The Sims Historie: Z życia wzięte

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Sims Historie: Z życia wzięte
Producent Maxis
Wydawca Electronic Arts
Dystrybutor Electronic Arts Polska
Data wydania 6 lutego 2007
PL: 9 lutego 2007
Gatunek Symulacyjna
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (T)

PEGI: 12+

Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Macintosh
Nośniki DVD (1)
Wymagania

Procesor 1,4 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), 2,7 GB HDD, Windows XP.

Kontrolery mysz, klawiatura

The Sims Historie: Z życia wzięte (ang. The Sims: Life Stories) – osobny produkt z serii The Sims. Polska premiera gry odbyła się 9 lutego 2007.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Na początku gracz ma do wyboru tylko historię Reni Sianko. Główna bohaterka powraca z SimCity do Czterech Kątów, gdzie mieszka jej ciocia Szarlota. Po przeprowadzce rozpoczyna nowe życie, poznaje nowych przyjaciół, doświadcza niezwykłych przygód i niespodzianek miłosnych.

Po rozegraniu 3 rozdziału Historii Reni, gracz odblokowuje historię Wincentego. Bohater jest bardzo bogatym (lecz samotnym) przedsiębiorcą mieszkającym w Bitowie. Na jego fortunę polują wszystkie samotne kobiety z jego miasta.

Celem każdej z Historii jest znalezienie prawdziwej miłości.

W Historiach gracz ma dostępny tryb życia swobodnego, który zna z The Sims 2. Gra nie wymaga podstawowej wersji – The Sims 2.

Dodatki i wady[edytuj | edytuj kod]

W grze pojawiają się funkcje znane z dodatków do The Sims 2, na przykład obiekty do budowy restauracji, funkcja randek, tor do gry w kręgle, bar kawowy i obiekty budowy domów. Pojawiają się także nagrody scenariusza historii, których nie ma w żadnej innej części gry The Sims 2. Natomiast w grze brakuje większości obiektów z podstawowej wersji The Sims 2, nie ma funkcji budowy otoczenia, brak możliwości robienia zdjęć i filmów i brak funkcji dekorowania otoczenia.