The Bronze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

The Bronze – fikcyjny klub w Sunnydale, jeden z kilku w tym mieście, wykreowany na potrzeby serialu Buffy: Postrach wampirów.

Lokalizacja[edytuj | edytuj kod]

Klub znajduje się w części portowej miasta – „w gorszej części miasta”, jak określiła to Cordelia Chase w Welcome to the Hellmouth – prawdopodobnie w magazynie. W rzeczywistości zdjęcia nakręcono w studiu w Santa Monica.

Opis[edytuj | edytuj kod]

The Bronze jest uznawany za najlepszy klub w mieście, jego wygląd przez pięć sezonów pozostaje niezmieniony. Po zniszczeniach dokonanych przez Olafa Trolla w sezonie 5. klub częściowo przebudowano. Znajduje się tam scena, dość duży bar, parkiet taneczny, stoliki (mniej więcej pięcioosobowe), w bocznej części kanapy, poza tym taras z miejscami siedzącymi. W klubie jest też stół bilardowy.

W odcinku Welcome to the Hellmouth pokazano, jak Buffy płaci za wstęp ochroniarzowi; później wstęp jest darmowy. Alkohol sprzedawany jest tam tylko osobom pełnoletnim i prawdopodobnie studentom, na co mogłaby wskazywać sytuacja z odcinka Beer Bad, kiedy to zraniona przez Parkera Buffy się upija. W innym odcinku, Doppelgängland, Anya nie mogła kupić alkoholu bez okazania dowodu osobistego. W odcinku Family Dawn Summers nosi bransoletkę wskazującą na jej niepełnoletniość. Pozostali takich nie mają, mimo że też są małoletni. Możliwe, że bransoletki są tylko dla osób poniżej wieku licealnego. W Kalifornii alkohol kupować mogą tylko osoby po 21 roku życia (w przypadku członków Scooby Gangu jest to sezon 6., gdy wszyscy są już pełnoletni). Poza alkoholem w The Bronze serwowane jest cappuccino i gorąca czekolada oraz napoje gazowane.

The Bronze w serialu[edytuj | edytuj kod]

Klub widzimy w 66. odcinkach. Poza tym, iż jest on miejscem spotkań Scooby Gangu i występów zespołów, odbywają się tam niektóre szkolne imprezy; czasem jest miejscem walki (Phases, The Harvest). W odcinku The Wish jest siedzibą wampirów.

The Bronze został zniszczony w ostatnim odcinku, wraz z resztą miasta.