Szczecińska Lista Przebojów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szczecińska Lista Przebojów
Rodzaj audycji lista przebojów
Kraj produkcji Polska
Język polski
Macierzysta stacja radiowa Polskie Radio Szczecin
Data premiery 9 czerwca 1991
Lata emisji od 1991
Strona internetowa audycji

Szczecińska Lista Przebojów (SLiP) – muzyczna audycja radiowa o charakterze listy przebojów nadawana co tydzień, w każdy piątek od godziny 20:05 do 22:00 w Polskim Radiu Szczecin.

Po raz pierwszy pojawiła się na antenie Radia Szczecin 9 czerwca 1991 roku. Od początku funkcjonuje pod skróconą nazwą SLiP[potrzebny przypis]. Pierwszymi prowadzącymi byli Dariusz Gibała i Krzysztof Kukliński, a na szczycie pierwszego notowania znalazł się utwór Call It What You Want zespołu New Kids on the Block.[1]

Początkowo audycja nadawana była w niedziele (emisja godzinna), wówczas jeszcze w Programie IV Polskiego Radia[potrzebny przypis].

W ciągu tygodnia redakcja SLiP-u otrzymywała setki kartek i telefonów[potrzebny przypis].

W 1994 roku, dyrekcja radia zaproponowała prowadzenie listy Joannie Buszko (obecnie Tyszkiewicz), która pozostała producentką i współautorką Listy Przebojów do roku 2003[potrzebny przypis]. Oprócz wspomnianych już Gibały, Kuklińskiego i Tyszkiewicz, SLiP na przestrzeni lat prowadzili: Marcin Gondziuk, Piotr Rokicki, Sebastian Roszkowski, Paulina Sawicka i Przemysław Thiele[2]. W czerwcu 2021 roku Lista świętowała 30-lecie swojego istnienia; wówczas prowadzącą była już Milena Milewska[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Matylda Rozpędek: 30 lat Szczecińskiej Listy Przebojów!. RadioSzczecin.pl, 2021-06-09. [dostęp 2021-06-12].
  2. Szczecińska Lista Przebojów. RadioSzczecin.pl. [dostęp 2021-06-12].