Takumi Inui

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Takumi Inui
Postać z Kamen Rider 555
Pierwsze wystąpienie 1 odc.
Ostatnie wystąpienie 50 odc.
Twórca Shōtarō Ishinomori
Dane biograficzne
Pochodzenie Japonia
Przynależność Orfenok
Data urodzenia 1985 rok
Inne informacje
Wiek 18 lat

Takumi Inui (jap. 乾巧 Inui Takumi) – fikcyjna postać z serii Kamen Rider. Główny bohater jej trzynastej odsłony – Kamen Rider 555, w której jest głównym użytkownikiem tytułowego systemu Kamen Ridera Faiz (jap. 仮面ライダーファイズ Kamen Raidā Faizu). Na ekranie zadebiutował 26 stycznia 2003. Wystąpił we wszystkich odcinkach serialu.

System Ridera 555[edytuj | edytuj kod]

System Faiz (jap. ファイズギア Faizu Gia, Faiz Gear) jest drugim systemem stworzonym przez Smart Brain. Jest nieco słabszy od Kaixy i Delty pod względem siły, jednak, w porównaniu z nimi, jest bardziej rozbudowany i kompatybilny z nowym sprzętem, dzięki czemu, a także pod względem możliwości zmiany formy, jest on najpotężniejszym ze wszystkich systemów. Faiz jest tytułowym i jednocześnie pierwszym systemem, który pojawił się w serialu. Używać go w pełni mogą jedynie Orfenoki; ludzie z wszczepionym DNA Orfenoków mogą stać się Faizem jedynie na krótki czas, gdyż system stopniowo zaczyna owe DNA wypalać. Faiz nie może być używany przez normalnych genetycznie ludzi – po próbie aktywacji system wykrywa brak obecności orfenockiego DNA i odrzuca człowieka.

Faiz jest jedynym systemem, który potrafi przy pomocy dodatków przybrać inne formy – za pomocą Axel Watcha przybiera formę Axel, a przy pomocy Blastera formę Blaster. Jest ponadto jedynym systemem, który może kontaktować się z satelitą Smart Brain za pomocą umieszczonego w kasku urządzenia zwanego Global Feelerem. System jest zasilany za pomocą specjalnego płynu zwanego Krwią Fotonową płynącą po zbroi w Żyłach Fotonowych, które są w podstawowej formie czerwone, w formie Axel białe, a w formie Blaster czarne. Oczy Ridera są w kształcie połówek koła, duże i żółte (w formie Axel stają się czerwone). Zbroja jest zbudowana z odpornych materiałów zwanych Sol Gąbką i Sol Metalem (w pierwszych dwóch formach są one czarne, w formie Blaster stają się czerwone), a część osłaniającą klatkę piersiową zwie się Metalowymi Płucami, srebrnymi we wszystkich formach. System Faiza jest wzorowany na greckiej literze Φ (fi), hełm kształtem przypomina świetlika. Kod zbroi to 555.

Takumi jest głównym użytkownikiem tego systemu, choć przez całą serię obsługiwało go kilka osób, w tym Kiba czy Kusaka. Przez dłuższy czas pozostawało zagadką w jaki sposób jest on do tego zdolny. Takumi jest jedynym użytkownikiem Faiza, który zmienił się w formę Blaster, jak również jedynym użytkownikiem tego systemu w wersji kinowej.

Broń[edytuj | edytuj kod]

 • SB-555B Faiz Driver (jap. ファイズドライバー Faizu Doraibā) – pas służący do tworzenia Krwi Fotonowej, przemiany w Faiza a także przechowywania niektórych gadżetów.
 • SB-555P Faiz Phone (jap. ファイズフォン Faizu Fon) – telefon komórkowy będący bezpośrednim kontrolerem całego systemu. Żeby zmienić się w Faiza użytkownik musi wbić kod 5-5-5, potwierdzić go, wypowiedzieć "Henshin!", a następnie wsadzić ten telefon do Faiz Drivera. Faiz Phone może być wyciągnięty z pasa i po rozłożeniu stać się małym pistoletem z możliwością połączenia z Faiz Pointerem. Faiz Phone służy również do przechowywania Pamięci Zadaniowej (jap. ミッションメモリ Misshon Memori), małej metalicznej karty służącej do aktywacji innych broni Faiza. Urządzenie jest też kompatybilne z Faiz Blasterem i służy do jego aktywacji.
 • SB-555V Autovajin (jap. オートバジン Ōtobajin)motocykl Faiza wyposażony w sztuczną inteligencję. Może przemienić się w robota bojowego. W swojej kierownicy przechowuje Faiz Edge, jedną z broni Faiza, zaś na swoim bagażniku może wieźć Faiz Blastera. Został zniszczony przez Króla Orfenoków w ostatnim odcinku. Jego nazwa jest grą japońskich odpowiedników słów motocykl (オートバイ Ōtobai) i człowiek (人 jin).
 • SB-555H Faiz Edge (jap. ファイズエッジ Faizu Ejji) – jednoręczny miecz świetlny Faiza z ostrzem koloru czerwonego zrobionego z materiału zwanego Sol Szkłem. Jest trzymany zakamuflowany jako jedna z rączek od kierownicy Autovajina, a żeby aktywować miecz, Faiz musi tą rączkę wyciągnąć i następnie umieścić w niej Pamięć Zadaniową. Przy użyciu Zwiększonego Zasilania, Faiz może wykonać swój zabójczy atak mieczem zwany Sparkle Cut. Broń ta działa również w formie Axel.
 • SB-555C Faiz Shot (jap. ファイズショット Faizu Shotto)kastet Faiza, trzymany po lewej stronie Faiz Drivera zakamuflowany jako aparat fotograficzny. Po wsadzeniu do niego Pamięci Zadaniowej i użyciu Zwiększonego Zasilania Faiz może wykonać zabójcze uderzenie pięścią zwane Grand Impact. Broń ta działa również w formie Axel.
 • SB-555L Faiz Pointer (jap. ファイズポインター Faizu Pointā)kolimator Faiza, trzymany po prawej stronie Faiz Drivera zakamuflowany jako luneta. Może być doczepiony do Faiz Phone'a gdy ten jest rozłożony w pistolet. Aktywuje się go poprzez wsadzenie Pamięci Zadaniowej, wówczas Faiz doczepia go do prawej łydki i po aktywowaniu Zwiększonego Zasilania może wykonać swoje zabójcze kopnięcie - Crimson Smash.
 • SB-555W Faiz Axel Watch (jap. アクセル腕時計 Akuseru Udedokei) – specjalny zegarek, za pomocą którego Faiz może aktywować Formę Axel poprzez zamianę w Faiz Phonie swej oryginalnej Pamięci Zadaniowej na tą przechowywaną w Axel Watchu. Po aktywowaniu stopera w zegarku Faiz osiąga na 10 sekund hiperprędkość, po czym po upływie tego czasu powraca do swej normalnej formy.
 • SB-VX0 Jet Sliger (ジェットスライガー Jetto Suraigā) - motocykl bojowy przystosowany do Systemu Delta. Jako że Takumi podczas walki z przemienionym w Deltę Kitazakim wezwał innego Jet Sligera, zachodzi podejrzenie, że był on produkowany masowo. Podczas owej walki maszyna ta została zniszczona przez Kitazakiego.
 • SB-555T Faiz Blaster (ファイズブラスター Faizu Burasutā) - działo połączone z funkcją miecza laserowego, najpotężniejsza broń Faiza, która umożliwia mu przejście w Formę Blaster. Wyglądem przypomina tylny bagażnik do motocykla. Podobnie jak Faiz Phone, Faiz Blaster jest wyposażony w klawiaturę numeryczną, co pozwala użytkownikowi na wpisywanie kodów aktywujących rozmaite funkcje. Aby aktywować Formę Blaster, należy w urządzeniu umieścić Faiz Phone'a, a następnie wystukać i potwierdzić na Faiz Blasterze kod 5-5-5. Aktywacja Zwiększonego Zasilania pozwala na wykonaniu zabójczych ataków, w zależności od uruchomienia funkcji działa (wystrzał zwany Photon Buster) lub miecza (cięcia Photon Breaker), a nawet funkcji kolimatora (kopnięcie Blaster Crimson Smash). Jak zostało pokazane w ostatnim odcinku Forma Blaster może być aktywowana bez uprzedniej przemiany w Faiza.

Formy[edytuj | edytuj kod]

 • Forma Faiza
 • Forma Axel
 • Forma Blaster

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Nazwisko Takumiego - Inui (乾) jest grą słów i nawiązaniem do japońskiego słowa inu (犬) oznaczającego psa. Jego forma Orfenoka jest wzorowana na wilku, którego to pies jest udomowioną wersją. Dodatkowo imię bohatera (巧) oznacza talent, co odzwierciedla się w charakterze postaci.
 • Takumi jest pierwszym Kamen Riderem w serii Heisei, który jest przerobionym człowiekiem.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]