Syberia (gra komputerowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Syberia
Aralbad
Aralbad
Producent Microïds
Wydawca Microïds
Dystrybutor Cenega Poland (2002–2009)
IQ Publishing
Seria gier Syberia
Projektant Benoît Sokal
Kompozytor Nick Varley
Dimitri Bodiansky
Silnik Syberia
Data wydania Am.Płn.: 18 czerwca 2002
PL: 26 listopada 2002
Gatunek przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen
PEGI: 7
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, PlayStation 2, Xbox, Nintendo DS
Nośniki CD (2)
Wymagania

Pentium III 550 MHz, 64 MB RAM, karta dźwiękowa, akcelerator 3D

Kontrolery mysz, klawiatura, gamepad
Kontynuacja Syberia II

Syberiakomputerowa gra przygodowa typu wskaż i kliknij wydana przez firmę Microïds w 2002 roku. Jej projektantem jest Benoît Sokal. Gra w Polsce została wydana przez Cenegę. Autorzy w 2004 roku wydali sequel gry – Syberię II.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Główny wątek[edytuj | edytuj kod]

Kate Walker

Główną bohaterką gry jest amerykańska prawniczka Kate Walker, która przybyła do miejscowości Valadilene (fikcyjna wioska, w której rozpoczyna się gra) we francuskich Alpach, aby sfinalizować zakup fabryki mechanicznych zabawek przez amerykański koncern. Jednak na miejscu okazuje się, że Anna Voralberg – osoba, która miała podpisać akt sprzedaży, nie żyje, a jedyny spadkobierca, Hans Voralberg, przebywa w Rosji. Zadaniem Kate będzie odnalezienie Hansa.

Miasta[edytuj | edytuj kod]

W czasie podróży na Syberię Kate Walker będzie kilkakrotnie zatrzymywać się w różnych miejscowościach. Jej zadaniem będzie usuwać wszelkie przeszkody prawne i fizyczne, które będą uniemożliwiały odjazd. Gracz zwiedzi cztery fikcyjne miejscowości: małe, urocze Valadilene (Szwajcaria), miasteczko uniwersyteckie Barrockstadt (Niemcy), niemal opuszczony kompleks przemysłowy Komkolzgrad (Rosja) i uzdrowisko Aralbad (Rosja).

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Grafika składa się z trójwymiarowych postaci i dwuwymiarowych teł. Do gry skomponowano cztery utwory odtwarzane w tle. Kate może posługiwać się telefonem komórkowym, aby wykonywać rozmowy lub odbierać połączenia. W czasie dialogu z postaciami gracz ma do wyboru różne tematy do rozmowy.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]