Szablon:Mapa obiektów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
 Dokumentacja szablonu [zobacz] [edytuj] [historia] [odśwież]


Użycie[edytuj kod]

Szablon generuje linki do map z naniesionymi współrzędnymi geograficznymi obiektów (zabytków, lotnisk, przystanków). Jest to możliwe dzięki narzędziu dostępnemu na toolserverze, które umożliwia eksport współrzędnych ze stron, kategorii lub podkategorii do pliku kml, którego dane są przekazywane do wyświetlenia na mapie.

Szablon wyświetla się w dwóch wersjach:

  • ogólnej – jest wersją domyślną, przeznaczoną do szerszego użytku,
  • dedykowanej – przeznaczona do użytku wyłącznie w przestrzeni nazw "Wikiprojekt:Wiki Lubi Zabytki/wykazy" i wyświetla się tylko na stronach z tej przestrzeni.

Przełączenie między tymi wersjami odbywa się automatycznie, bez żadnej ingerencji użytkownika.

Uwaga[edytuj kod]

Ze względu na wewnętrzną budowę (kod) szablon zachowuje się podobnie jak ilustracja i przesuwa inne elementy graficzne strony. Dlatego należy go wstawiać w odpowiednim miejscu, tak by nie zmieniał w artykule pozycji innych elementów np. wspomnianych ilustracji. Szablon należy wstawiać za elementami strony, które mają wyświetlać się przed nim lub po prostu pod koniec strony artykułu tuż przed szablonami nawigacyjnymi. Przed zapisaniem zmian należy w podglądzie sprawdzić czy o taki efekt nam chodzi i ewentualnie poprawić miejsce wstawienia szablonu.

Opis parametrów[edytuj kod]

  • artykuł – tytuł artykułu lub kategorii, która ma być źródłem współrzędnych.
  • artykułł – tytuł artykułu lub kategorii, która ma być źródłem współrzędnych. W przeciwieństwie do parametru "artykuł", należy tutaj wpisać tytuły stron lub kategorii z zamienionymi spacjami między wyrazami na dolną kreskę "_".
  • linki – wartość 1 oznacza wyświetlanie współrzędnych także ze stron linkowanych przez daną stronę.
  • poziom – parametr przyjmuje wartości liczbowe. Określa "głębokość" przeszukiwania podkategorii w poszukiwaniu stron zawierających współrzędne geograficzne.
  • sekcja – poszukuje współrzędnych tylko w wybranej sekcji artykułu.

Przykład[edytuj kod]

W opracowaniu.

Błędy[edytuj kod]

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne.

Zobacz też[edytuj kod]