Szablon:Anonim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Witaj w Wikipedii, wolnej encyklopedii!

W imieniu całej społeczności wikipedystów dziękuję Ci za Twój wkład w Wikipedię. Jak widzisz, każdy może kliknąć „Edytuj”. Zachęcam Cię, żebyś zrobił(a) jeszcze jeden krok i założył(a) konto.

Dołącz do Wikipedii

Dlaczego warto założyć konto?

Nazwa użytkownika

Twoją nazwą użytkownika może być imię i nazwisko lub pseudonim – sam decydujesz o swojej prywatności. Autorstwo Twoich tekstów będzie przypisane oznaczonej osobie, co ma znaczenie przy cytowaniu, a komentarze opatrzysz swoim podpisem.

Edytowanie

Edytuj we własnym brudnopisie, obserwuj wybrane strony, rozwijaj swoje umiejętności, współpracując z wikipedystami. Mamy dla Ciebie wiele różnorodnych zadań – sam wybierasz, co i kiedy robisz.

Społeczność

Rozmawiaj z wikipedystami, napisz coś o sobie, poznaj ciekawych ludzi i ruch wolnej kultury, otrzymuj wsparcie od Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Kwestie techniczne i uprawnienia

Mając konto, możesz włączyć narzędzia ułatwiające edytowanie. Poza tym dzięki uprawnieniom technicznym otrzymasz m.in. możliwość zmiany nazw stron, a Twoje edycje będą od razu widoczne.

Szerszy katalog zalet konta w Wikipedii znajdziesz na stronie Pomoc:Utwórz konto. Po rejestracji wejdź na Pierwsze kroki, możesz skontaktować się z wybranym przewodnikiem i zerknąć na FAQ.

Pozdrowienia!

 Dokumentacja szablonu [zobacz] [edytuj] [historia] [odśwież]

Użycie

{{anonim|strona=nazwa strony|~~~~}}

Opis parametrów

strona
Strona, na której IP wykonał edycję, którą zauważyliśmy i dzięki której chcielibyśmy widzieć autora w gronie wikipedystów. Parametr automatycznie tworzy link, należy więc wpisać samo „Polska”, „Wikipedia:Propozycje tematów/Nowe” itp.
drugi parametr
Cztery tyldy lub inny równoważny sposób podpisu (nie wystarczy sam nick, jeśli chcemy otrzymać link).

Błędy

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne.