Terminator: Future Shock

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Terminator: Future Shock
Producent Bethesda Softworks
Wydawca Bethesda Softworks
Silnik XnGine
Data wydania 1995
Gatunek FPS
Tryby gry jednoosobowa
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma DOS
Nośniki CD (1)

Terminator: Future Shock – gra komputerowa z gatunku first-person shooter stworzona w świecie przedstawionym w filmie Terminator. Została wydana przez Bethesda Softworks w 1995. Jest to jedna z pierwszych gier komputerowych, która potrafi wyświetlić trójwymiarowy obraz oraz możliwość swobodnego zmieniania kamery za pomocą myszki[1].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W Terminator: Future Shock fabuła zaczyna się w 2015, kiedy to gracz ucieka z miejsca, gdzie ma umrzeć dzięki pomocy ruchu oporu. Przez całą grę gracz przemierza postapokaliptyczny świat gdzie wszystko wokół jest zniszczone i opuszczone. Po udanej ucieczce w pierwszej misji gracz jest przedstawiony przywódcy ruchu oporu(John Connor) i młodemu Kyle Reese. Po wykonaniu paru zadań dla ruchu oporu, okazuje się ze ich główna baza jest infiltrowana i atakowana przez Terminatorów T800. Po pomocy liderowi w zmianie położenia głównej bazy, graczowi zaczynają losowo pokazywać się wrogowie. Wkrótce, okazuje się że Skynet udoskonalił przemieszczanie się w czasie i manipuluje czasem w przyszłości umieszczając swoje oddziały w strategicznych lokacjach próbując uniemożliwić udane manewry ruchu oporu. Tymczasem ruch oporu odkrywa że wróg używa przemieszczania się w czasie do transmitowania informacji do samego siebie w 1995 rok, chcąc skrócić czas w jakim stanie się istotą czującą. Ostatecznie gracz jest wysłany na misję żeby zatrzymać ten proces ale musi bronić kwatery głównej która jest atakowana a Kyle Reese i Connor są poważnie ranni.

W przeciwieństwie do wydarzeń przedstawionych w filmie Terminator 2, gra opisuje 1995 rok jako początek nuklearnej wojny, a nie 1997.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W trybie dla pojedynczego gracza na każdym poziomie należy wykonać kilka zadań żeby przejść do kolejnego etapu. Podczas podróżowania można walczyć z różnego rodzaju robotami. Kolejną przeszkodą podczas grania jest promieniowanie które w niektórych miejscach uniemożliwia przetrwanie. Są dostępne 3 sposoby podróżowania: pieszo, w jeepie z zamontowanym działem, albo w HK fighter (robot powietrzny).

Przypisy

  1. Logan Booker, The Genesis of a Genre, ''Atomic: Maximum Power Computing'' numer 46, listopad 2004, s. 47