The American Conservative

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The American Conservative
Częstotliwość Dwutygodnik
Państwo Stany Zjednoczone
Redaktor naczelny Scott McConell
Średni nakład 15.000 egz.
Strona internetowa

The American Conservative (TAC) - amerykański dwutygodnik opinii założony w 2002 roku przez Scotta McConella, Pata Buchanana oraz Taki'ego Theodoracopulosa. Magazyn jest redagowany przez McConella i wydawany przez Rona Unza. Nakład wynosi ok. 15 tys. egzemplarzy.

TAC jest pismem tradycjonalistycznym, antywojennym propagującym idee paleokonserwatyzmu oraz powiązanym z paleolibertarianami, sprzeciwia się również dominującym (w opinii redakcji pisma) mediom neokonserwatywnym.

W przeciwieństwie do wielu konserwatywnych mediów TAC sprzeciwia się interwencjonistycznej polityce zagranicznej George'a W. Busha co przekłada się również na sprzeciw wobec prezydenckiej wizji polityki imigracyjnej oraz handlowej. Jest też w przeciwieństwie od innych amerykańskich magazynów (takich jak np. The Weekly Standard, czy National Review) jest raczej proeuropejski. Pogląd na wiele spraw pokrywa się z linią innego paleokonserwatywnego wydawnictwa; miesięcznika Chronicles co sprawia, że część dziennikarzy publikuje w obu periodykach.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]