Teufel Audio GmbH

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Teufel Audio GmbH (pełna nazwa Lautsprecher Teufel GmbH) to firma z siedzibą w Berlinie, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży bezpośredniej głośników i innych produktów z działu audio-video.

Teufel Audio GmbH
Ilustracja
Państwo  Niemcy
Siedziba Berlin
Data założenia 1979
Forma prawna GmbH
Prezes Sascha Mallah, Joachim Wimmers
brak współrzędnych

Historia[edytuj | edytuj kod]

Lautsprecher Teufel GmbH został założony w 1979 przez Petera Tschimmela jako firma produkująca i dystrybuująca głośniki DIY (Do It Yourself), które klienci składali sami w domu. Dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, przedsiębiorstwo szybko zdobyło popularność na rynku, a w 1980 otworzono pierwszy salon firmowy w Berlinie[1].

W 1988 roku firma, kierując się sukcesem głośników DIY, zaczęła produkować gotowe głośniki, które również zostały przyjęte ciepło na rynku audio-video. W 1996 roku dwukanałowy zestaw głośników Teufel M 200 został sprzedany 20 tysięcy razy. Od 1990 roku Teufel zrezygnował z salonu firmowego i stał się katalogiem wysyłkowym, a od roku 1997 działa sklep internetowy Teufel.

W 2010 firma przejęła berliński start-up Raumfeld GmbH, który specjalizuje się w rozwiązaniach do bezprzewodowego streamingu muzyki w systemach multiroom[2].

W 2011 otworzono sklepy internetowe w Wielkiej Brytanii i Holandii pod nazwą Teufel Audio, a w 2013 rozpoczęto sprzedaż online na rynku chińskim.

W 2014 roku firma otworzyła swoją nową siedzibę główną w modernistycznym centrum handlowym Bikini Berlin w zachodniej części Berlina. Tam również otworzono salon firmowy, który poprzednio mieścił w sobie popularny klub „Linientreu”, którego stałymi bywalcami byli m.in. David Bowie i Iggy Pop[3].

10 maja 2017 firma uruchomiła polskojęzyczny sklep internetowy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Teufel Story, Teufel Lautsprecher [dostęp 2016-12-29].
  2. Raumfeld Story, Teufel Lautsprecher [dostęp 2016-12-29].
  3. Teufel Raumfeld Flagshipstore im BIKINI Berlin, Teufel Lautsprecher [dostęp 2016-12-29].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Oficjalna strona producenta

Oficjalna strona producenta angielskojęzyczna

Źródła[edytuj | edytuj kod]