Tchibo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tchibo GmbH
Ilustracja
Państwo  Niemcy
Kraj związkowy  Hamburg
Siedziba Hamburg
Data założenia 1949
Forma prawna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zatrudnienie 12,5 tys. osób (2014)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Tchibo GmbH – niemieckie przedsiębiorstwo oferujące zasadniczo produkty związane ze spożyciem kawy (samą kawę, sprzęt służący do jej przygotowywania itp.), ale także inne produkty powszechnego użytku (elektronikę, odzież itp.). Pod marką Tchibo prowadzone są także kawiarnie i sklepy.

Siedzibą przedsiębiorstwa od chwili jego utworzenia w 1949 roku przez Carla Tchilling-Hiryana i Maxa Herza jest Hamburg. Obecnie sieć sklepów i kawiarni Tchibo w samych Niemczech liczy ponad tysiąc punktów. Kawa pod marką Tchibo sprzedawana jest w sklepach w Stanach Zjednoczonych, Czechach, Słowacji, Rumunii, Turcji, Syrii, Izraelu, Jordanii, Rosji, Polsce, na Węgrzech i Ukrainie.

Tworzenie punktów sprzedaży poza Niemcami przedsiębiorstwo rozpoczęło w latach 90. XX wieku i ma je już w Szwajcarii, Austrii, Holandii, Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Turcji. Ekspansję do Stanów Zjednoczonych planowano w pierwszych latach XXI wieku, ale później od tego zamiaru odstąpiono.

Tchibo online[edytuj | edytuj kod]

Wraz z rozwojem internetu i zwiększającą się popularnością zakupów online Tchibo zdecydowało się na sprzedaż swoich produktów w sklepie internetowym. W Polsce zakupy produktów Tchibo w sklepie internetowym możliwe są od 2008 roku[1]. Asortyment, oprócz kawy, ekspresów do kawy oraz akcesoriów kawowych, obejmuje również szerokie kolekcje odzieży, artykułów użytku domowego oraz produktów powiązanych ze sportem i hobby

Poza tym Tchibo oferuje online swoim klientom tzw. abonament kawowy. W miesięcznym, dwumiesięcznym lub trzymiesięcznym rytmie kawa dostarczana jest do rąk kupujących w wybrany dzień miesiąca. Klient nie ponosi przy tym żadnych kosztów przesyłki i może w każdej chwili zmienić zamówienie, dopasowując je do indywidualnych potrzeb.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Fakty i liczby - O Tchibo - Tchibo w Polsce, www.tchibo.com [dostęp 2017-11-15] (niem.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]