TTV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
TTV
Data startu 2 stycznia 2012 SDTV
18 grudnia 2014 HDTV
Format obrazu 16:9 / 4:3 576i (SDTV)
16:9 1080p (HDTV)
Właściciel Grupa TVN, Stavka
Systemy
emisji sygnału
DVB-C DVB-T
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Siedziba ul. Ordynacka 14/9
00-358 Warszawa
Udziały w rynku 1,09%[1] (styczeń 2014)
Poprzednia nazwa U-TV[2]
Strona internetowa

TTV (Twoja Telewizja) – kanał telewizyjny o charakterze społeczno-interwencyjnym. Stacja ruszyła 2 stycznia 2012[3][4]. Obecnie 50,55% jej udziałów posiada Grupa TVN[5].

Historia[edytuj]

We wrześniu 2011 spółka Stavka i Grupa TVN zawarły porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. Pierwotnie kanał miał nadawać pod nazwą U-TV, lecz nadawca przed uruchomieniem wystąpił o zmianę zapisu w otrzymanej koncesji. Szefową stacji została Lidia Kazen[6]. 1 lutego 2012 stacja została zakodowana w przekazie satelitarnym. Tego samego dnia kanał dołączył do Cyfrowego Polsatu. 19 grudnia 2014 rozpoczęto emisję TTV HD w Warszawie na multipleksie testowym Naziemnej Telewizji Cyfrowej (wraz z TVN 7 HD).

Programy stacji[edytuj]

Ramówka stacji zawiera pasma publicystyczne, informacyjne, poradnikowe, dokumentalne i rozrywkowe. Najpopularniejszymi programami własnymi stacji są "Express" i "Usterka". Grupą docelową stacji są głównie osoby w wieku 25-59 lat. Zespół redakcyjno-produkcyjny zbudowany został w drodze współpracy firmy producenckiej Stavka i grupy TVN. Serwisy informacyjne bazują na zasobach TVN24.

Yes check.svg Programy emitowane Yes check.svg[edytuj]

Betlejewski. Prowokacje

Performer Rafał Betlejewski wraz z dwójką aktorów przygotowuje prowokacje, które mają na celu skłonić ludzi do zareagowania (np. obronić słabszego czy zaoferować pomoc). Powstały trzy serie, w 2015 i 2016 roku.

DeFacto

Program popularnonaukowy. Pierwsze trzy edycje (2014, 2015) prowadzone były przez Rafała Betlejewskiego, a w czwartej (2016) dołączyła do niego Karolina Gilon.

Express

Piętnastominutowy serwis informacyjny na żywo w TTV. Emitowany od 2012 roku, codziennie o 17:45, 19:45 i w tygodniu o 21:45.

Gogglebox. Przed telewizorem

 Osobny artykuł: Gogglebox. Przed telewizorem.

Kossakowski. Inicjacja

Kolejny program Przemysława Kossakowskiego, w którym przeżywa to, co "niektórzy mają już za sobą"; wyjeżdża na wieś, opiekuje się dzieckiem lub jest torturowany. Powstały trzy serie (w 2014, 2015 i 2016 roku).

Najlepszy w mieście

W każdym odcinku troje uczestników walczy o tytuł Najlepszego w mieście w swojej dziedzinie. Po kilku konkurencjach, ocenie rywali i ekspertów zostaje wytypowany zwycięzca. Emitowany w 2015 i 2016 roku.

Ostre cięcie

Fryzjerskie reality show, w którym duet fryzjerów, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, próbują pomóc podupadającym zakładom fryzjerskim (na zasadzie Kuchennych rewolucji). Od 2012 do 2015 roku powstało 5 serii, 6. sezon wiosną 2016 roku.

Rozmowy kontrolowane

Program typu ukryta kamera. W windzie w jednej z firm prowokowane są pewne sytuacje, które wywoływać będą zmieszanie lub złość u przypadkowych ludzi. Sytuacje kontrolować będzie anonimowy "Rudy". Emitowany wiosną 2016 roku.

Testerzy

W każdym odcinku, trwającym kilkanaście minut, Dominik Strzelec i Paulina Marciniak testują gadżety i nowinki technologiczne, dostępne dla każdego. Emitowany wiosną 2016 r.

Usterka

 Osobny artykuł: Usterka.

Uwaga! po Uwadze

Magazyn reporterów, będący kontynuacją programu Uwaga!, nadawanego na TVN-ie. Emitowany po 20:00 od 2012 roku.

No-Symbol.svg Programy zakończone No-Symbol.svg[edytuj]

Bagaż osobisty

Osiem odcinków trzydziestominutowych rozmów ze znanymi osobami; program prowadzony przez Andrzeja Sołtysika, powstały w 2014 roku.

Bez recepty

Program o tematyce zdrowotnej i profilaktycznej. Program nadawany w 2012 i 2013 roku.

Blisko Ludzi

Magazyn reporterów TTV. Emitowany po 17:00 w ciągu tygodnia od 2012 roku.

Domówka

Program, w którym uczestnik MasterChefa, Charles Daigneault, pomaga przygotować zwykłym ludziom dania na domową imprezę.

Dzieciaki

Serial o problemach nastolatków, którzy uczęszczają na specjalne zajęcia grupowe. Wyprodukowany w 2013 roku.

Handlarze. Na Zlecenie

Polska wersja reality show, polegająca na zakupie i sprzedaży z zyskiem różnych cennych przedmiotów. Powstały trzy edycje, a pierwsze dwie nosiły nazwę "Handlarze". Prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Emitowany w 2014 i 2015 roku.

Idealna niania bez tajemnic

 Osobny artykuł: Idealna niania.

Jeszcze raz dzień dobry

Telewizja śniadaniowa, dalsza część programu Dzień Dobry TVN.

Kartoteka

Serial detektywistyczny, podobny do W11 i Detektywów.

Komornicy

Program przedstawiający pracę komorników oraz zachowania ich samych, a także dłużników. Powstał w 2015 roku.

Kossakowski. Nieoczywiste

Program, w którym reporter TTV, Przemysław Kossakowski, podróżuje, aby przeżyć nieoczywiste dla większości sytuacje i zwiedzić nieoczywiste miejsca.

Kossakowski. Szósty zmysł

Przemysław Kossakowski obserwuje i doznaje codziennych i niecodziennych zwyczajów: w 1. sezonie w Polsce, w 2. na Ukrainie, w 3. w Rosji, a w 4. na Bałkanach.

Martyna i kobiety świata

Ośmioodcinkowy cykl programów podróżniczych Martyny Wojciechowskiej, przygotowany specjalnie dla TTV.

Michniewicz. Inny Świat

Tomasz Michniewicz zabiera w każdym z 9 odcinków ze sobą jedną osobę, która dowiaduje się, gdzie polecą dopiero na lotnisku. Zabierani są oni do zupełnie innego świata niż ten, w którym żyjemy.

Mój Pierwszy...

Celebryci wypowiadają się na temat ich wspomnień z dzieciństwa i lat młodości. Każdy odcinek ma inną tematykę.

Na poddaszu

Talk show, w którym zaproszeni goście opowiadają o swoich przeżyciach związanych z Bogiem. Program początkowo nosił nazwę "Godzina na poddaszu".

Najgorszy polski kierowca

Reality show prowadzony przez Aleksandrę Kutz. W dziewięciu odcinkach, po trzy pary w każdym, wybierano Najgorszego polskiego kierowcę. Po serii zadań jazdy samochodem, na torze i po mieście, dwie pary wyjeżdżały z używanym samochodem, jako wygraną, a auto trzeciej pary było doszczętnie niszczone, jako przestroga, aby poduczyć się jeździć. W 10. odcinku pokazywano najlepsze sceny sezonu, w 11. odcinku brały udział osoby znane z innych programów TTV, a w 12. przypominano wyczyny Najgorszych polskich kierowców. Emitowany w 2015 roku.

Nie do wiary

Program prowadzony przez Macieja Trojanowskiego, w którym przekazywano informacje i ciekawostki na niebanalne tematy.

Odezwiemy się

Program opowiadający o osobach regularnie przychodzących na castingi do filmów, seriali itp.

Ola w trasie

Aleksandra Kutz jeździ po Polsce, aby podjąć się nietypowych zawodów, często typowo męskich.

Pogodny poranek

Poranny serwis informacyjny, emitowany w 2012 i 2013 roku od 6:00 do 9:00, prowadzony przez Olę Majcherek i Macieja Dolegę.

Przepustka

Program, w którym Monika Góralewska przeprowadza rozmowę z osobami zamkniętymi w więzieniu i towarzyszy im podczas przepustki. Powstały dwa sezony po 9 odcinków (2014 i 2015).

Psie adopcje i nie tylko

Program poświęcony adopcji psów, ich pielęgnowania i rozwijania.

Raz lepiej raz gorzej

Talk show o trudnych i dziwnych sytuacjach ludzi.

Studio TTV

Program, w którym Roman Czejarek i Filip Chajzer wraz z gośćmi omawiają wydarzenia z polityki i show-biznesu z minionego tygodnia.

Tabu Polska

Program powstały we współpracy z National Geographic Polska. Widzowie poznają Polaków nieakceptowanych społecznie ze względu na stereotypy dotyczące ich wyglądu, poglądów czy zachowań.

W ostatniej chwili

Dostępność[edytuj]

Stacja jest dostępna w telewizji kablowej i satelitarnej (na wszystkich platformach cyfrowych). W ramach naziemnej telewizji cyfrowej dołączyła do pierwszego multipleksu (MUX 1), w jakości SD. W Warszawie odbywa się testowa emisja sygnału TTV w jakości HD.

[edytuj]

od 2 stycznia 2012 do 27 lutego 2015 Trzy kwadraty zaokrąglone z każdej strony z wyjątkiem lewego dolnego rogu. Pierwszy kwadrat jest czarny, drugi żółty, a trzeci zielony, w każdym biała litera stacji. Na ekranie od 10 maja 2013 półprzezroczyste, wcześniej kolorowe. TTV Logo.jpg
od 28 lutego 2015 Dotychczasowe kolory zielony, żółty i czarny zostały zastąpione przez kolor niebieski oraz cyjan. Litera "T" jest w połowie odwrócona w lewo, a litery "T" i "V" są odwrócone odrobinę w prawo.

Nadajniki naziemne[edytuj]

Telewizja kablowa oraz IPTV[edytuj]

Przypisy

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV stycznia. Które najpopularniejsze? (pol.). media2.pl, 2014-02-05. [dostęp 2014-02-05].
  2. Nazwę U-TV stacja miała posiadać według informacji dostarczonych KRRiT przy aplikowaniu o miejsce na multipleksie. Stacja jednak od początku emisji nazywa się TTV.
  3. TTV testuje FTA na 13°E. [dostęp 5 grudnia 2011].
  4. Polska: Nowa telewizja naziemna TTV wystartowała. [dostęp 2 stycznia 2012].
  5. Grupa TVN przejęła kontrolę nad TTV
  6. media2.pl: TTV - od grudnia nowy kanał TVN i Stavki (pol.). [dostęp 2 grudnia 2011].