Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Antwerpia
Liczba zawodników 141 w 74 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6..
Złoto
7
Srebro
8
Brąz
10
Razem
25

Szwajcarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 141 zawodników: 136 mężczyzn i 5 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Szwajcarii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto August Güttinger Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na poręczach 21,630 pkt [1]
Gold medal.svg Złoto Josef Wilhelm Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na koniu z łękami 21,230 pkt[1]
Gold medal.svg Złoto Alphonse Gemuseus Equestrian pictogram.svg Jeździectwo skoki przez przeszkody indywidualnie 6,0 [2]
Gold medal.svg Złoto Édouard Candeveau, Alfred Felber, Émile Lachapelle Rowing pictogram.svg Wioślarstwo dwójka ze sternikiem 8:39,0[3]
Gold medal.svg Złoto Emile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter, Walter Lossli Rowing pictogram.svg Wioślarstwo Czwórka ze sternikiem 7:18,4[3]
Gold medal.svg Złoto Hermann Gehri Wrestling pictogram.svg Zapasy waga półśrednia styl wolny
Gold medal.svg Złoto Fritz Hagmann Wrestling pictogram.svg Zapasy waga średnia styl wolny
Silver medal.svg Srebro Jean Gutweniger Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na drązku 19,236 pkt[1]
Silver medal.svg Srebro Jean Gutweniger Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na koniu z łekami 21,130 pkt[1]
Silver medal.svg Srebro Alphonse Gemuseus, Werner Stuber, Hans Bühler Equestrian pictogram.svg Jeździectwo skoki przez przeszkody drużynowo 50 pkt[2]
Silver medal.svg Srebro Paul Martin Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:52,6 [4]
Silver medal.svg Srebro Willy Schärer Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 1500 m mężczyzn 3:55,0 [4]
Silver medal.svg Srebro Hans Pulver, Adolphe Reymond, Rudolf Ramseyer, August Oberhauser, Paul Schmiedlin, Aron Pollitz, Karl Ehrenbolger, Robert Pache, Walter Dietrich, Xam Abegglen, Paul Fässler, Félix Bédouret, Adolphe Mengotti, Paul Sturzenegger, Edmond Kramer Football pictogram.svg Piłka nożna turniej mężczyzn W finale ulegli reprezentacji Urugwaju 0:3[5]
Silver medal.svg Srebro Fritz Hünenberger Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga półciężka 490,0 kg[6]
Silver medal.svg Srebro Henri Wernli Wrestling pictogram.svg Zapasy waga ciężka styl wolny
Bronze medal.svg Brąz Hans Grieder, August Güttinger, Jean Gutweninger, Georges Miez, Otto Pfister, Antoine Rebetez, Carl Widmer, Josef Wilhelm Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka wielobój drużynowo 816,661 pkt[1]
Bronze medal.svg Brąz Antoine Rebetez Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na koniu z łękami 20,500 pkt[1]
Bronze medal.svg Brąz August Güttinger Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka Wspinanie się po linie 7,8[1]
Bronze medal.svg Brąz Arthur Reinmann Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów waga piórkowa 382,5 kg[6]
Bronze medal.svg Brąz Josias Hartmann Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin 50m leżąc indywidualnie 394 pkt[7]
Bronze medal.svg Brąz Josef Schneider Rowing pictogram.svg Wioślarstwo jedynka mężczyzn 8:01,1[3]
Bronze medal.svg Brąz Rudolf Bosshard, Heinrich Thoma Rowing pictogram.svg Wioślarstwo dwójka podwójna
Bronze medal.svg Brąz Emile Albrecht, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka bez sternika
Bronze medal.svg Brąz Otto Müller Wrestling pictogram.svg Zapasy waga półśrednia styl wolny
Bronze medal.svg Brąz Charles Courant Wrestling pictogram.svg Zapasy waga półciężka styl wolny

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]


Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
R. Nyffeler waga musza BYE Kanada Stephen Rennie
P
NQ 9.
Johann Weidel waga kogucia BYE Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Antonio Sánchez
P
NQ 9.
Jacques Sauthie waga piórkowa BYE Zjednoczone Królestwo Włoch Bruno Petrarca
P
NQ 9.
Louis Sauthier waga półśrednia Belgia Jean Delarge
P
NA 17.
Teodor Stauffer Austria Alexander Decker
W
Argentyna Alfredo Santoro
W
Irlandia Patrick Dwyer
P
NQ 5.
Erich Siebert waga średnia BYE Wielka Brytania Harry Mallin
P
NQ 9.
Georges Givel Luksemburg Jules Steichen
W
Wielka Brytania John Elliott
P
NQ 9.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
August Güttinger wielobój indywidualnie 105,176 7.
Jean Gutweniger 102,342 14.
Hans Grieder 99,646 22.
Georges Miez 98,796 23.
Josef Wilhelm 97,096 25.
Otto Pfister 95,746 28.
Carl Widmer 94,936 32.
Antoine Rebetez 89,583 38.
August Güttinger
Jean Gutweninger
Hans Grieder
Georges Miez
Josef Wilhelm
Otto Pfister
Carl Widmer
Antoine Rebetez
wielobój drużynowo 816,661 Bronze medal.svg
August Güttinger skok przez konia wzdłuż 9,08 17.
Jean Gutweninger 8,37 23.
Otto Pfister 8,33 24.
Georges Miez 8,17 25.
Hans Grieder 7,08 41.
Josef Wilhelm 6,87 46.
Carl Widmer 4,83 57.
Antoine Rebetez 0,0 67.
Hans Grieder skok przez konia wszerz 9,17 29.
Josef Wilhelm 9,06 34.
Otto Pfister 8,86 39.
Georges Miez 8,70 42.
Jean Gutweninger 8,50 46.
August Güttinger 8,41 48.
Antoine Rebetez 7,80 62.
Carl Widmer 7,66 63.
August Güttinger ćwiczenia na poręczach 21,63 Gold medal.svg
Josef Wilhelm 21,40 4.
Jean Gutweninger 21,26 8.
Hans Grieder 20,94 12.
Georges Miez 20,36 21.
Carl Widmer 19,76 31.
Antoine Rebetez 19,08 35.
Otto Pfister 18,96 39.
Jean Gutweninger ćwiczenia na drążku 19,236 Silver medal.svg
Antoine Rebetez 19,053 4.
Georges Miez 19,050 5.
August Güttinger 18,886 .
Josef Wilhelm 17,150 22.
Hans Grieder 16,946 24.
Otto Pfister 16,920 25.
Carl Widmer 16,190 31.
Antoine Rebetez ćwiczenia na kółkach 17,920 30.
Jean Gutweninger 17,846 32.
August Güttinger 17,570 37.
Josef Wilhelm 17,386 40.
Otto Pfister 17,246 41.
Hans Grieder 17,070 43.
Carl Widmer 16,996 44.
Georges Miez 16,686 45.
Josef Wilhelm ćwiczenia na koniu z łękami 21,230 Gold medal.svg
Jean Gutweniger 21,130 Silver medal.svg
Antoine Rebetez 20,730 Bronze medal.svg
Carl Widmer 20,500 4.
August Güttinger 19,600 8.
Georges Miez 18,830 14.
Hans Grieder 18,440 15.
Otto Pfister 18,430 16.
August Güttinger wspinanie po linie 10 (7,8 S) Bronze medal.svg
Hans Grieder 10 (9,0 S) 18.
Carl Widmer 9 (9,2 s) 23.
Georges Miez 7 (9,6 s) 31.
Otto Pfister 7 (9,6 s) 31.
Jean Gutweninger 6 (9,8 s) 35.
Antoine Rebetez 5 (10,2 s) 41.
Josef Wilhelm 4 (10,4 s) 45.

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Henri von der Weid Uhlard 243,2 7.
Adolphe Mercier Knabe 223,6 16.
Werner Stuber Queen-Mary 206,2 20.
Charles Schlumberger Kincses 189,4 21.


Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Alphonse Gemuseus Lucette 6,00 Gold medal.svg
Werner Stuber Girandole 20,00 14.
Hans Bühler Sailor Boy 24,00 20.
Henri von der Weld Admiral 24,00 21.
Skoki drużynowo Alphonse Gemuseus
Werner Stuber
Hans Bühler
Henri von der Weld
jak wyżej 50,00 Silver medal.svg
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Hans Bühler Mikosch 156 1161,5 160 1477,5 14.
Charles Stoffel Kreuzritter 149 1077,0 240 1466,0 15.
Werner Fehr Prahlhans 152 1042,5 200 1395,0 18.
René de Ribeaupierre Adel 100 724,5 80 904,5 28.
WKKW drużynowo Hans Bühler
Charles Stoffel
Werner Fehr
René de Ribeaupierre
jak wyżej punktacja jak wyżej 4338,5 4.


Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Albert Blattmann jazda indywidualna na czas (m) 6:34:09,0 5.
Otto Lehner 6:43:39,0 14.
Georg Antenen 6:53:27,0 21.
Fritz Bossi 7:05:43,4 28.
Albert Blattmann
Otto Lehner
Georg Antenen
Fritz Bossi
jazda drużynowa na czas (m) 20:11:15,0 4.

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Louis Mermillod Holandia Jacob Meijer
Królestwo Węgier (1920–1946) Ferenc Uhereczky
b.d 2. Królestwo Węgier (1920–1946) Ferenc Uhereczky
Czechy Oldřich Červinka
b.d 1. Zjednoczone Królestwo Włoch Francesco Del Grosso
Polska Franciszek Szymczyk
b.d 2. Belgia Pierre De Bruyne
Królestwo Węgier (1920–1946) János Grimm
Wielka Brytania George Owen
b.d 1. Francja Jean Cugnot
Australia George Dempsey
b.d 3. NQ
wyścig na dochodzenie drużynowy Ernst Leutert
Arnold Nötzli
Ernst Richli
Gottfried Weilenmann
 Czechy 5:23,0 1. N/A  Francja 5:21,6 2. N/A NQ 5.

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Walter Strebi 11,2 2. DNS NQ
Karl Borner b.d 3. NQ
David Moriaud b.d 4. NQ
200 m Karl Borner b.d 3. NQ
400 m Josef Imbach 51,8 1. 48,0 OR 1. 48,3 2. DNF
Christian Simmen b.d 5. NQ
800 m Paul Martin 2:00,2 1. N/A 1:55,6 3. 1:52,6 Silver medal.svg
1500 m Willy Schärer N/A 4:06,6 1. 3:55,0 Silver medal.svg
5000 m William Marthe N/A DNF NQ
110 m przez płotki Willi Moser b.d 2. N/A 16,1 5. NQ
Victor Moriaud b.d 3. N/A NQ
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Karl Borner
Heinz Hemmi
Josef Imbach
Victor Moriaud
42,2 1. N/A 42,2 2. DSQ
chód na 10 km Arthur Tell Schwab N/A b.d 3. 49:50,0 5.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Adolf Meier 6,61 17. NQ
pchnięcie kulą Werner Nüesch 12,45 21. NQ
Otto Garnus 12,12 23. NQ
rzut dyskiem Werner Nüesch 38,205 16. NQ
Otto Garnus 35,16 26. NQ
rzut oszczepem Hans Wipf 48,57 21. NQ
Willi Moser 46,80 25. NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Constant Bucher pięciobój skok w dal 6,170 21 21.
rzut oszczepam 38,95 24 24.
Bieg na 200 m 24,4 18 18.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 63 22.
Ernst Gerspach dziesięciobój bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,46 720,7 9.
pchnięcie kulą 10,355 501,5 21.
skok wzwyż 1,70 678 8.
bieg 400 m 53,4 804,48 9.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829 5.
rzut dyskiem 33,91 570,60 8.
skok o tyczce 3,40 703,0 4.
rzut oszczepem 44,82 555,05 10.
bieg na 1500 m 5:08,2 571,6 13.
Finał 6743,53 6.
Constant Bucher bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,12 637,4 25.
pchnięcie kulą 9,71 437,0 28
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
bieg na 110 m przez płotki 18,4 677 20.
rzut dyskiem 34,78 603,66 6.
skok o tyczce 2,90 433,0 16.
rzut oszczepem 39,415 406,4125 17.
bieg na 1500 m 4:57,2 637,6 11.
Finał 5961,5925 15.
Adolf Meier bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,175 650,875 22.
pchnięcie kulą 10,00 466,0 25.
skok wzwyż 0 0 NM
bieg 400 m 55,2 736,8 1.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810 8.
rzut dyskiem DNS
skok o tyczce DNS
rzut oszczepem DNS
bieg na 1500 m DNS
Finał DNF

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja mężczyzn

Runda 1

25 maja 1924
15:30
Szwajcaria  9–0  Litwa Stade Pershing, Vincennes  
Sturzenegger Gol 2'43'68'85'
Dietrich Gol 14'
Abegglen Gol 41'50'58'
Ramseyer Gol 63' (k.)
Report Widzów: 8,110
Sędzia: Antonio Scamoni (ITA)

Runda 2

28 maja 1924
17:00
Szwajcaria  1–1 (dogrywka)  Czechosłowacja Stade Bergeyre  
Dietrich Gol 79' Report Sloup Gol 21' (k.) Widzów: 12,000
Sędzia: P. Chr. Andersen (NOR)
30 maja 1924
17:00
Szwajcaria  1–0  Czechosłowacja Stade Bergeyre  
Pache Gol 87' Report Widzów: 10,000
Sędzia: Marcel Slawik (FRA)

Ćwierćfinał

2 czerwca 1924
17:00
Szwajcaria  2–1  Włochy Stade Bergeyre  
Sturzenegger Gol 47'
Abegglen Gol 60'
Report Della Valle Gol 52' Widzów: 12,000
Sędzia: Johannes Mutters (NED)

Półfinał

5 czerwca 1924
17:00
Szwajcaria  2–1  Szwecja Stade Olympique, Colombes  
Abegglen Gol 15'77' Report Kock Gol 41' Widzów: 7,448
Sędzia: Mihaly Ivancsics (HUN)


Finał

9 czerwca 1924
16:30
Urugwaj  3–0  Szwajcaria Stade Olympique, Colombes  
Petrone Gol 9'
Cea Gol 65'
Romano Gol 82'
Report Widzów: 41,000
Sędzia: Marcel Slawik (FRA)


Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Turniej główny

Runda 1

Reprezentacja Szwajcarii została sklasyfikowana na 10. miejscu.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Charles Kopp 1:15,0 4. NQ
200 m klasycznym Robert Wyss 3:03,6 2. 3:04,2 3. 3:05,6 5.

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik WYciskanie jednor╣cz Podrzut jednor╣cz Rwanie Wyciskanie obur╣cz Podrzut Obur╣cz ú╣cznie Pozycja
waga piórkowa Arthur Reinmann 57,5 kg 70 kg 80 kg 75 kg 100 kg 382,5 kg Bronze medal.svg
Edgar Juillerat 55 kg 70 kg 67,5 kg 75 kg 100 kg 367,5 kg 8.
waga lekka Joseph Jaquenoud 65 kg 85 kg 77,5 kg 85 kg 105 kg 417,5 kg 5.
Félix Bichsel 70 kg 95 kg 65 kg 75 kg 105 kg 410 kg 8.
Jules von Gunten 65 kg 77,5 kg 72,5 kg 75 kg 100 kg 390 kg 14.
waga średnia Albert Aeschmann 67,5 kg 87,5 kg 82,5 kg 87,5 kg 117,5 kg 442,5 kg 5.
waga lekkociężka Fritz Hünenberger 80 kg 107,5 kg 80 kg 97,5 kg 125 kg 490 kg Silver medal.svg
Anton Schärer 75 kg 85 kg 100 kg 95 kg 120 kg 475 kg 7.
waga ciężka Eugène Peney 65 kg 85 kg 80 kg DNF DNS DNF

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Arthur Bischoff 385 6. NQ

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Josias Hartmann 394 Bronze medal.svg
Jakob Reich 392 7.
Walter Lienhard 390 10.
Willy Schnyder 376 41.
karabin dowolny 600 m leżąc Conrad Stucheli 82 24.
Jakob Reich 81 31.
Arnold Rösli 79 35.
Albert Tröndle 73 51.
karabin dowolny, drużynowo Jakob Reich
Arnold Rösli
Willy Schnyder
Conrad Stucheli
Albert Tröndle
635 4.


Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Constantin Antoniades Stany Zjednoczone George Breed
Wielka Brytania Charles Biscoe
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Szwecja Carl Gripenstedt
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Belgia Charles Delporte
Czechosłowacja Josef Jungmann
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Miguel Zabalza
N/A NQ
FrÚdÚric Fitting Francja Roger Ducret
Wielka Brytania Robert Frater
Argentyna Pedro Nazar
Belgia Paul Anspach
Grecja Theodoros Foustanos
Urugwaj Conrado Rolando
Kuba Eduardo Alonso
Pierwsza Republika Czechosłowacka Josef Jav¨rek
N/A Francja Armand Massard
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Portugalia Mário de Lopez
Stany Zjednoczone Allan Milner
Belgia Paul Anspach
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Francja Gaston Cornereau
Belgia Charles Delporte
Belgia Léon Tom
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Szwajcaria Henri Jacquet
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
NQ
Eugène Empeyta Francja Armand Massard
Stany Zjednoczone Allan Milner
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Martin Holt
Argentyna Luis Lucchetti
Kuba Ramíro Mañalich
Kuba Salvador Quesada
Urugwaj Santos Ferreira
N/A Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Buchard
Szwecja Nils Hellsten
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Wielka Brytania Charles Biscoe
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Norwegia Sigurd Akre
Holandia Pieter von Boven
Argentyna Wenceslao Paunero
Zjednoczone Królestwo Włoch Virgilio Mantegazza
Belgia Paul Anspach
Francja Armand Massard
Belgia Ernest Gevers
Dania Peter Ryefelt
Stany Zjednoczone Allan Milner
Wielka Brytania Charles Biscoe
Francja Georges Buchard
Kuba Ramón Fonst
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Domingo García
Szwecja Carl Gripenstedt
NQ
Henri Jacquet Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Domingo García
Kuba Ramón Fonst
Norwegia Raoul Heide
Francja Georges Buchard
Szwecja Bror Lagercrantz
Holandia Jan de Beaufort
Dania Jens Berthelsen
Argentyna Francisco Bollini
Portugalia António de Castro
N/A Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Francja Émile Cornereau
Stany Zjednoczone George Breed
Belgia Léon Tom
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Zjednoczone Królestwo Włoch Renzo Compagna
Francja Gaston Cornereau
Belgia Charles Delporte
Belgia Léon Tom
Szwecja Nils Hellsten
Portugalia Mário de Lopez
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Szwajcaria Frédéric Fitting
NQ
szpada drużynowo John Albaret
Constantin Antoniades
Eugène Empeyta
Frédéric Fitting
Henri Jacquet
 Kuba
 Grecja

W
N/A  Belgia
 Stany Zjednoczone
P
R
NQ
floret indywidualnie Édouard Fitting Holandia Nicolaas Nederpeld Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Juan Delgado
Portugalia Manuel Queiróz
Wielka Brytania Philip Doyne
Belgia Charles Crahay
Austria Alois Gottfried
P
P
P
W
W
NQ
Eugène Empeyta Belgia Charles Crahay
Argentyna Roberto Larraz
Francja Roger Ducret
P
P
P
NQ
Frédéric Fitting Wielka Brytania Robert Montgomerie
Stany Zjednoczone Harold Bloomer
Austria Ernst Huber
W
W
P
Wielka Brytania Edgar Seligman
Dania Ivan Osiier
Austria Kurt Ettinger
Holandia Adrianus de Jong
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Santiago García
P
P
P
W
W
NQ
John Albaret Urugwaj Pedro Mendy
Austria Kurt Ettinger
Dania Svend Munck
Polska Konrad Winkler
P
W
W
W
Stany Zjednoczone George Calnan
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Argentyna Horacio Casco
Królestwo Hiszpanii (1874-1931) Diego Díez
Francja Roger Ducret
P
P
P
P
P
NQ
floret drużynowo John Albaret
Constantin Antoniades
Eugène Empeyta
Édouard Fitting
Frédéric Fitting
Charles Rochat
 Dania N/A  Włochy
 Węgry
 Austria
P
W
W
NQ


Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Emma Fitting Wielka Brytania Gladys Davies
Szwecja Elsa Hellquist
Dania Ellen Osiier
Holandia Johanna Stokhuyzen-de Jong
Francja Yvonne Conte
Stany Zjednoczone Irma Hopper
P
P
P
W
W
W
Wielka Brytania Gladys Davies
Dania Grete Heckscher
Królestwo Węgier (1920–1946) Gizella Tary
Francja Lucienne Prost
Szwecja Ellen Hamilton
P
P
P
P
W
NQ
Judith Morgenthaler Francja Lucienne Prost
Wielka Brytania Muriel Freeman
Szwecja Hanna Olsen
Dania Ingeborg Buhl
Holandia Adriana Admiraal-Meijerink
P
P
p
W
p
NQ
S. Bonnard Dania Grete Heckscher
Francja Fernande Tassy
Królestwo Węgier (1920–1946) Gizella Tary
Stany Zjednoczone Adelaide Gehrig
Wielka Brytania Alice Walker
P
P
W
P
P
NQ

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Charles Aeschlimann BYE Argentyna Carlos Dumas
W 3:0
(7:5,6:4,6:0)
Królestwo Węgier (1920–1946) Béla von Kehrling
P 2:3
(6:4,8:6,5:7,2:6.3:6)
NQ 17.
Maurice Ferrier Finlandia Ernst Schybergson
W 3:0
(6:4,6:3,6:3)
Indie Brytyjskie Sydney Jacob
P 1:3
(7:5,3:6,1:6,1:6)
NQ 33.
Pablo Debran Irlandia Edwin McCrea
W 3:0
(6:4,6:4,6:0)
Zjednoczone Królestwo Włoch Umberto De Morpurgo
P 0:3
(2:6,3:6,3:6)
NQ 33.
Hanns Syz BYE Związek Południowej Afryki Patrick Spence
P 0:3
(3:6,2:6,5:7)
NQ 33.
debel (m) Pablo Debran
Hanns Syz
N/A Irlandia Edwin McCrea
Irlandia William Ireland
W 3:2
(4:6,6:2,6:2,1:6,6:4)
Dania Erik Tegner
Dania Einer Ulrich
P 0:0
(0:6,0:6,1:6)
NQ 16.
Charles Aeschlimann
Maurice Ferrier
N/A Związek Południowej Afryki Louis Raymond
Związek Południowej Afryki Patrick Spence
W 3:0
(w/o)
Czechy Jan Koželuh
Czechy Ladislav Žemla
P 1:3
(4:6,6:3,4:6,4:6)
NQ 16.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Repasaże Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Josef Schneider N/A 7:15,6 1. N/A 8:01,1 3. Bronze medal.svg
Dwójka podwójna Rudolf Bosshard
Heinrich Thoma
N/A 6:55,0 1. N/A b.d 3. Bronze medal.svg
dwójka ze sternikiem Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
N/A 7:49,6 1. N/A 8:39,0 1. Gold medal.svg
Czwórka bez sternika Émile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
N/A b.d 2. N/A b.d 3. Bronze medal.svg
Czwórka ze sternikiem Émile Albrecht
Émile Lachapelle
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
N/A b.d 2. 7:27,7 1. 7:18,4 1. Gold medal.svg

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga średnia J. Grandjean Francja Émile Clody
p
Czechy Oldřich Pštros
p
NQ N/A 20.
Louis Veuve Polska Wacław Okulicz-Kozaryn
p
Trójjedyne Królestwo Chorwacji, Slawonii i Dalmacji Nikola Grbić
p
NQ N/A 20.
Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga lekka Édouard Belet Wielka Brytania Ernest Bacon
W
Wielka Brytania George Gardiner
p
NQ 5.
Auguste Corti Finlandia Arvo Haavisto
p
NQ 9.
styl wolny waga półśrednia Hermann Gehri Francja G. Fichu
W
Stany Zjednoczone William Johnson
W
Finlandia Eino Leino
W
Stany Zjednoczone Guy Lookabough
W
Gold medal.svg
Otto Müller Stany Zjednoczone Guy Lookabough
P
NQ Kanada Donald Stockton
W[8]
Stany Zjednoczone William Johnson
p
Bronze medal.svg
styl wolny waga średnia Fritz Hagmann Dania John Christoffersen
W
Finlandia Johan Penttilä
W
Wielka Brytania Noel Rhys
W
Belgia Pierre Ollivier
W
Gold medal.svg
Ernst Tognetti Wielka Brytania Bernard Rowe
W
Belgia Pierre Ollivier
p
Finlandia Johan Penttilä
p[8]
NQ 5.
styl wolny waga półciężka Charles Courant Stany Zjednoczone Charles Strack
W
Dania Poul Hansen
W
Szwecja Johan Svensson
p
NQ Bronze medal.svg
Fritz Roth Dania Poul Hansen
p
NQ 11.
styl wolny waga ciężka Henri Wernli Francja Edmond Dame
W
Szwecja Johan Richthoff
W
Stany Zjednoczone Harry Steel
P[9]
Szwecja Ernst Nilsson
W[10]
Wielka Brytania Andrew McDonald
W[10]
Silver medal.svg
Hans Roth Finlandia Hjalmar Nyström
W
Finlandia Toivo Pohjala
p
NQ 8.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Ella Maillart monotyp olimpijski 5. 3. NQ

Przypisy

  1. a b c d e f g Gymnastics - Olympic Games - Artistic Gymnastics 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  2. a b Equestrian - Olympic Ganes 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  3. a b c Rowing - Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  4. a b Athletics - Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  5. Football - Soccer Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  6. a b Weightlifting - Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  7. Shooting sports - Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-02-13].
  8. a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  9. Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  10. a b Walka stoczona w turnieju o złoty medal.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]