T-1000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

T-1000 – postać fikcyjna, cybernetyczny zabójca, znany z filmu Terminator 2: Dzień sądu (Terminator 2: Judgment Day) oraz drugiego sezonu serialu Terminator: Kroniki Sary Connor. W filmie pełnometrażowym postać cyborga grana jest przez Roberta Patricka, w serialu rolę T-1000 odgrywa Shirley Manson.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Jest ulepszonym prototypem terminatora, mimetyczny stop wieloskładnikowy – ciekły metal, (seria 1, model 1A, typ 1000). Może przyjąć kształt i wygląd każdego trwałego ciała stałego (którego dotknie) o rozmiarach zbliżonych do człowieka. T-1000 modyfikuje ręce do kształtu broni białej (haków, ostrzy etc.). Nie potrafi wytworzyć broni palnej, chemikaliów ani bomby, ponieważ posiadają one skomplikowane i ruchome części oraz inne od stopu mimetycznego substancje, których T-1000 nie jest w stanie wytworzyć. Może pokonać bezproblemowo każdą przeszkodę, jeśli jest w niej choć mały otwór. Wystarczy, że zmieni się w ciecz. Może przyjąć wygląd dowolnego człowieka i naśladować wiernie.

Rola w filmie[edytuj | edytuj kod]

T-1000 został przysłany z roku 2029 w celu zlikwidowania dziesięcioletniego Johna Connora. Został zniszczony gdy wpadł do pieca hutniczego.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]