TEB BNP Paribas Istanbul Cup 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
TEB BNP Paribas Istanbul Cup 2016
Miejsce  Turcja
Stambuł
Obiekt Garanti Koza Arena
Nawierzchnia Ceglana
Data 18–24.04.2016
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Stefan Tzvetkov
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Turcja Çağla Büyükakçay
Gra podwójna
Rumunia Andreea Mitu
Turcja İpek Soylu
2015 2017
Strona internetowa

TEB BNP Paribas Istanbul Cup 2016tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2016 z cyklu Istanbul Cup rozgrywany pomiędzy 18–24 kwietnia 2016 roku w Stambule na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Słowacja Anna Schmiedlová 34 1. runda
02Belgia Yanina Wickmayer 42 1. runda
03Ukraina Łesia Curenko 43 1. runda
04Belgia Kirsten Flipkens 59 2. runda
05Czarnogóra Danka Kovinić 61 finał
06Japonia Nao Hibino 66 ćwierćfinał
07Ukraina Kateryna Bondarenko 67 2. runda
08Szwecja Johanna Larsson 69 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Grecja Maria Sakari 6 1 2  
5  Czarnogóra Danka Kovinić 1 6 6  
  5  Czarnogóra Danka Kovinić 7 6  
   Ukraina Kateryna Kozłowa 5 4  
 Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6
   Łotwa Anastasija Sevastova 2 3  
    5  Czarnogóra Danka Kovinić 6 2 3
   Turcja Çağla Büyükakçay 3 6 6
  6  Japonia Nao Hibino 1 2  
 Turcja Çağla Büyükakçay 6 6  
 Turcja Çağla Büyükakçay 6 7
   Szwajcaria Stefanie Vögele 0 5  
Q  Słowacja Kristína Kučová 5 2
   Szwajcaria Stefanie Vögele 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Słowacja Anna Schmiedlová 2 3  
Q  Grecja Maria Sakari 6 6     Q  Grecja Maria Sakari 6 6  
 Włochy Karin Knapp 7 5 1      Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 3 4  
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 63 7 6       Q  Grecja Maria Sakari 6 1 2
 Bułgaria Cwetana Pironkowa 6 6       5  Czarnogóra Danka Kovinić 1 6 6
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz 2 2      Bułgaria Cwetana Pironkowa 5 64
 Japonia Kurumi Nara 3 3     5  Czarnogóra Danka Kovinić 7 7  
5  Czarnogóra Danka Kovinić 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Belgia Kirsten Flipkens 7 6  
 Chorwacja Donna Vekić 65 4     4  Belgia Kirsten Flipkens 3 4  
 Rumunia Alexandra Dulgheru 7 63 1      Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6  
 Ukraina Kateryna Kozłowa 64 7 6        Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6
 Serbia Aleksandra Krunić 0 0        Łotwa Anastasija Sevastova 2 3
 Łotwa Anastasija Sevastova 6 6      Łotwa Anastasija Sevastova 6 6
Q  Ukraina Maryna Zanewśka 2 6 65     8  Szwecja Johanna Larsson 4 3  
8  Szwecja Johanna Larsson 6 2 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Japonia Nao Hibino 2 6 6  
WC  Ukraina Dajana Jastremśka 6 4 3     6  Japonia Nao Hibino 2 6 6  
WC  Turcja Ayla Aksu 3 4     Q  Węgry Réka Luca Jani 6 2 3  
Q  Węgry Réka Luca Jani 6 6       6  Japonia Nao Hibino 1 2
 Turcja Çağla Büyükakçay 6 6        Turcja Çağla Büyükakçay 6 6
Q  Rosja Marina Mielnikowa 3 3      Turcja Çağla Büyükakçay 6 6
Q  Rumunia Sorana Cîrstea 6 6     Q  Rumunia Sorana Cîrstea 4 2  
3  Ukraina Łesia Curenko 3 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Ukraina Kateryna Bondarenko 5 6 6  
 Białoruś Wolha Hawarcowa 7 3 4     7  Ukraina Kateryna Bondarenko 3 6 5  
 Izrael Julja Gluszko 3 2     Q  Słowacja Kristína Kučová 6 1 7  
Q  Słowacja Kristína Kučová 6 6       Q  Słowacja Kristína Kučová 5 2
 Szwajcaria Stefanie Vögele 6 7        Szwajcaria Stefanie Vögele 7 6
WC  Turcja İpek Soylu 2 5      Szwajcaria Stefanie Vögele 6 6
 Rumunia Andreea Mitu 7 6      Rumunia Andreea Mitu 4 1  
2  Belgia Yanina Wickmayer 5 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 500 110
Ćwierćfinalistka 6175 60
2. runda 3400 30
1. runda 2100 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Ukraina Kateryna Bondarenko
Ukraina Olha Sawczuk
89 1. runda
02Gruzja Oksana Kalasznikowa
Szwecja Johanna Larsson
96 2. runda
03Szwajcaria Xenia Knoll
Czarnogóra Danka Kovinić
201 finał
04Rosja Walentina Iwachnienko
Białoruś Lidzija Marozawa
219 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Ukraina Kateryna Bondarenko
 Ukraina Olha Sawczuk
3 2  
 Japonia Nao Hibino
 Japonia Kurumi Nara
6 6      Japonia Nao Hibino
 Japonia Kurumi Nara
6  
 Węgry Réka Luca Jani
 Ukraina Maryna Zanewśka
6 7    Węgry Réka Luca Jani
 Ukraina Maryna Zanewśka
3 k  
WC  Turcja Çağla Büyükakçay
 Słowacja Anna Schmiedlová
1 65        Japonia Nao Hibino
 Japonia Kurumi Nara
w/o  
4  Rosja Walentina Iwachnienko
 Białoruś Lidzija Marozawa
1 66        Rumunia Andreea Mitu
 Turcja İpek Soylu
 
 Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 7      Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
2 2
 Rumunia Andreea Mitu
 Turcja İpek Soylu
6 3 11    Rumunia Andreea Mitu
 Turcja İpek Soylu
6 6  
 Czechy Lenka Kunčíková
 Czechy Karolína Stuchlá
3 6 9        Rumunia Andreea Mitu
 Turcja İpek Soylu
 Rosja Marina Mielnikowa
 Gruzja Sopia Szapatawa
6 6       3  Szwajcaria Xenia Knoll
 Czarnogóra Danka Kovinić
w/o
 Rumunia Elena Bogdan
 Rumunia Cristina Dinu
0 1      Rosja Marina Mielnikowa
 Gruzja Sopia Szapatawa
5 1  
 Turcja Başak Eraydın
 Rosja Polina Monowa
2 4   3  Szwajcaria Xenia Knoll
 Czarnogóra Danka Kovinić
7 6  
3  Szwajcaria Xenia Knoll
 Czarnogóra Danka Kovinić
6 6       3  Szwajcaria Xenia Knoll
 Czarnogóra Danka Kovinić
6 6
 Gruzja Ekaterine Gorgodze
 Ukraina Anastasija Wasyljewa
1 0        Hiszpania Laura Pous Tió
 Czechy Renata Voráčová
4 2  
 Hiszpania Laura Pous Tió
 Czechy Renata Voráčová
6 6      Hiszpania Laura Pous Tió
 Czechy Renata Voráčová
6 6
WC  Turcja Ayla Aksu
 Turcja Melis Sezer
2 4   2  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Szwecja Johanna Larsson
3 2  
2  Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Szwecja Johanna Larsson
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
2. runda 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]