Temperance Brennan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel)
Emily Deschanel.JPG
Pierwszy odcinek Pilot (01x01)
Twórca Kathy Reichs
Grany przez Emily Deschanel
Liczba odcinków 189
Informacje
Imię i nazwisko Temperance Brennan (Emily Deschanel)
Przydomek Bones (Kości)
Specjalność antropologia

Temperance Brennan (ur. ok. 1976 w serialu, ok. 1960 w książkach) – główna bohaterka serii powieści antropolog sądowej Kathy Reichs, a także bohaterka serialu produkowanego na zlecenie amerykańskiej stacji FOX, pt. Kości (ang. Bones). Kreowana przez Emily Deschanel.

Postacie – powieściowa i serialowa – bardzo się od siebie różnią: wiekiem, miejscem pracy, sytuacją rodzinną. Bohaterka serialu wzorowana jest przede wszystkim na osobie samej autorki i producentki serialu[1].

Serial[edytuj]

Ateistka. Jest w związku małżeńskim z Seeley'em Boothem i ma z nim dziecko Christine Angele Booth. Jest córką Christine i Maxa Keenana. Ma brata Russa Brennana. Jest osobą dość aspołeczną, izolująca się od ludzi, ma problemy z nawiązywaniem relacji z innymi. Gdy miała 15 lat jej rodzice zostawili ją i jej starszego brata, poczym zniknęli bez śladu, dzień przed Bożym Narodzeniem. Pisze powieści o Kathy Reichs.

Książki[edytuj]

Pracuje na przemian w Charlotte w USA i Montrealu. Ma córkę Kate, młodszą siostrę Harry i rozstaje się z pierwszym mężem Pete'em. Jest niepijącą alkoholiczką. Ma irlandzkie korzenie. Ma kota Ptaśka, opiekuje się też klnącą papugą.

Przypisy

  1. Eric Goldman: Digging Up Secrets With the Cast of Bones (ang.). 2007-05-31. [dostęp 2009-09-24].