Tianjin Open 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tianjin Open 2015
Miejsce  Chiny
Tiencin
Nawierzchnia Twarda
Data 12–18.10.2015
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 500 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Stephen Duckitt
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Polska Agnieszka Radwańska
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
2014 2016
Strona internetowa

Tianjin Open 2015tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2015 z cyklu Tianjin Open rozgrywany w dniach 12–18 października 2015 roku w Tiencinie na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 500 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking
Osiągnięcie
1/WC Włochy Flavia Pennetta 7 1. runda
02 Polska Agnieszka Radwańska 8 zwycięstwo
03 Czechy Karolína Plíšková 9 półfinał
04 Ukraina Elina Switolina 18 1. runda
05 Francja Kristina Mladenovic 28 ćwierćfinał
06 Brazylia Teliana Pereira 52 2. runda
07 Stany Zjednoczone Alison Riske 60 2. runda
08 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 65 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 5 6 3  
 Czarnogóra Danka Kovinić 7 3 6  
   Czarnogóra Danka Kovinić 6 62 6  
   Serbia Bojana Jovanovski 4 7 2  
 Serbia Bojana Jovanovski 6 4 6
  5  Francja Kristina Mladenovic 4 6 3  
     Czarnogóra Danka Kovinić 1 2
  2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
   Węgry Tímea Babos 3 2  
3  Czechy Karolína Plíšková 6 6  
3  Czechy Karolína Plíšková 3 1
  2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 63 2
  2  Polska Agnieszka Radwańska 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1/WC  Włochy Flavia Pennetta 3 5  
Q  Ukraina Ludmyła Kiczenok 6 7     Q  Ukraina Ludmyła Kiczenok 7 2 4  
Q  Czechy Nicole Vaidišová 3 3     WC  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 65 6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 6       WC  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 5 6 3
 Czarnogóra Danka Kovinić 6 6        Czarnogóra Danka Kovinić 7 3 6
 Ukraina Kateryna Bondarenko 4 1      Czarnogóra Danka Kovinić 6 5 6
 Japonia Nao Hibino 5 2     6  Brazylia Teliana Pereira 2 7 1  
6  Brazylia Teliana Pereira 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Ukraina Elina Switolina 2 4  
 Rosja Jelena Wiesnina 6 6      Rosja Jelena Wiesnina 3 1  
 Tunezja Uns Dżabir 7 64 1      Serbia Bojana Jovanovski 6 6  
 Serbia Bojana Jovanovski 61 7 6        Serbia Bojana Jovanovski 6 4 6
 Polska Urszula Radwańska 6 6       5  Francja Kristina Mladenovic 4 6 3
Q  Ukraina Nadija Kiczenok 4 0      Polska Urszula Radwańska 4 4
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 0 1     5  Francja Kristina Mladenovic 6 6  
5  Francja Kristina Mladenovic 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Stany Zjednoczone Alison Riske 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 0 4     7  Stany Zjednoczone Alison Riske 3 3  
 Węgry Tímea Babos 6 6      Węgry Tímea Babos 6 6  
 Rosja Ałła Kudriawcewa 0 1        Węgry Tímea Babos 3 2
 Polska Magda Linette 7 6       3  Czechy Karolína Plíšková 6 6
 Kazachstan Julija Putincewa 63 1      Polska Magda Linette 2 1
 Słowacja Kristína Kučová 6 3 5     3  Czechy Karolína Plíšková 6 6  
3  Czechy Karolína Plíšková 3 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 5 3  
 Rosja Jewgienija Rodina 7 6      Rosja Jewgienija Rodina 2 5  
 Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 6      Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 6 7  
 Rumunia Patricia Maria Țig 4 3        Rosja Jelizawieta Kuliczkowa 63 2
 Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 6       2  Polska Agnieszka Radwańska 7 6
WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 5 4      Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 1 1
Q  Ukraina Olha Sawczuk 1 0     2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
2  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 111 389 280
Finalistka 55 435 180
Półfinalistka 29 270 110
Ćwierćfinalistka 8502 60
2. runda 4770 30
1. runda 2774 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Ranking
Osiągnięcie
01 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Szwajcaria Martina Hingis
96 1. runda
02 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
104 zwycięstwo
03 Ukraina Ludmyła Kiczenok
Ukraina Nadija Kiczenok
115 półfinał
04 Ukraina Kateryna Bondarenko
Ukraina Olha Sawczuk
127 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Szwajcaria Martina Hingis
5 6 2  
 Chorwacja Darija Jurak
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
7 3 10      Chorwacja Darija Jurak
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
6 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Kang Jiaqi
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 4 10     WC  Chińska Republika Ludowa Kang Jiaqi
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
1 3  
 Słowenia Nastja Kolar
 Słowacja Chantal Škamlová
3 6 2        Chorwacja Darija Jurak
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
6 7  
3  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
6 2 10       3  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
3 65  
 Niemcy Carolin Daniels
 Białoruś Lidzija Marozawa
2 6 3     3  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
6 7
 Rosja Irina Chromaczowa
 Rosja Ksienija Łykina
1 7 7      Węgry Tímea Babos
 Polska Magda Linette
2 5  
 Węgry Tímea Babos
 Polska Magda Linette
6 5 10        Chorwacja Darija Jurak
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
2 6 8
 Japonia Hiroko Kuwata
 Japonia Makoto Ninomiya
6 3 9       2  Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 3 10
 Kanada Gabriela Dabrowski
 Stany Zjednoczone Alison Riske
4 6 11      Kanada Gabriela Dabrowski
 Stany Zjednoczone Alison Riske
2 3  
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
5 5     4  Ukraina Kateryna Bondarenko
 Ukraina Olha Sawczuk
6 6  
4  Ukraina Kateryna Bondarenko
 Ukraina Olha Sawczuk
7 7       4  Ukraina Kateryna Bondarenko
 Ukraina Olha Sawczuk
6 1 7
 Japonia Nao Hibino
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
3 6 10       2  Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
3 6 10  
WC  Chińska Republika Ludowa Wang Yan
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
6 3 7      Japonia Nao Hibino
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
1 4
Alt  Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
 Rosja Jewgienija Rodina
4 3     2  Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6  
2  Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 17 724 280
Finalistki 9222 180
Półfinalistki 4950 110
Ćwierćfinalistki 2623 60
1. runda 1383 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]