The Boulevard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Boulevard
The Boulevard rugby league ground Hull.jpg
The Boulevard w maju 2006 roku
Państwo  Wielka Brytania
Kraj  Anglia
Miejscowość Kingston upon Hull
Data otwarcia 1895
Data zamknięcia 2009
Pojemność 10 500
Położenie na mapie East Riding of Yorkshire
Mapa lokalizacyjna East Riding of Yorkshire
The Boulevard
The Boulevard
Położenie na mapie Anglii
Mapa lokalizacyjna Anglii
The Boulevard
The Boulevard
Położenie na mapie Wielkiej Brytanii
Mapa lokalizacyjna Wielkiej Brytanii
The Boulevard
The Boulevard
53,7394°N 0,3692°W/53,739444 -0,369167

The Boulevard – wieloużytkowy stadion położony w Kingston upon Hull w Anglii.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początkowo stadion używany był przez klub rugby, Hull FC. W roku 1904 drużyna piłkarska, Hull City podpisała trzyletnią umowę, na mocy której mogło używać obiektu tylko wtedy gdy jej spotkania nie kolidowały z meczami rugbystów, płacąc za to 100 funtów rocznie. Problemy powodowanej przez Związek Rugby doprowadziło do tego, że stadion został zamknięty. Odwołano z tego powodu spotkanie Pucharu Anglii, zostało one rozegrane w innym dniu na Anlaby Road Cricket Circle. Wydarzenia te spowodowały, że zarząd klubu zaczął szukać innego obiektu.

Główne wejście na stadion znajduje się na Airlie Street, od nazwy ulicy wziął się przydomek Hull Airlie Birds. Na stadionie znajdowały się trzy trybuny. Najzagorzalsi kibice zasiadali na Threepenny. Trybuna ta nazwę wzięła od tego, że wstęp na nią kosztował trzy pensy.

David Lloyd na początku lat 90. zasugerował aby wybudować stadion, na którym mogliby występować zarówno piłkarze jak i rugbyści. Miał on zostać wybudowany w dzielnicy Kingswood. Po jego otwarciu w grudniu 2002 roku, The Boulevard nie spełniło wymogów niezbędnych do rozgrywania spotkań.

25 października 2007 roku obiekt został ponownie otwarty, aby odbywały się w nim wyścigi chartów. Odbyło się na nim osiem wyścigów. Obiekt ten jest także używany przez drużyny rugby z niższych lig. Został zburzony w 2010. Jego właścicielem były władze miejskie Hull.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]