Tenis na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tenis na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004
Tenis na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004
Miejsce  Grecja
Ateny
Obiekt Olympic Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 19–26.09.2004
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Holandia Robin Ammerlaan
Gra podwójna
Japonia Shingo Kunieda
Japonia Satoshi Saida
Gra pojedyncza
Holandia Esther Vergeer
Gra podwójna
Holandia Maaike Smit
Holandia Esther Vergeer
Gra pojedyncza na quadach
Wielka Brytania Peter Norfolk
Gra podwójna na quadach
Stany Zjednoczone Nicholas Taylor
Stany Zjednoczone David Wagner
2000 2008

Tenis na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2004 – turniej tenisa ziemnego na wózkach, który rozgrywany był w dniach 19–26 września 2004 roku podczas igrzysk paraolimpijskich w Atenach. Zawodnicy zmagali się na obiektach Olympic Tennis Center. Tenisiści rywalizowało w sześciu konkurencjach: singlu i deblu mężczyzn oraz kobiet, a także zawodach mikstowych (na quadach).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal Paralympics.svg Złoty medal Silver medal Paralympics.svg Srebrny medal Bronze medal Paralympics.svg Brązowy medal
singel kobiet na wózkach Holandia Esther Vergeer Holandia Sonja Peters Australia Daniela Di Toro
singel mężczyzn na wózkach Holandia Robin Ammerlaan Australia David Hall Francja Michael Jeremiasz
debel kobiet na wózkach Holandia Maaike Smit
Holandia Esther Vergeer
Tajlandia Sakhorn Khanthasit
Tajlandia Ratana Techamaneewat
Szwajcaria Sandra Kalt
Szwajcaria Karin Suter Erath
debel mężczyzn na wózkach Japonia Shingo Kunieda
Japonia Satoshi Saida
Francja Michael Jeremiasz
Francja Lahcen Majdi
Australia Anthony Bonaccurso
Australia David Hall
gra pojedyncza na quadach Wielka Brytania Peter Norfolk Stany Zjednoczone David Wagner Holandia Bas Van Erp
gra podwójna na quadach Stany Zjednoczone Nicholas Taylor
Stany Zjednoczone David Wagner
Wielka Brytania Mark Eccleston
Wielka Brytania Peter Norfolk
Holandia Monique De Beer
Holandia Bas Van Erp

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Holandia 3 1 2 6
2  Stany Zjednoczone 1 1 0 2
 Wielka Brytania 1 1 0 2
4  Japonia 1 0 0 1
5  Australia 0 1 2 3
6  Francja 0 1 1 2
7  Tajlandia 0 1 0 1
8  Szwajcaria 0 0 1 1
Razem 6 6 6 18

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]