Telewizyjne Biuro Śledcze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Telewizyjne Biuro Śledcze
Na Twoich oczach
Rodzaj programu Interwencyjny
Kraj produkcji Polska
Język Polski
Prowadzący Tadeusz Szymków
Bronisław Cieślak (na zmianę)
Karol Małcużyński (w ostatnich wydaniach programu).
Lata emisji 19972003
Liczba odcinków 235 (6)
Czas trwania odcinka 20-25 minut
Produkcja
Produkcja ATM Grupa
Stacja telewizyjna Polsat

Telewizyjne Biuro Śledczeprogram telewizyjny o charakterze interwencyjnym, nadawany w latach 19972003 na antenie telewizji Polsat.

Magazyn ten poświęcony był tematykom: zabójstw, osób zaginionych, kradzieży oraz tropienia przestępców poszukiwanych listem gończym. Miał na celu nie tylko rozwiązywanie spraw kryminalnych, ale także profilaktykę przestępstw. Swoją formułą nawiązywał do Magazynu Kryminalnego 997. W każdym odcinku prezentowano filmowe rekonstrukcje omawianych przestępstw, w których brali udział statyści.

Pierwsze 12 odcinków prowadził tylko Bronisław Cieślak, następnie prowadził na zmianę z Tadeuszem Szymkowem do czerwca 2001 roku. Następnie na jeden sezon (2001/2002) program przeniósł się do studia we Wrocławiu, i prowadził go duet: Bronisław Cieślak oraz wrocławski dziennikarz Wacław Sondej. Ostatnie odcinki, wracając do starej koncepcji nagrywania programów w plenerze, prowadził Karol Małcużyński. W 2003 program został zdjęty z anteny.

Dzięki programowi policji udało się ująć wielu przestępców, a także zdobyć nowe informacje dotyczące wielu spraw, które pozwoliły wznowić i rozwiązać wiele z nich. Program najczęściej gościł na Górnym Śląsku, oraz w miastach Dolnego Śląska (Wrocław, Jelenia Góra, Wałbrzych), choć dużo odcinków nakręcono w innych regionach kraju (głównie Mazowsze, Wielkopolska i Pomorze). Tematem były głównie niewyjaśnione morderstwa, napady na placówki bankowe, pocztowe i usługowe, a także napady na kierowców tirów i taksówek.