Tadeusz Moszyński (poseł)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tadeusz Moszyński
Data i miejsce urodzenia 30 czerwca 1948
Gdańsk
Data śmierci wrzesień 2006
Poseł II kadencji Sejmu
Okres od 19 września 1993
do 20 października 1997
Przynależność polityczna Unia Pracy

Tadeusz Moszyński (ur. 30 czerwca 1948 w Gdańsku, zm. we wrześniu 2006) – polski polityk, geograf, poseł na Sejm II kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończył w 1980 studia na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Pracował na tej uczelni, zaangażował się także w działalność „Solidarności”, stając na czele komisji zakładowej związku w WSP. Z powodów politycznych został zwolniony z pracy, założył wówczas prywatny warsztat naprawy sprzętu domowego.

W 1990 współtworzył Ruch Obywatelski Akcję Demokratyczną, nie przystąpił jednak do powstałej na bazie m.in. ROAD Unii Demokratycznej. W latach 1993–1997 sprawował mandat posła II kadencji, wybranego w okręgu kieleckim z listy Unii Pracy (kierował regionalnymi strukturami tego ugrupowania). Zasiadał w Komisji Transportu, Łączności, Handlu i Usług oraz w Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą. W kolejnych wyborach parlamentarnych nie uzyskał mandatu, odszedł później z UP wraz z Ryszardem Bugajem. Po zakończeniu pracy w Sejmie był zatrudniony m.in. w administracji samorządowej.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]