Teufel Audio GmbH

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Teufel Audio GmbH (pełna nazwa Lautsprecher Teufel GmbH) to firma z siedzibą w Berlinie, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży bezpośredniej głośników i innych produktów z działu audio-video.

Teufel Audio GmbH
Teufel Audio GmbH
Forma prawna GmbH
Założyciel(e) Peter Tschimmel
Data założenia 1979
Państwo  Niemcy
Siedziba Berlin, Niemcy
Prezes Sascha Mallah, Joachim Wimmers
Branża Produkty audio, THX, streaming, kino domowe i inne
brak współrzędnych

Historia[edytuj | edytuj kod]

Lautsprecher Teufel GmbH został założony w 1979 przez Petera Tschimmela jako firma produkująca i dystrybuująca głośniki DIY (Do It Yourself), które klienci składali sami w domu. Dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, przedsiębiorstwo szybko zdobyło popularność na rynku, a w 1980 otworzono pierwszy salon firmowy w Berlinie[1].

W 1988 roku firma, kierując się sukcesem głośników DIY, zaczęła produkować gotowe głośniki, które również zostały przyjęte ciepło na rynku audio-video. W 1996 roku dwukanałowy zestaw głośników Teufel M 200 został sprzedany 20 tysięcy razy. Od 1990 roku Teufel zrezygnował z salonu firmowego i stał się katalogiem wysyłkowym, a od roku 1997 działa sklep internetowy Teufel.

W 2010 firma przejęła berliński start-up Raumfeld GmbH, który specjalizuje się w rozwiązaniach do bezprzewodowego streamingu muzyki w systemach multiroom[2].

W 2011 otworzono sklepy internetowe w Wielkiej Brytanii i Holandii pod nazwą Teufel Audio, a w 2013 rozpoczęto sprzedaż online na rynku chińskim.

W 2014 roku firma otworzyła swoją nową siedzibę główną w modernistycznym centrum handlowym Bikini Berlin w zachodniej części Berlina. Tam również otworzono salon firmowy, który poprzednio mieścił w sobie popularny klub „Linientreu”, którego stałymi bywalcami byli m.in. David Bowie i Iggy Pop[3].

10 maja 2017 firma uruchomiła polskojęzyczny sklep internetowy.

Przypisy

  1. Teufel Story, Teufel Lautsprecher [dostęp 2016-12-29].
  2. Raumfeld Story, Teufel Lautsprecher [dostęp 2016-12-29].
  3. Teufel Raumfeld Flagshipstore im BIKINI Berlin, Teufel Lautsprecher [dostęp 2016-12-29].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Oficjalna strona producenta

Oficjalna strona producenta angielskojęzyczna

Źródła[edytuj | edytuj kod]