The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon
Producent Etranges Libellules
Wydawca Sierra Entertainment
Dystrybutor Activision Blizzard
Seria gier The Legend of Spyro
Projektant Travis Stephenson
Kompozytor Rebecca Kneubuhl, Gabriel Mann
Data wydania Am.Płn.: 21 października 2008
AUS: 5 listopada 2008
EU: 21 listopada 2008
Gatunek gra akcji
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Everyone (10+)
PEGI: 7+
USK: 12
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 2, PlayStation 3, Wii, Xbox 360, Nintendo DS
Nośniki DVD
Kontrolery gamepad

The Legend of Spyro: Dawn of the Dragonkomputerowa gra akcji wyprodukowana przez studio Etranges Libellules i wydana przez Activision w 2008 roku. Jest to trzecia i ostatnia część trylogii Legend of Spyro. Bohaterem gry jest tytułowy smok Spyro, który po dorośnięciu musi stoczyć walkę z siłami zła. Jego sprzymierzeńcem staje się jego dawny wróg Cynder.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Główni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

  • Spyro – główny bohater gry, którego celem jest pokonać Mrocznego Mistrza Malefora i zapewnić nową erę pokoju. Jest młodym smokiem, który jest zawsze gotów pomóc osobom, którzy są w niebezpieczeństwie, bez względu na to co się dzieje.Jest skrycie zakochany w Cynder. Głosu Spyro użyczył Elijah Wood.
  • Cynder – smoczyca, pomaga Spyro pokonać Malefora i zapewnić pokój na świecie. Posiada mroczną przeszłość, ale w końcu przyjmuje bardziej pozytywne nastawienie. Pod koniec gry Cynder wyznaje miłość do Spyro. Głosu Cynder użyczyła Christina Ricci.
  • Sparx – ważka, najlepszy przyjaciel Spyro, jest dla niego jak brat. Pomaga mu odnaleźć właściwą drogę kiedy Spyro się zgubi. Ma zastrzerzenia do Cynder i jej nie ufa, jednak przekonuje się i prosi Cynder, aby opiekowała się Spyro. Głosu Sparksowi użyczył Wayne Brady.
  • Hunter – gepard, wojownik z Doliny Avalar, daleki przyjaciel Spyro. Po 3 latach poszukiwań odnalazł Spyro, Cynder i Sparxa w zamrożonym krysztale, pomógł im wydostać się z katakumb i bezpiecznie eskortował ich do Miasta Smoków. Głosu Hunterowi użyczył Blair Underwood.
  • Ignitus – mistrz ognia, członek i tym samym lider Smoczych Strażników. Pokazuje Spyro i Cynder drogę do siedliska Malefora. Na koniec gry zostaje nowym kronikarzem. Głos Ignitusa podkładał Gary Oldman.
  • Malefor – smok, który chce doprowadzić do zniszczenia, a zarazem zagłady świata. Jest przedstawiany jako zła postać, pod wieloma względami jest przeciwieństwem Spyro. Głosu Maleforowi użyczył Mark Hamill.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]