The Birthday Massacre

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Birthday Massacre
Ilustracja
Rok założenia 1999
Pochodzenie  Kanada
Gatunek synth rock, rock alternatywny, darkwave, gothic rock
Wytwórnia płytowa Dire Studios
Metropolis Records
Repo Records
Obecni członkowie
Chibi
Rainbow
Michael Falcore
Rhim
Owen
Nate Manor
Byli członkowie
Dank
Aslan
Adm
O.E.
Brett Carruthers
Strona internetowa

The Birthday MassacreSynth rockowy zespół z Kanady.

Historia[edytuj]

The Birthday Massacre powstało w London w Kanadzie. Na początku zespół został nazwany Imagica. Początkowo w skład grupy wchodzili: wokalistka Chibi, gitarzysta Rainbow, gitarzysta Michael Falcore, perkusista i basista O.E oraz grający na instrumenatch klawiszowych Aslan. W 2000 roku wydali edycję limitowaną swojej pierwszej płyty demo (Demo 1).

W 2001 roku Dank opuszcza grupę a reszta członków przenosi się do Toronto, aby rozpocząć nagranie nowej płyty. Wkrótce nagrali i wydali kolejną edycję limitowaną płyty demo (Demo 2).

Niedługo później zespół przyjmuje nazwę "The Birthday Massacre". W lipcu 2002 roku, zespół wydaje edycję limitowaną swojego pierwszego albumu o nazwie "Nothing And Nowhere". W 2003 roku do zespołu dołączają perkusista Rhim i grający na instrumenatch klawiszowych Adm. 20 lipca 2004 roku The Birthday Massacre wydaje EP-kę zatytułowaną "Violet". Pod koniec roku wydają reedycję albumu "Nothing And Nowhere" z nową okładką. Wkrótce zespół opuszcza Adm, który postanawia zająć się własnymi projektami. Pod koniec roku zespół, dołącza do niemieckiej wytwórni Repo Records i wydaje rozszerzoną reedycję albumu "Violet" w Europie z nową okładką w digipacku.

W 2005 roku zespół dołącza do wytwórni Metropolis Records i wydaje "Violet" w USA, Kanadzie, UK i Ameryce Południowej. W sierpniu do grupy dołącza Owen grający na instrumenatch klawiszowych i grupa zaczyna międzynarodową trasę koncertową w: Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Węgrzech, Czechach i Belgii. Oprócz tego w lipcu grupa wydaje DVD zawierające: teledysk do piosenki "Blue", materiały filmowe z zza sceny, wywiady, piosenkę "Nevermind" nagraną w studio oraz wykonane na koncertach piosenki "Violet" i "Video Kid".

Na początku 2006 roku grupa rozpoczyna trasę koncertową nazwaną "Broken Minds" w Ameryce Północnej. Zagrli w Kanadzie, USA i Meksyku. Oprócz tego zagrali w Europie w czasie wakacji 2006 roku.

W czerwcu 2007 roku zespół zapowiada, że pracuje nad nowym albumem z kanadyjskim producentem Dave'em Ogilvie. Oprócz tego grupę opuszcza basista Aslan, który postanawia zająć się własnymi projektami. Aslan zostaje zastąpiony przez perkusistę O.E.. Pierwszy singel "Kill The Lights" został wydany na Vampirefreaks i Myspace pierwszego stycznia 2007 roku. We wrześniu 2007 zespół wydaje album "Walking With Strangers". Premiera płyty miała miejsce 11 września 2007 roku w Ameryce Północnej i 21 września w Europie. Znalazło się na niej jedenaście premierowych utworów oraz dwie piosenki nagrane ponownie ("Remember Me" i "To Die For").

W maju 2008 zespół wydaje EP'kę "Looking Glass", na której zamieszcza 8 pozycji (w tym cztery remiksy) i teledysk do tytułowego utworu.

Podczas wywiadu z "DeathWish" (Vampirefreaks) zespół zapowiada, że zbiera materiał na kolejny album.

14 września 2010 roku zespół wydaje album "Pins And Needles", na którym znajduje się 11 nowych utworów.

9 października 2012 roku na rynku pojawia się nowy album zatytułowany "Hide and Seek" ([po polsku "Gra w chowanego"). Album powstał pomiędzy styczniem a lipcem 2012 roku. W grudniu rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu, ze wsparciem William Control, Aesthetic Perfection, i Creature Feature. Instrumentalny utwór zatytułowany "Night Shift" został udostępniony do pobrania za darmo na Rue Morgue. Według Rainbow, utwór jest hołdem dla Johna Carpentera i jego filmowych ścieżek dźwiękowych i będzie on wykorzystywany jako wprowadzenie podczas amerykańskiej trasy koncertowej w 2012 roku. Album został ciepło przyjęty przez fanów i znalazł się na 138. miejscu w rankingu Billboard 200[1].

Aktualni członkowie[edytuj]

Byli członkowie[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Albumy[edytuj]

# Tytuł Rok Wytwórnia
1 Demo 1 2000 Dire Studios
2 Demo 2 2001 Dire Studios
3 Nothing And Nowhere 2002 Metropolis Records
4 Violet 2004 Metropolis Records
5 Walking With Strangers 2007 Metropolis Records
6 Looking Glass 2008 Metropolis Records
7 Pins And Needles 2010 Metropolis Records
8 Imaginary Monsters 2011 Metropolis Records
9 Hide and Seek 2012 Metropolis Records
10 Superstition 2014 Metropolis Records

Teledyski[edytuj]

# Tytuł Rok Reżyser Album
1 "Blue" 2005 Dan Ouellette Violet
2 "Nevermind" 2005 Aslan Violet
3 "In The Dark" 2010 Michael Falcore, Rodrigo Gudino Pins And Needles

DVD[edytuj]

# Tytuł Rok Wytwórnia
1 Blue 2005 Metropolis Records

Przypisy

  1. Hide And Seek - The Birthday Massacre Billboard. Retrieved November 18, 2012.

Linki zewnętrzne[edytuj]