Telewizja Toruń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Telewizja Toruń
Data startu 11 listopada 1992
Właściciel Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Siedziba Toruń
Strona internetowa

Telewizja Toruń, dawniej TV MSM – telewizja założona i prowadzona przez Młodzieżową Spółdzielnię Mieszkaniową w Toruniu od 1992 roku. Program lokalny TV Toruń dociera do 75% mieszkańców miasta. Jej program wypełniają zarówno produkcje własne oraz zakupione. Nadaje przez cały tydzień 16 godzin na dobę (w godz. 10-14 i 16.30-4.30).

Historia[edytuj]

Pierwszy przekaz audycji na żywo ze studia przy ul. B. Głowackiego 2 miał miejsce w dniu 11 listopada 1997 r. W tym dniu telewizja (wówczas jeszcze TV MSM) obchodziła swój piąty jubileusz. W dniu 5 marca 2009 r. telewizja przeprowadziła pierwszą relację na żywo z obrad toruńskiej Rady Miasta. Relacje na żywo przeprowadzane są także z gmachu Dworu Artusa, pierwsza relacja została wyemitowana dnia 23 czerwca 2010 r. Była to gala wręczania corocznych Nagród Prezydenta Miasta Torunia z okazji święta miasta oraz z Rynku Staromiejskiego (pierwsz relacja 24 czerwca 2010 gala odsłonięcia kolejnych katarzynek w Alei Gwiazd).

Dawniej w czasie przerw w nadawaniu retransmitowano program stacji E! Entertainment (do czasu zniknięcia tej stacji z Polski w 2002 r.), później Le Cinema przekształconemu następnie w Europa Europa. Od sierpnia 2004 do czerwca 2008 retransmitowany był program zlikwidowanej stacji TMT.

Stacja dostępna jest w ofercie Telewizji Kablowej Toruń.

Linki zewnętrzne[edytuj]