Tablica informacyjna (budownictwo)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tablica informacyjna

Tablica informacyjna – tablica umieszczana na budowie (lub rozbiórce), zawierająca podstawowe informacje o budowie i osobach będących uczestnikami procesu budowlanego oraz danymi kontaktowymi. Wygląd, sposób umieszczenia tablicy oraz zakres informacji wymaganych, które powinny się na niej znaleźć, określają przepisy wykonawcze, tj. rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.06.2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2002 r. nr 108, poz. 953, z późn. zm.). Szczegóły wymogów jakie musi spełnić tablica informacyjna określone są w paragrafie 13, zawartym w rozdziale 3 wymienionego rozporządzenia[1].

Zgodnie w rozporządzeniem tablica ma kształt prostokąta o wymiarach: 90 cm na 70 cm. Napisy, o wysokości co najmniej 4 cm, należy wykonać w kolorze czarnym na żółtym tle, w sposób czytelny[1]. W praktyce najczęściej kupowana jest gotowa tablica, wykonana z tworzyw sztucznych, z odpowiednimi polami do wypełnienia.

Obowiązek umieszczenia tablicy informacyjnej na budowie (lub rozbiórce) spoczywa, zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 2 Prawa budowlanego, na kierowniku budowy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Scale of justice gold.png Zapoznaj się z zastrzeżeniami dotyczącymi pojęć prawnych w Wikipedii.