TBM (muzyka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Techno Body Music (TBM) – rodzaj muzyki elektronicznej, jest krzyżówką pomiędzy power noise'm, tradycyjnym industrialem i techno.

Dość często zawiera elementy trance i często przypomina muzykę rave utrzymując przy tym ostre dźwięki, szumy i szybkie tempo industrialu. Struktura utworu często jest zbudowana jako zwrotka-refren-zwrotka. Teksty piosenek zazwyczaj pochodzą z gotowych już próbek zaczerpniętych z filmów bądź innych twórców muzycznych.

TBM często jest uważana przez fanów muzyki EBM za ,,regres" i przeznaczenie muzyki na parkiety taneczne. Artyści w ramach industrial techno, często łączą cechy muzyki dance, pop, trance oraz industrial.

TBM nazwane jest również Industrial-techno.

Za Protoplastę muzyki TBM uważa się zespół Combichrist. W 2005 roku Andy LaPlegua wywodzący się z klimatów futurepop/techno ukuł nowy termin - techno body music (Combichrist - This Is TBM). Termin został użyty w kompilacji Masterhit Recordings - "This Is... Techno Body Music Vol. 1". ("TBM zburzy ściany w ludzkich głowach łącząc to co najlepsze z obu scen w jednej nazwie").

Jan L. z zespołu Noisuf-x, jeden z czołowych artystów TBM

Znani Artyści TBM[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Nowości TBM

http://www.darkplanet.pl/EBM-2822.html

Artyści TBM

http://www.spin.de/forum/621/-/1df8