TeleSUR

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Telesur
ilustracja
Rozpoczęcie nadawania

24 lipca 2005

Właściciel

Corporación Venezolana de Radiodifusión

Kraj nadawania

Wenezuela

Język

hiszpański, portugalski

Strona internetowa

Telesur (La Nueva Televisora del Sur) – stacja telewizyjna z siedzibą w stolicy Wenezueli, Caracas nadająca całodobowy program informacyjny i dokumentalny w języku hiszpańskim i kilka razy dziennie w portugalskim, mająca profil polityczny lewicowy i skierowana do ludności Ameryki Łacińskiej. Telewizja dostępna jest w odbiorze satelitarnym Free-to-air na terenie obu Ameryk, Europie Zachodniej i w Afryce Północnej.[1] Można ją również oglądać na całym świecie dzięki stronie internetowej.

Kraje sponsorujące TeleSUR

Telewizja powstała w celu wspierania procesu integracji krajów Ameryki Łacińskiej oraz Karaibów. Telesur w założeniu ma promować także demokrację partycypacyjną i wzmocnienie wielobiegunowości świata oraz sprawiedliwość społeczną. Stacja deklaruje się jako alternatywa informacyjna dla obecnych w regionie podmiotów telewizyjnych takich jak CNN. W ofercie Telesur są m.in. reportaże, filmy dokumentalne, analizy i programy opiniotwórcze produkowane w różnych państwach Ameryki Łacińskiej. Kanał wspierają m.in.: Argentyna, Boliwia, Kuba, Ekwador i Nikaragua[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Satelite Coverage.
  2. Telewizja Chaveza. Przewodnik Katolicki 29/2005, 17 lipca 2005. [dostęp 2013-12-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (15 grudnia 2013)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]