nie jest organizacją członkowską[5], lecz oferuje usługi po zawarciu umowy (za życia pacjenta)[2]. Raporty z poszczególnych przypadków stabilizacji pacjentów są dostępne na stronie internetowej firmy[6].

Współpraca z organizacjami krionicznymi[edytuj | edytuj kod]

Cryonics Institute (CI) umożliwia opiekę firmy Suspended Animation, Inc. pacjentom spoza stanu Michigan (gdzie znajduje się siedziba CI). CI stwierdza, że ani nie zaleca, ani nie sprzeciwia się współpracy z SA, i zachęca członków do powzięcia poinformowanej decyzji w sprawie współpracy z Suspended Animation, Inc.[7].

Alcor Life Extension Foundation także oferuje możliwość współpracy z Suspended Animation, Inc. przy stabilizacji i transporcie ciał[4].

Koszty[edytuj | edytuj kod]

Firma oferuje kilka opcji opieki, w różnych wariantach cenowych; niemniej chodzi o dziesiątki tysięcy dolarów. Możliwe jest pokrycie kosztów poprzez polisę ubezpieczeniową na życie[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Our Company (ang.). Suspended Animation, Inc.. [dostęp 2011-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-04-16)].
  2. a b c d FAQ (ang.). Suspended Animation, Inc.. [dostęp 2011-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-27)].
  3. Equipment (ang.). Suspended Animation, Inc.. [dostęp 2011-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-11-18)].
  4. a b c Catherine Baldwin: Suspended Animation, the company (ang.). Alcor, 2011-02-28. [dostęp 2011-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-05-02)].
  5. A Profile of Suspended Animation Inc (ang.). Fight Aging!, 2011-03-14. [dostęp 2011-10-19].
  6. Case Reports (ang.). Suspended Animation. Inc.. [dostęp 2011-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-11-18)].
  7. Suspended Animation (ang.). Cryonics Institute. [dostęp 2011-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-24)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]