Templeton Peck

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Templeton Peck
Richard Bancroft
Buźka
Pierwsze wystąpienie Meksykańska jazda
Ostatnie wystąpienie Bez rezerwacji
Grany przez Tim Dunigan (serial)
Dirk Benedict (serial)
Bradley Cooper (film)
Liczba odcinków 98

Porucznik Templeton Arthur Peck, właśc. Richard Bancroft, ps. Buźka (ur. 7 grudnia 1950) – fikcyjna postać z serialu Drużyna A. W rolę Pecka wcielił się Dirk Benedict, chociaż w odcinku pilotażowym zagrał go Tim Dunigan. W filmie z 2010 roku jego rolę zagrał Bradley Cooper.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Peck w wieku pięciu lat został sierotą i wychował się w sierocińcach Los Angeles, nie pamiętając swojego rzeczywistego imienia i nazwiska. W odcinku "Spotkanie rodzinne" okazuje się, że tak naprawdę nazywa się Richard Bancroft i jest synem byłego doradcy prezydenta i skazańca A.J. Bancrofta, chociaż dowiaduje się tego od Murdocka po śmierci ojca. Jako dziecko chciał być oficerem policji. Z sukcesami grał w softball, dzięki czemu w wieku 13 lat zyskał popularność wśród dziewcząt. Następnie grał w futbol jako rozgrywający. W 1968 roku ukończył szkołę średnią i wstąpił do koledżu, dołączając do Sigma Chi. Koledż opuścił po drugim roku. Do wojska dołączył w 1969 lub 1970 roku. W wojsku był porucznikiem i służył dla 1 Kawalerii Powietrznej i 5 Sił Specjalnych. Podczas wojny w Wietnamie dołączył do zespołu Hannibala Smitha i został Oficerem ds. Zaopatrzenia. Wkrótce poznał swoje umiejętności pozyskania czego tylko chce, kiedy to wywołał zdziwienie drużyny, pozyskując w dżunglach Wietnamu Cadillaka cabrio z 1953 roku. W 1972 roku wraz z Hannibalem Smithem i B.A. Baracusem został niesłusznie oskarżony o zbrodnię wojenną, ale zdołał wraz z nimi uciec z więzienia i przenieść się do podziemi Los Angeles, gdzie on, Baracus, Smith i Murdock utrzymywali się jako najemnicy.

Charakter[edytuj | edytuj kod]

Peck to wyrafinowany, uprzejmy kobieciarz, który służy drużynie jako oszust i złodziejaszek, który przy użyciu różnych przebrań jest w stanie dostać wszystko to, czego zespół potrzebuje. Organizuje sprzęt, dostawy i poufne informacje używając różnych oszustw. Często również organizuje ucieczkę Murdocka ze szpitala psychiatrycznego. Dzięki swojej umiejętności oszukiwania żyje na wysokim poziomie, w luksusowych apartamentach, nosząc drogie garnitury.

Peck jest najdelikatniejszym członkiem Drużyny A i z reguły stara się unikać konfliktów. Jego zainteresowania zmierzają w kierunku bardziej kulturalnych aspektów, takich jak kluby, zakup sztuki czy degustacja wina.

Na ogół unika walki wręcz, ale gdy zachodzi taka potrzeba, pokazuje, że jest waleczny.

Samochód[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Chevrolet Corvette.

Jego Chevrolet Corvette C4 z 1984 roku po raz pierwszy pojawia się w odcinku "Wojny taksówkowe". Samochód ten jest biały z czerwonym wnętrzem i czerwonym pasem. W odcinku "Wojny taksówkowe" numer rejestracyjny pojazdu to S967238, później zmienia się na IHJG851.

Samochód pojawił się w kilku odcinkach, w tym w odcinku "Złomowy interes", gdzie był użyty jako przynęta do schwytania złodziei samochodów.

Inne nazwiska[edytuj | edytuj kod]

W swoim życiu Peck posługiwał się różnymi nazwiskami:

  • Alvin Brennar
  • Al Brennan
  • Al Peck
  • Holmes Morrison
  • Morrison Holmes

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]