Tōshirō Hitsugaya

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Postać - Bleach
Tōshirō Hitsugaya
Zawód Shinigami, dowódca 10 dywizji
Urodziny 20 grudnia
Wzrost 133 cm
Masa ciała 28 kg
Grupa krwi AB+
Zanpakutō Hyōrinmaru
Seiyū Romi Paku
Aktor (dubbing 
angielski)
Steve Staley

Tōshirō Hitsugaya (jap. 日番谷冬獅郎 Hitsugaya Tōshirō?) – postać występująca w mandze i anime Bleach. Jest on dowódcą 10 dywizji w Gotei 13. Hitsugaya jest jedną z dwóch najważniejszych postaci w filmie animowanym "Bleach: The DiamondDust Rebelion".

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Hitsugaya jest niski, ma turkusowe oczy i krótkie, białe włosy, przez co zwraca na siebie uwagę w ludzkim świecie. Nosi zwyczajny kapitański płaszcz (haori) bez rękawów z zieloną wstęgą przewieszoną przez jego ramiona, która jest trzymana przez okrągłą spinkę. Wstęga utrzymuje pochwę miecza na plecach. Według standardów Shinigami jest bardzo młody i wygląda na dziecko. W ludzkim świecie nosi czarny podkoszulek i szare spodnie, pokazał się również w mundurku szkolnym z liceum Karakury.

Zanpakutō[edytuj | edytuj kod]

Jego broń to Hyōrinmaru (jap. 氷輪丸?, Lodowy krąg) - najpotężniejszy Zanpakutō wykorzystujący siłę lodu. Zapieczętowany wygląda jak zwykła katana (z wyjątkiem tsuby, która ma kształt czteroramiennej gwiazdy).

Shikai[edytuj | edytuj kod]

Jego moc uwalnia się gdy Hitsugaya wypowiada słowa Spocznij na zamarzniętych niebiosach, Hyōrinmaru (jap. 霜天に坐せ氷輪丸 Sōten ni zase, Hyōrinmaru?). Do jego możliwości należy kontrolowanie lodu i wody. Dzięki niemu Hitsugaya może stworzyć lodowy twór przypominający kształtem smoka, który zamraża wszystko z czym się zetknie.

Bankai[edytuj | edytuj kod]

Forma bankai nazywa się Daiguren Hyōrinmaru (jap. 大紅蓮氷輪丸?, Wielki karmazynowy Hyōrinmaru). Przy jej użyciu tworzą się lodowe skrzydła, a wokół ramienia i ostrza miecza lodowy smok. Za plecami Tōshirō pojawiają się trzy "kwiaty", które wyznaczają czas, przez jaki Hitsugaya może korzystać z tej formy. Kiedy wszystkie kwiaty znikną, bankai rozpada się. Jest to spowodowane młodym wiekiem i nie tak dużym, jak w przypadku innych dowódców, doświadczeniem w walce.

W obrębie Bankai dysponuje on potężnym atakiem Sennen Hyōrō (jap. 千年氷牢?, dosł. "Lodowe więzienie tysiaca lat"). Dookoła przeciwnika pojawiają się słupy lodu, a następnie go miażdżą. Inne ataki to: "Ryuosenka" (Kwiat smoczego gradu) – pozwala na zamrożenie i roztrzaskanie oponenta ugodzonego mieczem, Guncho Tsurara (Gromada sopli lodu) – materializują się ogromne, ostro zakończone sople wymierzone w przeciwnika, "Hyōten Hyakkasō" – z ogromnej, jaskrawej dziury spada śnieg, który dotykając kogokolwiek zamraża go. W efekcie, gdy opadnie sto płatków śniegu, możemy podziwiać ogromną kolumnę lodowych kwiatów.