Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Data założenia 1993
Typ uczelni niepubliczna
Patron uczelni Bogdan Jański
Państwo  Polska
Adres Biuro Generalne ul. Chełmska 21a, 00-724 Warszawa
Rektor dr hab. Kazimierz Korab
Położenie na mapie Warszawy
Mapa lokalizacyjna Warszawy
Education - Grad Hat.svg
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Education - Grad Hat.svg
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Education - Grad Hat.svg
Ziemia52°12′07,56″N 21°02′23,14″E/52,202100 21,039760
Strona internetowa

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie (dawna Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego) – niepubliczna szkoła wyższa, założona w Warszawie w 1993 roku, będąca jedną z najstarszych szkół niepublicznych w Polsce, która została wpisana do rejestru uczelni niepublicznych prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nr DNS 3-0145/TBM/89/93.

Misją uczelni, wykształconą na bazie ponad 150-letniej tradycji działalności edukacyjnej Zgromadzenia Zmartwychwstańców w wielu krajach świata, jest: Edukacja do chrześcijańskiej służby Narodowi, Kościołowi i Państwu. Wdrażanie uniwersalizmu chrześcijańskiego według Zmartwychwstańców, który brzmi: Podejmując zbawczy plan Boga wobec Narodu Polskiego i innych narodów, będziemy działać dla ich suwerenności i poszanowania w świecie. Będziemy skutecznie działać na rzecz wspólnoty ludzkiej, która byłaby w stanie zaakceptować dążenia Narodu Polskiego do godnego życia. Uczelnia o profilu katolickim skupia środowiska akademickie o profilu konserwatywnym. Często określana jest mianem "kuźni konserwatywnych elit"[potrzebny przypis].

Kierunki kształcenia[edytuj | edytuj kod]

Obecnie Uczelnia daje możliwość podjęcia studiów pierwszego (licencjackie, inżynierskie) i drugiego stopnia w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym) na dziesięciu kierunkach prowadzonych w siedzibie głównej jak i wydziałach zamiejscowych.

Uczelnia oferuje również studia podyplomowe.

Wydziały zamiejscowe[edytuj | edytuj kod]

W ciągu prawie 20 lat funkcjonowania powstały Wydziały Zamiejscowe w 8 miastach: Chełmie, Elblągu, Krakowie, Łomży, Opolu, Szczecinie, Warszawie, Zabrzu.

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego jest również założycielem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży[potrzebny przypis].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]