The Bronze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

The Bronze to fikcyjny klub znajdujący się w Sunnydale, wykreowany na potrzeby serialu Buffy: Postrach wampirów. Jeden z kilku klubów w mieście.

Lokalizacja[edytuj]

Klub znajduje się prawdopodobnie w magazynie, w części portowej miasta. Jak określiła to Cordelia Chase w Welcome to the Hellmouth − "w gorszej części miasta".
Tak naprawdę zdjęcia nakręcono w studiu w Santa Monica.

Opis[edytuj]

The Bronze jest uznawany za najlepszy klub w mieście, jego wygląd przez pięć sezonów pozostaje niezmieniony. Po zniszczeniach dokonanych przez Olafa Trolla w sezonie 5., klub częściowo przebudowano. Znajduje się tam scena, dość duży bar, parkiet taneczny, stoliki − mniej więcej pięcioosobowe, w bocznej części kanapy. Poza tym także taras, z miejscami siedzącymi. W klubie znajduje się też stół bilardowy. W odcinku "Welcome to the Hellmouth" widzimy jak Buffy płaci za wstęp ochroniarzowi. Później już jest on zupełnie darmowy. Alkohol sprzedawany jest tam tylko osobom pełnoletnim i prawdopodobnie studentom, na co mogłaby wskazywać sytuacja z odcinka "Beer Bad", kiedy to zraniona przez Parkera Buffy upija się. W inny odcinku, "Doppelgängland", Anya nie mogła kupić alkoholu bez okazania dowodu osobistego. W epizodzie "Family" Dawn Summers nosi bransoletkę, wskazującą na jej niepełnoletność. Pozostali takowych nie mają, mimo iż też są niepełnoletni. Możliwe, że bransoletki są tylko dla osób poniżej wieku licealnego. W Kalifornii alkohol kupować mogą tylko osoby po 21 roku życia (w przypadku członków Scooby Gangu jest to sezon 6., kiedy wszyscy są już pełnoletni). Poza alkoholem w Bronze serwowane jest też cappuccino i gorąca czekolada, wszelakie napoje gazowane, z jedzenia zaś wiemy o prażonej cebuli. W odcinku "The Pack" Buffy je rogalika, więc można przypuszczać, że tego typu przekąski też są tam sprzedawane.

Bronze w serialu[edytuj]

Klub widzimy w 66. odcinkach, poza tym iż jest on miejscem spotkań Scooby Gangu i występów zespołów, odbywają się tam też niektóre szkolne imprezy, czasem jest miejscem walki ("Phases", "The Harvest").

W odcinku "The Wish" jest siedzibą wampirów.

Bronze został zniszczony w ostatnim odcinku, wraz z resztą miasta.